Radical, Odżywka wzmacniająco-regenerująca do włosów osłabionych i wypadających (nowa wersja)

Preparat do włosów zniszczonych i wypadających, suchych i łamliwych, wymagających odżywienia i wzmocnienia. Receptura - naturalny ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, proteiny jedwabne, Inulina z cykorii - zapewnia regenerację i wzmocnienie włosów oraz je nawilża i odżywia, przywracając witalność, gładkość i zdrowy wygląd. Dzięki regularnemu stosowaniu odżywki Radical włosy stają się mocniejsze, odporne na uszkodzenia i rozdwajanie oraz pełne witalności i blasku.

Raczej słabo

Używałam wcześniej wcierki o podobnym zastosowaniu, ale Jantar - byłam z niej bardzo zadowolona. Już przy pierwszym opakowaniu pojawiło się mnóstwo baby hair, różnica była bardzo, bardzo zauważalna. Zużyłam jakieś 2, 3? opakowania, z ciekawości po skończeniu ostatniego postanowiłam dla odmiany wypróbować Radical.
I tak jak mogę z czystym sumieniem polecić Jantar, tak absolutnie nie mogę tego zrobić w przypadku wcierki Radical.

Produkt typowy jak to wcierka: lekki płyn, o konsystencji toniku, do wmasowania w skórę głowy. Zadanie ułatwia praktyczny dyfuzor, którym łatwo możemy dostać się pomiędzy pasma (co dla mnie tym ważniejsze, że produkt zawiera na drugim miejscu alkohol denaturowany, który potrafi dosłownie zrujnować suche, osłabione czy zniszczone włosy - lepiej więc żeby na same włosy się jednak nie dostał).
Zapach nieinwazyjny, raczej niewyczuwalny, bo jednak nie rozpylamy produktu na całe włosy.

Jak dotąd więc wszystko na plus, opakowanie jest ok, produkt nie drażni skóry włosów, raczej jej chyba nie przesusza (choć ciężko to wywnioskować).
Wszystko rozchodzi się o efekty działania - bo te są, mówiąc wprost, żadne.

Po zużyciu prawie całego opakowania (przypomnę, że przy Jantar dużo wcześniej były efekty!) nie ma żadnej różnicy. W zasadzie gdybym smarowała skórę włosów wodą, efekty byłyby pewnie takie same. Nie pojawiły się żadne nowe baby hair, na szybkość wzrostu pozostałych włosów wcierka też nie miała żadnego wpływu. Co tu więcej powiedzieć? Nakładanie na głowę czegoś, co nie wywołuje żadnego efektu, uważam jednak za stratę czasu i pieniędzy. Dodam, że wcierkę stosowałam sumiennie i z pełną regularnością. Nic.

Nie wiem, czy jestem odporna akurat na tą wcierkę, czy może ma diametralnie inny skład od Jantar?, ale efekty (a raczej ich brak) mówią jednak same za siebie. U mnie - nie działa. Oczywiście nie mówię, że u innych też nie będzie - z wcześniejszych recenzji można wnioskować, że paru osobom jednak kosmetyk się przydał i pomógł. Jednak ja nie zaliczam się do grona szczęśliwców ;)

Kupiłam ostatnio balsam i mgiełkę do włosów z tej samej linii (za radą fryzjerki, która powiedziała, że u niej kosmetyk działał stosowany razem z całą dedykowaną gamą) i zobaczymy, jak będzie w takim przypadku. Jeśli coś się polepszy, będę edytować recenzję. Póki co - zerowy efekt działania.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane)

Dzięki niej mam więcej baby hair :)

Nie sądziłam, że taka zwykła wcierka jakkolwiek pomoże - a jednak! Po miesiącu stosowania zauważyłam u siebie mnóstwo nowych baby hair co bardzo mnie ucieszyło. Odżywka ma bardzo przyjemny, ziołowy zapach. Należy jednak z nią uważać, gdyż na pierwszym miejscu ma alkohol i należy ją stosować tylko na skalp, żeby nadmiernie nie wysuszyć włosów, lecz gdyby nie on, składniki aktywne tak dobrze by nie wchłoniły się. Należy też uważać przy dozowaniu, gdyż jest rzadka jak woda, najlepiej spryskać nią opuszki palców, rozgrzać poprzez pocieranie i dopiero wtedy wmasować w skalp. Cieszy mnie, że nie jest w szkle tylko w plastiku, przynajmniej nie zbije mi się jak wcierka Jantar ;) Bardzo polecam tą odżywkę i jeśli znów mi wróci problem wypadających włosów, wrócę do niej.

cudów nie ma.

Kupiłam jako odskocznia od Jantaru. Miała dość dobre opinie, ale mimo wszystko nie była jakaś super. Trochę poprawiła ukrwienie, pojawiło się sporo baby hair, ale to nie zzlikwidowało mojego problemu. Zapach, konsystencja, wydaność prawidłowa. Poza tym przy wypadaniu włosów postawiłam na profesjonalne leczenie ;)

Jest niezła

Stosuję ją od kilku tygodni po każdym umyciu włosów, gdyż zaczęły mi bardzo wypadać. I muszę przyznać, że przez ten czas wypadanie włosów znacząco się zmniejszyło. To samo zauważył mój chłopak, który już dłuższy czas stosuję tą odżywkę. Wcześniej jak tylko przejechał ręką po głowie, to zostawały mu na ręce włosy, a teraz po zastosowaniu tej odzywki tego nie ma.

Plusy:
- dosyć wydajna
- niska cena
- ładny zapach
- skuteczna
- nie powoduje efektu sztywnych włosów

Minusy:
- kłopotliwa aplikacja
- nieco bardziej przetłuszcza włosy

Nie dla mnie

Zalety:
- przyjemny, ziołowy, odświeżający zapach

Wady:
- sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają
- ma wodnistą konsystencję
- niewygodny aplikator, ciężko wydobyć z korka odżywkę
- nie hamuje wypadania włosów, nie wzmacnia cebulek

Dobra odżywka

Miałam problem z wypadającymi i zniszczonymi włosami po rozjaśnianiu i odżywka rzeczywiście sprawiła, że były w o wiele lepszej kondycji.

Na pewno nie była to tylko i wyłącznie zasługa tego jednego produktu, gdyż stosuję po szamponie konkretne trio bez którego sobie nie wyobrażam pielęgnacji włosów, bo sprawdza się świetnie: właśnie tę odżywkę (szczególnie na końce włosów) + serum ziołowe Radical + odżywkę przeciw wypadaniu Radical Med.

Cała trójka razem daje rewelacyjne rezultaty i w sumie uratowała mi włosy, które po użyciu są miękkie, lejące się, gładkie i lśniące (o czym zazwyczaj mogłam tylko pomarzyć, bo miałam zupełne siano, końce zwyczajnie mi się łamały, nie byłam w stanie zahodować żadnej konkretniejszej długości włosów).

Jedyny minus jaki dostrzegam to fakt, że muszę naprawdę dużo produktu nałożyć na włosy, bo małe ilości się nie sprawdzają, jest mniejszy efekt. Jednak wszystkie trzy pozycje są warte swojej też nie wcale wysokiej ceny w zamian za ładne włosy.

Ilość zużytych opakowań: ok. 10

Skuteczna wcierka

Miałam na razie tylko jedno opakowanie tego produktu. Buteleczka 100 ml wystarczyła mi na miesiąc używania, a to według mnie za krótko, żeby ocenić jej działanie. Mimo wszystko zauważyłam, że ta wcierka dobrze działa na moje rosnące-cholernie-wolno włosy.

Plusy:
-cena
-dostępność
-zmniejsza wypadanie włosów
-nie podrażnia, nie uczula, nie powoduje łupieżu
-włosy dłużej zachowują świeżość
-baby hair
-włosy szybciej rosną (szału nie ma, ale i tak jest lepiej)

Minusy:
-dozownik (najlepszy miała moim zdaniem wcierka Joanna rzepa)
-wydajność
-zapach (męskie perfumy)

Kupię jeszcze ze 2-3 opakowania i nieco poszerzę recenzję.

Nic ciekawego:(

Kupiłam tą odżywkę, bo mam problem z wypadaniem włosów. Moje włosy ostatnio są w kiepskiej kondycji(wynik przebytej choroby) dlatego ratuję się czym mogę. Niestety ten kosmetyk ani nie pomógł, ani nie zaszkodził. Szczerze mówiąc nie zauważyłam żadnej poprawy. Jestem zawiedzina bo liczyłam na coś więcej niż jedno wilekie NIC. Odżywka, oczywiście jeśli można ten kosmetyk tak nazwać to po prostu zapachowy(ziołowy) płyn w fatalnym opakowaniu, którym polewa się włosy i skórę głowy. Zmieniłabym po pierwsze opakowanie. Szklana butelka z korkiem, przez który mało co leci to nie jest opakowanie na odżywkę. W ogóle, kto robi odżywkę o konsystencji wody?Mam wrażenie, że to wszystko spływa i nic się nie trzyma. Albo do opakowania powinna zostać dodana pompka i produkt powinien się nazywać mgiełka, albo opakowanie powinno być plastikowe, a odżywka gęsta. Nie jestem zadowolona z tego kosmetyku. Moja ocena jest połowiczna, dlatego, że w sumie nie bardzo wiem co mam sądzić o tej odżywce. Rewelacji nie uczyniła żadnej:(

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

cudów nie ma, ale jestem zadowolona

Nie jest to jakoś szczególnie popularna wcierka wśród włosomaniaczek, co mnie dziwi bo jak na razie jest najlepszą jaką stosowałam. W przeciwieństwie do Jantaru, kozieradki i innych specyfików widać jakiekolwiek działanie!

Produkt zamknięty jest w szklanym, przeźroczystym opakowaniu, o pojemności 100 ml. Pachnie trochę jak tania, bazarowa woda po goleniu, ale inaczej niż Jantar.
Kwestia aplikacji została rozwiązana kroplomierzem. Mi taka forma aplikacji zupełnie nie przeszkadza.
Wcierkę kupiłam za 10 zł (była w promocji).
Produkt jest bardzo wydajny, jedna buteleczka starcza mi na 3 miesiące.

Stosowałam ją po myciu, na suche włosy (czyli co jakieś 2-3 dni).
Wcierka dogadywała się z moim skalpem, dzięki czemu obyło się bez przyklapu, łupieżu, wzmożonego przetłuszczania, itp.
A teraz najważniejsze- DZIAŁANIE
-Normalnie włosy rosły mi maksymalnie 0,5 cm na miesiąc, teraz rosną 1 cm na miesiąc!
-Niestety wysypu baby hair nie zarejestrowałam.
-Włosy lecą nadal, ale w trochę mniejszych ilościach, chociaż na jesień problem znowu zaczął się pogłębiać...

Skład:

Aqua- woda

Alcohol Denat.- otrzymywany poprzez fermentacje węglowodanów lub syntetycznie z ropy naftowej, jest bardzo dobrym środkiem rozpuszczający dla licznych substancji, składnik o działaniu tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym, może wysuszać skórę

Equisetum Arvense (Horsetail) Extract- ekstrakt ze skrzypu polnego, wzmacnia włosy, normalizuje wydzielanie łoju, działa przeciwłupieżowo, wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu

Panthenol- prowitamina B5

Inulin- inulina, w kosmetyce jest stosowana od niedawna, nadaje włosom blask i objętość, uważa się, że inulina ze względu na swoje właściwości może hamować rozwój trądziku. obniża pH, zakwasza środowisko

Hydrolyzed Silk- hydrolizat protein jedwabiu, wygładza włosy

Camelia Sinensis (Green Tea) Extract- ekstrakt z zielonej herbaty, bogaty jest w garbniki, alkaloidy, witaminy z grupy B, witaminy K, C, P oraz sole mineralne, działa regenerująco, tonizująco, hamuje rozwój stanów zapalnych

PEG-40 Hydrogenated Castor Oil- substancja odtłuszczająca usuwająca zanieczyszczenia tłuszczowe z powierzchni skóry, emulgator

DMDM hydantoin- konserwant, pochodna formaldehydu, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%, należy unikać w czasie laktacji i ciąży

Methylchloroisothiazolinone- substancja konserwująca, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%

Methylisothiazolinone- substancja konserwująca, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w preparacie gotowym do użycia wynosi 0,01%

Citric Acid- regulator pH

Parfum- kompozycja zapachowa

Butylphenyl Methylpropional- substancja zapachowa, może uczulać

Citronellol- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach róży i geranium

Hexyl Cinnamal- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach jaśminu

ok

Polecam dla osób z mocno wypadającymi włosami.
U mnie zatrzymała wypadanie garściami do kilku włosów dziennie.

Przed : osłabione i wypadające włosy

Po 2 tygodniach : mocniejsze i mniej wypadające włosy

Po miesiącu : dużo mocniejsze i lśniące włosy

Zmieniłam też szampon na babydream z delikatnym składem i odżywkę na MOMO.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Ok

Włosy po miesiącu przestały wypadać. Używalam z szamponem z serii i brałam przy tym czasie skrzyp doustnie.
Do zalet należy:
+działa
+cena
+dostępność
Wadą jest
-opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: zużyłam całe opakowanie

Tragedia

Kompletny kicz nie pomagający na wypadanie włosów. Zwykła przezroczysta ciecz w tandetnej buteleczce. okropnie pachnie i bardzo nie fajny w użyciu. Szampon z tej serii również nie ciekawy i mało skuteczny. Jedyna zaleta to chyba cena nic wiecej.

Używam tego produktu od: 6 miesiecy