Christian Dior, Chris 1947

Christian Dior, Chris 1947

Nazwa jest kombinacją imienia twórcy zapachu oraz daty jedo pierwszego pokazu mody. Zapach został stworzony przede wszystkim dla kobiet preferujących styl "rock and roll".
Inspiracją stał się życiowy optymizm tak charakterystyczny dla tych czasów.
Pełna seksu, kwiatowa mieszanka stanowi połączenie świeżości i egzotyki. Aromat złagodzono ciepłem piżma i słodkiego indyjskiego sandałowca.
Nuty zapachowe: żurawina, frezja, kwiat kaktusa, fiołek, słodki groszek.

Cena: ok. 212 zł / 50 ml

Owocowy i lekki

Kiedyś go po prostu uwielbiałam. Używałam go na codzień na uczelnię i lubiłam nim pachnieć. Bardzo ładnie się rozdwijał. Nie wiem czy to żurawina, czy słodki groszek, ale jest w nim jakaś nuta, która mnie zachwycałam.
Teraz jest już trochę inaczej. Nie wiem czy to kwestia tego, że zapach się zmienił (mam go 3 lata). Być może też chodzi o porę roku, wtedy go używałam na wiosnę i lato. A może to po prostu mój gust się trochę zmienił. Był taki czas, że Chris poszedł w odstawkę. Niedawno do niego powróciłam, ale nie używam go już tak często jak kiedyś.

Opakowanie nie należy do tych z serii "można kupić tylko dla opakowania". Jednak wg mnie jest calkiem ładne. Ma prosty kształt.
Fakt, jest różowy i ma napis z cekinów, może nawet jest trochę kiczowaty, jednak mi się podoba.
Ma fajny korek (typowy dla tych buteleczek Diora) - zawsze mi się podobał. ;)

Nie wiem, czy kupię ponowne, bo była to edycja limitowana i nie jest już produkowany. Jeśli Dior wypuści go ponownie to być może kupię.

Ilość zużytych opakowań: ok 2/3 z pierwszego

słodki

Kupiłam bez zastanowienia, bo edycja limitowana. zapach dla młodych dziewcząt, różowy, troszke plastikowy. ogólnie ładne. z wiekeim gust sie zmienia, więc wole nieco cieższe i bardziej zmysłowe zapachy. używam do czasami dla przekory, kiedy chcće miec mniej niz 20 lat:))). zapewne gdybym miała córkę z przyjemnościa dalabym te perfumy:)

super

Dostałam od taty minaturkę i uzywałam jej tylko na specjalne okazje. podoba mi się w nim czystość-żadnych pudrów, przez co nie jest przesłodzony.Jest akurat kobiecy, radosny i ciepły.Nie ma żadnych wad. Jak tylko zarobię, kupię sobie duże opakowanie

depilacja metody

Dynamiczny

Tak bardzo chciałam go poznać, bo...podobało mi się opakowanie.:) Nie postrzegam jako kiczowate, ale radosne, dynamiczne i optymistyczne. Zapach jest trudny do zdefiniowania, wyczuwam w nim owoce i kwiaty( lekko świeży, doprawiony kwiatami). Kojarzy się z pulasującymi rytmami i gorącym latem na południu. Mimo swojej mocy utrzymuje się blisko skóry.

rewelacja

Ciesz sie, ze ten zapach zostal w koncu dodany, bo zakochalam sie w nim od pierwszego powachania, czyli kilku dni przed walentynkami. Niesamowicie trwaly, bardzo kobiecy, kwiatowy, uwielbiam. Tylko opakowanie troche kiczowate