Alverde, Glanz-Spulung Zitrone Aprikose (Odżywka do spłukiwania do włosów łamliwych i pozbawionych blasku)

Receptura z wysokiej jakości cytryny i ekstraktem z moreli, nadaje jedwabisty połysk. Kompozycja do pielęgnacji z wyciągiem z oleju z cytryny i moreli, zapewnia nawilżenie i pomaga w regeneracji skóry głowy i włosów. Ułatwia rozczesywanie.
Produkt wegański.

Bez zaskoczenia

Gdy pierwszy raz otworzyłam opakowanie, pomyślałam, że zapach to ta odżywka ma taki sobie, mało konkretny i słabo wyczuwalny. Kiedy jednak nałożyłam ją na mokre włosy, zaczęła pięknie i intensywnie pachnieć cytryną. Do działania kosmetyku nie mam zastrzeżeń, choć po innych odżywkach tej firmy łatwiej rozczesywało mi się włosy (mam bardzo długie, więc dla mnie to istotne i zauważalne). Nie zauważyłam po niej ani spektakularnej poprawy w wyglądzie włosów, ani pogorszenia ich kondycji. Ot, zwykła pielęgnacja.

Całkiem fajna

Co prawda moje włosy nie są łamliwe, nie brak im również blasku. Ale używam na co dzień szamponów łagodnych, które mają tendencje do niemiłosiernego plątania włosów i ich matowienia. Odżywka sprawdza się godnie do codziennego użytku, radzi sobie z wygładzaniem włosów po umyciu, nawilża i odżywia na tyle, że niczego więcej moim włosom nie brak :) Polecam jeśli włosy nie są nadmiernie wymagające, ciężko mi jednak stwierdzić jak sprawdzi się w przypadku tych naprawdę wymagających.

Idealna dla włosów w dobrym stanie

Używałam jej jakiś czas temu, gdy miałam nieco krótsze włosy i mniej zniszczone, mniej suche końce. Wtedy spisywała się idealnie, dla bardziej zniszczonych bądź suchych włosów może być odrobinę za delikatna.

Wtedy była ideałem. Ładnie nawilżała na długości, ułatwiała rozczesywanie, włosy się nie elektryzowały. Były miękkie, pełne blasku, sypkie, mięsiste, dociążone. Przy głowie na szczęście nie obciążone, nie przetłuszczały się szybciej.

W zasadzie wszystkie, co prawda nie duże, ale jednak wymagania spełnione, fajny, naturalny skład, niska cena, nic tylko do niej wracać :)

Używam tego produktu od: kiedyś, jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Lubimy się...

Odżywka posiada gęstą, kremową konsystencję o białym zabarwieniu. Nałożona w rozsądnej ilości nie obciąża ani nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów. Pachnie bardzo przyjemnie, połączenie cytryny i moreli jest wyczuwalne, choć delikatne dla nosa. Odżywka odczuwalnie zmiękcza i wygładza, aczkolwiek czasem zdarza się, że puszy włosy. Stosowana regularnie sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują, lepiej się układają, a także wyglądają na dużo zdrowsze. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 200 ml

Treściwy konkret i błysk w pakiecie

Jestem jedną z tych, które płaczą za Alterrą morelowo-pszeniczną. Co prawda miałam z tą odżywką jedynie krótki epizod, ale jej zapach i działanie na długo utkwiły mi w pamięci. Gdy dowiedziałam się, że Alverde wypuszcza składem podobny kosmetyk, od razu wiedziałam, że będzie to mój pierwszy zakup gdy tylko zawitam w DM.

Odżywka jest bardzo treściwa, widać to już po jej zbitej konsystencji. Ekstremalnie nawilża i odżywia włosy, jeśli mamy skłonność do przetłuszczania radzę używać jej oszczędnie, jeśli nawet w ogóle z niej nie zrezygnować. Trzeba przyznać, że zgodnie z obietnicami producenta faktycznie nadaje blasku - ostatnio włosy mi się samoistnie rozprostowały i widać jak na dłoni, że są zdrowe, zadbane i co równie ważne pięknie błyszczące. Zauważyłam też, że łamią mi się znacznie mniej niż do tej pory.

Zapach może trochę morelowy, ale przebija alkoholow0-apteczna nuta typowa dla odżywek Alverde. Na pewno nie jest tak pszeniczno cudowny, jak w przypadku Alterry.

Jeśli komuś nie straszny alkohol na drugim miejscu składu, za to lubi się z olejem sojowym i ekstraktami z cytrusów (które najprawdopodobniej odpowiadają za ten błysk na włosach), to szczerze polecam, bo poza ryzykiem obciążenia odżywka nie ma słabych punktów.

Wydajność również dobra - półtora miesiąca non stop na krótkich włosach.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

świetnie nawilża

Moje włosy są cienkie, przetłuszczające się u nasady a jednocześnie skłonne do puszenia. Muszę je myć codziennie, po każdym myciu używam suszarki.
Nakładam odżywkę poniżej linii uszu by nie obciążać włosów.

Odżywka spełnia moje oczekiwania, wygładza włosy, nawilża, sprawia że są miękkie, łatwiej się rozczesują i lepiej układają, są miękkie, pomaga zwalczyć puszenie. Zostawiałam na około 5 min. Jest to po prostu dobra odżywka do codziennego stosowania.
W działaniu bardzo podobna do Alterry z granatem.

Pachnie pięknie,słodko, zapach pozostaje na włosach.
Nie zawiera silikonów.
Konsystencja gęsta, kremowa, nie spływa z włosów.
Nie ma problemu przy spłukiwaniu.
Wydajność ok, wystarczyła na miesiąc prawie codziennego używania.

Chętnie do niej wrócę, jest jedną z najlepszych odżywek.

Dobry produkt

Jestem posiadaczką mieszanych włosów z tendencją do obciążenia. Produkt kupiłam w niemieckim dm\'ie. Używałam go regularnie.

Odżywka pięknie pachnie, tak jak wycofana Alterra z morelą i pszenicą. Oczywiście nie wyczuwa się woni alkoholu. Produkt dobrze nawilża. Niestety obciąża moje włosy i musiałam go stosować przed myciem.

Ten produkt swoim zapachem i konsystencją bardzo przypomina mi wspomnianą wcześniej odżywkę Alterry.

Czy alkohol w składzie zaszkodzi włosom? Mnie nie zrobił on krzywdy, podobnie jak jego zawartość w balsamie do ciała. Natomiast wystrzegałabym się alkoholu w tonikach.

Używam tego produktu od: 4-5 tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte do końca

Jak na razie ukochana odżywka z alverde

Romans z alverde rozpoczęłam niedawno, ale kilka kosmetyków do włosów już przetestowałam.
Odżywka z cytryną i morelą jak na razie stała się moją ulubioną z grona odżywek tej firmy.

Skład:
Mamy emolienty, oleje i ekstrakty, w tym olej sojowy, ekstrakt z owsa, trawy cytrynowej i moreli, są również humektanty: gliceryna i kwas mlekowy. Widzimy także antystatyki. Mamy potencjalnie wysuszający alkohol. Jednak w towarzystwie tylu emolientów - może, acz nie musi wysuszać.

Konsystencja:
Odżywki alverde mają gęstą konsystencję, jednak ja je lubię, przypominają mi konsystencją odżywki z alterry. Wygodnie się nakładają i nie spływają z włosów.

Trochę przypomina mi zapach mojej ukochanej odżywki alterkowej z morelką. Owocowy, słodkawy z lekką ziołową nutką, dla mnie bardzo przyjemny i nienachalny, nie utrzymuje się na włosach po zmyciu odżywki. Nie czuć zbyt mocno tutaj alkoholu - duży plus.

Działanie:
Składowo jest dość podobna do odżywki morelkowej alterry, jednak ma mniej od niej olejów i ekstraktów. Uwielbiam bogate składowo odżywki, tutaj mamy olej, ekstrakty i humektanty, moje włosy kochają takie połączenie :)

Skręt mam po niej zawsze dużo większy. Włosy są ładnie, naturalnie dociążone, nie ma puchu, włosy nie są za lekkie, są mięsiste, gładkie, elastyczne. Można je czesać palcami i tak robię, kiedy nie stylizuję włosów :) Wyraźnie bardziej błyszczą.

Odżywka nie obciąża, nawet trzymana godzinę, jednak nakładam ją zawsze od ucha w dół.

Lubię do takiego emolientowego towarzystwa dodawać proteiny: keratynę, kolagen z elastyną czy spirulinę. Wtedy skręt mam jeszcze większy, a wiem, że w emolientowym towarzystwie nie przeproteinuję włosów.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy