Eveline, Nail Therapy Professional, X-Treme Gel Effect Top Coat (Preparat nawierzchniowy `Płynne szkło`)

Sprawdź ceny produktu

Innowacyjna formuła preparatu z kompleksem Liquid Glass, przenika przez lakier kolorowy zapewniając efekt żelowego manicure. Nadaje paznokciom wyjątkowy połysk i 3-krotnie przedłuża trwałość lakieru. Pozostawia idealnie gładką i lśniącą powierzchnię paznokcia, ekstremalnie odporną na ścieranie i odpryski. Jedna warstwa preparatu nałożona na zupełnie suchy lakier, wysycha w 5 minut.

Rewelacyjny produkt

Nie jestem zwolenniczką hybryd itp - używam zwykłych lakierów i na wierzch używam właśnie tej odżywki, która jest rewelacyjna! Bez jej użycia lakier odpryskuje mi juz 2 dni po zrobionym manicurze, ale z tą odżywką trzyma się nawet do 2 tygodni!

Porażka

Produkt jest tak zły, że aż skłonił mnie do napisania pierwszej recenzji na wizaz.pl. Nie daje obiecanego salonowego efektu żelu. Prawdę mówiąc, sam lakier przed pokryciem tym topem prezentował się lepiej. Schnie dość długo, przy tym śmierdzi. A co najgorsze - zaczyna się łuszczyć i schodzić płatami już po dwóch godzinach, co wygląda ohydnie. Użycie tego topu zniszczyło mi całkiem ładny manicure. Co jest o tyle dziwne dla mnie, że od dawna używam wielu kosmetyków Eveline (żele antycellulit, tusze, itp.) i niemal zawsze byłam zadowolona...

Okropny

Najgorsze z nim jest to, że zostawia na paznokciach takie drobne grudki, okropnie to wygląda. Lubię jak po użyciu top coata paznokcie są błyszczące i gładkie. Trwałość też niezbyt zadowalająca.

Niezbyt fajny

Dobra jeśli on przedłuża długośc lakieru 3-krotnie to bez niego lakier trzymał by się coś około pół dnia? Sprawia on tylko że paznokieć jest fajny w dotyku, taki gładki, ale wogóle nie sprawia,że lakier się dłużej trzyma

Słabo utrwala manicure

Przyzwyczaiłam się do dwóch naprawdę świetnych lakierów nawierzchniowych, czyli Seche Vite i Rimmel Gel TopCoat, które wysoko ustawiły poprzeczkę wszelkim innym produktom tego typu. Co jakiś czas próbowałam czegoś nowego, ale bez przekonania, bo zwykle i tak konkurencja okazywała się gorsza od moich ulubieńców. Podobnie było z tym lakierem.

Płynne szkło? Oj, spierałabym się. Nie widzę tu żadnego ponadprzeciętnego efektu tego rodzaju. Żadne to "płynne szkło", najzwyklejsze nabłyszczenie, jak to przy zwykłym lakierze typu top coat. Nadaje połysk, ale nie doszukiwałabym się tu żadnego żelowego czy "szklanego" efektu. A określenie brzmi obiecująco... Cóż, pod tym względem, rozczarowałam się.

Lakier ma początkowo dobrą konsystencję i kryje równo, z czasem niestety mocno gęstnieje i staje się problemowy w aplikacji (może nierówno się rozkładać, zostawiać smugi z większą ilością formuły, zacieki; czasem zasycha nie wyglądając estetycznie, z nierówną powierzchnią). Trzeba nastawić się na rozcieńczanie go (tu z pomocą przychodzi nieocenione Seche Restore do bezpiecznego rozrzedzania lakierów).

Czas schnięcia - na szczęście w miarę przyzwoity, oczywiście nie jest to żaden przyspieszacz wysychania, więc cudów nie należy oczekiwać, ale schnie typowo, jak większość lakierów. Gdy zgęstnieje, nie jest już tak kolorowo - wtedy schnie całe wieki.

Pędzelek - jak dla mnie mógłby być trochę szerszy, bo takimi szerszymi właśnie pędzelkami lepiej mi się manewruje, trudniej też wtedy o smugi i nierówne krycie.

A trwałość, czyli chyba najważniejszy z parametrów lakieru nawierzchniowego? Powiem tak: nie jest źle, ale rewelacji też nie ma. Trochę wpływa na trwałość lakieru, ale nie w jakiś wybitny sposób. Może 2 dni dłużej niż zwykle lakier będzie wyglądał estetycznie na paznokciach, ale top coat powinien jednak dawać dłuższy efekt. Przykładowo top z Rimmela potrafi mi wydłużyć czas utrzymywania się lakieru nawet do 8,9 dni. Z tym - lakier będzie nam się trzymał ten dzień, dwa dłużej, bez odprysków i z ładnym połyskiem. Ja jednak od tego rodzaju produktu oczekuję trochę więcej.

Jak dla mnie za słabo, żeby dobrze go ocenić, tym bardziej że mam porównanie z innymi produktami, o niebo lepszymi. Lepiej zainwestować w Seche Vite albo Rimmel. Ja jakoś zużyję buteleczkę, którą mam (używam w zasadzie tylko wtedy, gdy ulubiony top mi się skończy i muszę czymś wykończyć manicure, zanim kupię nowe opakowanie), ale potem na pewno nie kupię go kolejny raz.

Beznadziejny

Najgorszy top coat jaki miałam. Śmierdzi długo schnie, paznokcie twardnialy chyba z godzinę. Fakt że potem lakier trzyma się kilka dni i to chyba jedyna zaleta

Bubel

Ten top coat to jedna wielka pomyłka. Nie spełnia swojej podstawowej funkcji, czyli nie przedłuża trwałości lakieru. Nałożony dwoma warstwami, zaczyna schodzić płatami. Nie nadaje efektu żelowego, ani też nie nabłyszcza. Ot, zwykły, bezbarwny lakier do paznokci, tylko kiepskiej jakości.

Zalety:
+szybko schnie,
+nie gęstnieje w opakowaniu,
+wygodny pędzelek.

Wady:
-nie nabłyszcza,
-nie daje efektu żelowego,
-nie przedłuża trwałości lakieru,
-szybko schodzi płatami,
-przy nakładaniu "bąbluje",
-śmierdzi acetonem.

Całkiem ok

Eveline,Top Coat z efektem żelu.
Z racji tego,że moje paznokcie są trochę kopnięte i nie wiem jak bym się starała to lakier i tak zacznie odpadać już na drugi dzień,zaczęłam używać produktów tego typu.
Jest to już mój drugi top tej firmy.
Ten akurat poleciła mi znajoma mojej mamy.
Kosztował niecałe 13 zł.
Choć opinie na jego temat są różne to ja jestem zadowolona.
Pomimo lekko gęstej konsystencji dobrze się rozprowadza i szybko schnie.
Nadaję połysk i przedłuża trwałość lakieru.
Dzięki niemu moje pomalowane paznokcie wyglądają dobrze przez kilka dni :)
Może nie jest to do końca efekt żelu,ale nie przeszkadza mi to.

nie spełnił moich oczekiwań

Dla mnie jest to bubel, produkt owszem dobrze rozprowadza się na paznokciach, nie smuży nabłyszcza ale efekt błysku na paznokciach utrzymuje się do pierwszego mycia rąk. Zdecydowanie lepszy jest nabłyszczacz z Sally Hansen czy sławny Seche Vite. Nie polecam.

Brak efektu żelowego

Jak dla mnie zwykły top coat choć zwykle to można za dużo mniejsze pieniądze dostać.
Plusy:
+Dostępność
+Opakowanie
+Niezły pędzelek - łatwo się nanosi
+Szybko schnie
+Nabłyszcza

Minusy:
-Brak efektu żelowego
-Połysk jest ale do "płynnego szkła" to jeszcze daleko
-Cena
-Trwałość - przy nałożonych dwuch warstwach szybko odpryskuje

Super

Dzialanie tego kosmetyku tak mnie zaskoczylo, ze postanowilam napisac pierwsza w zyciu recenzje na kwc.
Dla mnie manicure musi byc pieknie wykonczony, na wysoki polysk, w przecienym razie cale malowanie nie ma sensu. Szukalam wiec preparatu, ktory i nada polysk, i utrwali lakier, a ze promocja 49% w Rossmannie zacheca, to siegnelam po ten produkt skuszona opisem gel effect. Kupilam na promocji rowniez 2 lakiery i pomalowalam nimi 2 paznokcie dla sprawdzenia koloru, a jeden dodatkowo pomalowalam top coatem eveline, zeby sprawdzic jaka ma konsystencje. Zawiodlam sie, poniewaz top coat okazal sie byc gestawy, a to zawsze mnie odpycha, bo kolejna gesta warstwa na paznokciu nie moze porzadnie zaschnac i nie zaschnie- pomyslalam.
Tymczasem top coat zasechl, a ja malowalam przez 3 dni mieszkanie, wiec drapania, szorowania, scierania byl ogrom.Ostatniego dnia spostrzeglam, ze lakier bez top coatu zbladl i zdrapal sie z koncowki paznokcia, a ten zabezpieczony mial nawet bardzo duzy polysk inbyl nieruszony. Niesamowite☺
Teraz pomalowalam paznokcie starszym lakierem, ktory juz jest lekko ciagnacy, myslalam, ze warstwa gestego topu juz nie przejdzie, ale udalo sie. Gdy paznokcie troche przeschly i widzalam, ze wcjaz moga sie odcisnac, postanowilam, ze wyprobuje sposob z zamoczeniem paznokci w zimnej wodzie, i to byl strzal w 10!
Efekt zelowych paznokci tego specyfiku polega na zapewnieniu polysku i trwalosci, zel nie zapewnia nam, ze pazokiec bedzie grubszy i bedzie wygladal jak w hybrydach itp(moze grubsze warstwy?) I raczej nie zasycha w 5 min, ale sposob z woda naprawde w tej kwestii pomaga.
Polecam, fajny produkt.

świetny

Bardzo polecam! Lakier daje świetny efekt - daje efekt taki sam jak hybrydowe paznokcie. Wystarczy jedna grubsza warstwa żeby paznokcie nabrały mega efektu - są grube, lśniące, dokładnie takie jak po hybrydach. Bardzo polecam - to mój hit!