Vipera, Make Up Blender (Gąbka do aplikacji kosmetyków)

Vipera, Make Up Blender (Gąbka do aplikacji kosmetyków)

Pojemność 1 szt

Profesjonalna gąbka do aplikacji kosmetyków. Doskonale sprawdzi się podczas nakładania podkładu, fluidu, różu w kremie, korektora, pudru "na mokro", a także musów. Dla osiągnięcia trwalszego makijażu należy zwilżyć gąbkę odrobiną wody.

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Straszny BUBEL !!!

Na wstępie wyjaśnię, że nie jest to moja pierwsza gąbeczka typu blender. Wcześniej miałam już kilka o różnych kształtach i z różnych firm. Wszystkie były z niższej półki w granicach 20 zł i tańsze. Za tą w drogerii zapłaciłam 20 zł..i są to zdecydowanie wyrzucone pieniądze w błoto !!!
Gąbeczka bardzo słabo spełnia swoje zadanie. Podkład jest rozprowadzany nierówno, robi plamy i jest strasznie "tępa".
Po każdej aplikacji natychmiast ją myłam i suszyłam. Mimo, iż nie używam bardzo ciężkiego podkładu to wymycie go chociaż w minimalnym stopniu jest niemożliwe..wyjątkowo podkład "wtapia" się w gąbkę i już tam zostaje.
Dodatkowo po 2 tygodniach stosowania gąbka zaczyna pękać.

Nietrwała

Zachciało mi się gąbki w jajkowatym kształcie, a ona była akurat dostępna i w nie najgorszej cenie, lecz jak się okazuje- nieco wygórowanej, ale o tym później. Ogółem nie jest to zły produkt, bo jednak przekonałam się do takiej aplikacji kremu tonującego i korektora, mimo że lateksowe trójkąty mocno mnie zniechęciły.

Nie mam nic do zarzucenia efektowi jaki daje- równo nałożona, wtopiona ładnie w skórę warstwa. Dodatkowo można nią szybko zaaplikować produkt, bez konieczności poprawek. Gąbka jednak ma swoje mankamenty, które są po prostu upierdliwe ;)
Nie radzę jej czyścić tak jak sugeruje producent (woda + szampon), gdyż jest to mozolny i dość trudny sposób, który i tak daje niewielki efekt, zwłaszcza, że początkowo gąbka jest troszkę twarda i dopiero z czasem staje się milsza. O wiele lepiej spisuje się zwykłe szare mydło (u mnie jest to Biały Jeleń). Gąbka lubi zjadać podkład, przez co trzeba zużyć go nieco więcej niż zwykle i dłużej myć, aby dokładnie wyczyścić z resztek kosmetyku. Jest to także nietrwały produkt- po 3 miesiącach regularnego używania zaczęła się rozrywać, kawałki zaczęły się odrywać, a przecież nie robiłam z nią nie wiadomo czego, podczas mycia nie ściskałam mocno. Na szczęście wystarczyło ją lekko przyciąć, co wyszło jej nawet na dobre- w środku czekała nie używana część gąbki, a i jej powierzchnia się zwiększyła, przez co można nałożyć makijaż jeszcze szybciej przy tym samym efekcie :)

Podsumowując:

+ daje naturalny efekt
+ miękka
+ szybkość nakładania
+/- cena
+/- mycie
- trwałość -,-

Zważywszy na to, że taką gąbeczkę powinno się wymieniać co 3 miesiące jest to drogi produkt, który nie zachwyca trwałością. Wątpię bym kupiła ją ponownie, choć kto wie.