Natur Element, Mydło z gąbką morską loofa

Natur Element, Mydło z gąbką morską loofa

Mydło i gąbką w jednym. Zatopiona w morskim mydle naturalne gąbka (loofa) oczyści dokładnie namydlany obszar naskórka. Wytrze go natychmiast w momencie namydlania. Dzięki temu zabiegowi mydło nie zasycha niepotrzebnie na skórze, a co więcej świetnie przygotowuje ciało dla różnego typu mleczek i balsamów.
Mydło występuje w kilku wariantach zapachowych, sprzedawane jest na wagę.

Cena: 11 zł / 10 g

drapak do naczyń?

Oj, jak lubię Natur Element, tak to mydło mi podpadło zdecydowanie. Miałam wersję z jaśminem (taką pomarańczowo-zółtą). Przy pierwszej próbie użycia okazało się, że nie nadaje się do prawie niczego - ostre, wysuszone końce gąbki drapały niemiłosiernie, wyglądałam jak, nie przymierzając, po szaleńczym biegu przez jakiś las :). A moja skóra do drażniacych preparatów jest przyzwyczajona, kupuję najostrzejsze gąbki z nakładką masującą i torturuję nią całe ciało, używam ostrych peelingów...
Hmmm, wściekła, że wywaliłam kasę na kostkę nie nadającego się do niczego mydła, zaczęłąm go używać jako peelingu do stóp. I - co się okazało, jako peeeling było świetne, a dodatkowo, kiedy już się wytarły ostre końcówki, ze środka wyłoniła się miła, ostra ale przyjemna gąbka, baaardzo przyjemnie myjąca całe ciało (ale ostrożnie, bo naprawde drapie).
Cóż jednak z tego - zanim doszłam do owej miłej gąbki, byłam gotowa je wyrzucić :(. Dodatkowo nie sposób nie odnotować koszmarnie niskiej wydajnosci owego cudeńka - zmydla sie błyskawicznie, do tego część mydła to gąbka, wychodzi wiec baaardzo nieekonomicznie.