Ziaja, CC, Wyciszający krem na podrażnioną wrażliwą skórę z rozszerzonymi naczynkami

Nowoczesne połączenie kompleksowej pielęgnacji z działaniem korygującym niedoskonałości skóry. Jest uniwersalnym rozwiązaniem na szybką poprawę wyglądu skóry wrażliwej na czynniki zewnętrzne oraz dla osób z rozszerzonymi naczynkami i skłonnością do czerwienienia się.
Dba o prawidłowe nawilżenie, ochronę i regenerację. Ma lekką konsystencję, łatwo się rozprowadza i natychmiast wtapia w skórę.
Działanie:
- wyrównuje koloryt skóry i podkreśla jej naturalny odcień,
- zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek,
- zawiera escynę i witaminę C przeciwdziałające teleangiektazjom,
- ukrywa zaczerwienienia, przebarwienia i nierówności naskórka,
- nawilża, uelastycznia oraz łagodzi podrażnienia,
- chroni przed promieniowaniem UV i fotostarzeniem,
- pozostawia skórę rozświetloną, wypielęgnowaną i promienną.

Nie na naczynka

Jeśli ktoś spodziewa się pomocy w sprawie naczynek i ogólnie zaczerwienienia, to się zawiedzie. Nie robi nic, dodatkowo wolno się wchłania.
Nawet zbyt dobrze nie nawilża. Oczywiście nie podrażnia, co można w tym wszystkim uznać za zaletę.

Niestety nie

Tyle obiecywał i nie spełnia żadnej obietnicy.
Długo i opornie się wchłania, nie kryje zaczerwienień i do tego się roluje... Po prostu jedno wielkie NIE. Zawiódł na całej linii

Przeciętniak.

Krem kupiłam za grosze. Nie maskuje nie zakrawa i nie robi reszty całej o której zapewnia producent. Ale najbardziej wkurza mnie to że się strasznie roluje podczas nakładania i tego nie znoszę w tym kremie.

Przekonał Mnie !!!

Powiem szczerzę , że krem CC od Ziaja jest na prawdę dobrym i godnym polecenia kremem . Jest to kosmetyk wyciszający przystosowany do zastosowań na skórę podrażnioną , wrażliwą i dla osób które mają problem z rozszerzonymi naczynkami . Ja mam taki problem . Używam tego kremu pod pokład na dzień . Krem ten doskonale wyrównuje koloryt mojej skóry i podkreśla jej naturalny odcień , a co najważniejsze zmniejsza widoczność moich rozszerzonych naczynek , co jest dość kłopotliwe jak dla mnie . Perfekcyjnie ukrywa niedoskonałości i przebarwienia skóry . Doskonale się wchłania , ma super lekką konsystencję, a dodatkowo delikatnie nawilża. Ja trafiłam na niego przypadkiem w Drogerii Natura i powiem szczerze , że cena jest stosunkowo niska , bo to jakieś niecałe 10 zł ,a na prawdę warto się zaopatrzyć w ten krem .

Nie ma tragedii

Krem kupiłam zupełnie przez przypadek, podczas rozglądania się się w drogerii. Nie spodziewałam się, że zastąpi mi podkład, liczyłam wyłącznie na wyciszenie zaczerwienień i tu sprawdził się dobrze, choć nie od razu. Ale wiadomo, mało który krem działa cuda od pierwszego użycia.
Niestety krem nie nadaje się pod makijaż, przynajmniej jeśli chodzi o moją cerę. Ma dość gęstą konsystencję, która nawet w porządku się rozprowadza, ale wchłania się bardzo powoli i pozostawia film na skórze. Nałożony na to podkład strasznie się maże i roluje, do tego twarz po kremie nie ma poślizgu. Ja używam go wieczorem, po zmyciu makijażu, by ukoić i wyciszyć rumień oraz ewentualne podrażnienia i sprawdza się w tej roli bardzo dobrze.
To, czego oczekiwałam od tego kremu, to przede wszystkim ukojenie wrażliwej skóry, wyciszenie rumienia i naczynek, a także (poprzez witaminę C i escynę) ograniczenia pojawiania się zaczerwienień. I po kilku zastosowaniach faktycznie zauważyłam efekty - skóra mniej się czerwieni, a nowe naczynka nie pękają.

nic specjalnego

Skusiła mnie cena kremu ,na codzień wole kremy niż podkłady wiec postanowiłam spróbować .Uzywam kilku kosmetyków z ziaji i spodziewałam się nowego odkrycia mam cerę wrażliwą ,naczynkową w niewielkim stopniu ,wszystko się zgadzało. Niestety na tle kosmetyków marki ziaja wypada dość słabo .

U mnie się sprawdza - ale jako krem pod makijaż

Kupując krem CC, spodziewałam się raczej czegoś z choćby delikatnym zabarwieniem. Pierwsze wrażenie było więc nieco rozczarowujące, bo produkt jest... kredowobiały (przynajmniej tak początkowo wygląda na mojej twarzy). Ale polubiłam się z nim ostatecznie, i patrząc na wcześniejsze recenzje Wizażanek stwierdzam, że tylko potwierdza to regułę, że w pielęgnacji nie ma reguły i każdemu może odpowiadać coś innego ;)
Gdybym przeczytała wcześniej opinie na Wizażu, pewnie bym go nie kupiła, a tak - ten krem całkiem poprawnie się u mnie zachowuje :)

Jak pisałam, krem jest biały. Dodatkowo ma (to akurat na minus) bardzo klejącą, toporną i mazistą konsystencję. Może sprawiać problemy w rozprowadzaniu, szczególnie gdy nałożymy go dużo. Mój sposób na niego to nakładanie niewielkiej ilości i wklepywanie, a nie wcieranie (tak aplikuję zresztą wszystkie kremy - wklepując - nie jest to więc dla mnie żaden mankament). Wcierany może się mazać i wchłaniać się nierównomiernie, robić wyczuwalną warstwę i smugi.
Przy aplikacji wklepując jestem w stanie nałożyć go bardzo równo i bez przeszkód, po wchłonięciu mogę dołożyć ewentualnie drugą warstwę, jeśli jest taka potrzeba.

Nie mam cery naczynkowej - ale kremu CC i tak używam chętnie do wyrównania kolorytu. Wiadomo, że każda cera ma jakieś drobne zaczerwienienia, plamki - po korekcie kremem CC moja wygląda idealnie, jak po użyciu bazy, taki efekt właśnie chciałam osiągnąć.
O dziwo, pomimo że krem nie ma typowo korygującego pigmentu jak fluid - naprawdę dobrze ujednolica koloryt. Rozumiem, że mogą się na niego burzyć osoby z większymi problemami z cerą i jej kolorytem, może wtedy będzie za słaby, ale przy mało problemowej cerze daje naprawdę dobry efekt. Ujednolica, wyrównuje nierówności w kolorze, robi dobrą bazę kolorystyczną pod podkład. Głównie tak go używam - jako że w dotyku jest dość lepki, bazę stanowi całkiem niezłą, poprawiającą znacząco koloryt cery.

Po wchłonięciu raczej jest przez dłuższą chwilę wyczuwalny. To toporny krem i nie wchłania się ani szybko, ani bez śladu.
Nie podrażnia, nie wysusza, choć dla mojej cery nie jest raczej wystarczającym kosmetykiem jak chodzi o nawilżenie. Zwykle stosuję go jako drugi kosmetyk (na serum / esencję, rano, pod makijaż), albo jako podkładowy krem pod bardziej nawilżający kosmetyk (wieczorem). W obu przypadkach sprawdza mi się dobrze i lubię go używać, mimo tego, że wymaga trochę ceregieli z nakładaniem.

Tubka jest wygodna i estetyczna wizualnie, dozownik nie wypluwa zbyt dużo zawartości. Cena - jak to Ziaja, nie zrujnuje naszego portfela.
Zapach - tu plus, pachnie bardzo ładnie, delikatnie i świeżo.
Plus za zawartość witaminy C (moja cera bardzo ją lubi - może dlatego ten krem tak jej odpowiada?...) i filtr UV (choć żenująco niski - mógłby być wyższy, ale i tak dobrze, że jest).

Czy będę go kupować w przyszłości? Nie wiem - kosmetyków do zużycia mam sporo, chętnie też testuję nowości, a ten aż tak mnie nie zachwycił (choć lubię go używać).
Dobrze się sprawdza na mojej cerze - ale zaznaczam, jest ona raczej bezproblemowa, nie wiem czy sprawdzi się przy mocnych problemach z naczynkami, pigmentacją, nadwrażliwością. Za to odejmuję gwiazdkę, bo krem dedykowany jest dla wymagającej cery, a wątpię, by spełnił jej wymagania, dodatkowo ma trudną konsystencję, nie dla każdego. Polecam jeśli szukacie czegoś co wyrówna koloryt (ale nie zamiast podkładu! Tu pigmentu nie ma), natomiast jeśli potrzebujecie czegoś bardziej specjalistycznego, ten krem może Was rozczarować.

(moja cera: normalna w kierunku suchej, karnacja: jasna, ale nie blada)

Rozczarowanie

Uwielbiam kosmetyki Ziaji jednak ten produkt to tragedia. Użyłam raz i nigdy więcej nie nałożę go na twarz. Krem w ogóle się nie wchłania gdy po godzinie od posmarowania się nim przejechałam palcem po twarzy na opuszkach palców zostały białe smugi. Twarz po nim się jakoś świeci jakby krem posiadał gruboziarnisty brokat w sobie. Nie polecam, najgorszy krem jaki miałam, poszedł do kosza :/

Słabiutki

Mam cerę naczynkową. Szukałam dla siebie jakiegoś kremu pod makijaż. W ręce wpadł mi ten krem. Po przeczytaniu opisu na opakowaniu, skusiłam się. Niestety krem nie nadaje się pod makijaż. Po nałożeniu na twarz roluje się. To samo robi z podkładem.
Krem ma wyciszać rozszerzone naczynka i zaczerwienienia. Nic takiego nie zauważyłam. Wyrównania kolorytu też nie zauważyłam. CC ma tylko w nazwie.

Tragedia

Chciałam wypróbować jakiś lekki krem, który zamaskowałby moje zaczerwienienia na policzkach związane z rozszerzonymi naczynkami. Pani w Ziaji poleciła mi właśnie ten.
Jest TRAGICZNY. Trudno go rozprowadzić, nie ma żadnego pigmentu, a po nałożeniu czuję, że moja skóra jest okropnie ściągnięta... Po paru godzinach skórę mam suchą na wiór!
Jestem zmuszona go wyrzucić i nie polecam tego produktu.

O czymś zapomnieli

Myśle, że w fabryce zapomnieli dodać pigmenty korygujące zaczerwienienia. Bo krem nawilża ale o minimalnym kryciu nie ma mowy a co dopiero o wyrównaniu kolorytu jak zapewnia producent.

Może być.

Krem CC nawilża skórę, po nałożeniu jest ona świeża. Krem posiada drobinki, które rozświetlają cerę, niestety gdy nałoży się go za dużo, roluje się z czym nie da się poradzić, trzeba go zmyć.