Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Kallos, KJMN, Banana, Maska z ekstraktem banana

Kallos, KJMN, Banana, Maska z ekstraktem banana

Pojemność 1 000 ml

Bananowa maska z zawartością aktywnych składników - A, B1, B2, B3, B5, B6, C, witamina E, olej z oliwek i ekstrakt banana - błyskawicznie nawilża, odmładza i pobudza włosy. Tworzy specjalną warstwę ochronną na włosach, dzięki czemu są bardziej odporne na szkodliwe działanie gorącego powietrza oraz inne czynniki atmosferyczne. Rozjaśnia, nadaje gładkość i miękkość suchym, słabym, matowym włosom.

Moja ulubiona z Kallosa :).

Bardzo lubię tę maskę, dotychczas z Kallosa miałam ulubione dwie. Właśnie tą bananową oraz algową. jednak moje włosy zaczęły dziwnie reagować na algę :( więc wróciłam do bananowej :). Lubię ją za skład oraz za zapach, uwielbiam go. Jest mocny bananowy, szkoda tylko że nie zostaje mi na włosach :(. Podoba mi się też jej działanie, odżywia włosy ale jest jednocześnie bardzo delikatna. Używam jej codziennie na zmianę z odżywką lnianą z Herbal Care i odżywkami Nivea. Lubię ją też mieszać z innymi składnikami np miodem. Nadaje się świetnie do robienia takiej mieszanki. Na plus jest też cena :) (do 14 złotych) pojemność (aż litr!!) oraz dostępność :) (jest najczęściej w Hebe oraz w Naturze). Co do opakowania to jest ładne estetyczne ale trzeba uważać na plastik bo jest dość delikatny. jedyne czego mi w niej brakuje to pompki, było by higieniczniej ;) ją aplikować.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1538651].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetna maska chociaż zapach mocno chemiczny

Ratowałam się Kallosami po rozjaśnianiu i regularnym farbowaniu włosów. Jak do tej pory się nie zawiodłam. Włosy są nawilżone, miękkie, delikatne i błyszczące. Maska nie obciąża włosów, nie sprawia że szybciej się przetłuszczają. Jest bardzo wydajna, nadaje się do mieszania z innymi maskami bądź odżywkami do włosów. Bardzo fajna konsystencja. Zapach troche mnie przeraził, ale w dzieciństwie używałam błyszczyka do ust o dokładnie takim zapachu, więc miło mi się kojarzył. Można przywyknąć, chociaż nawet w połączeniu z innymi produktami, zapach tej maski jest na pierwszym miejscu i po pewnym czasie może drażnić. Mimo niepozornego składu działa cuda. Nie powoduje łupieżu i podrażnień. Cena jest również świetna.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1514891].usefull || 0 }}% pomocna.

Zwykła, ładnie pachnąca maska

Bardzo lubię te maskę i chyba jest to moja ulubiona maska z całej serii masek Kallos'a. Wszystkie te maski można powiedzieć, że działają prawie identycznie na moje włosy. Bez różnicy który zapach, po wszystkich włosy są takie same...
Ale zapach bananowy najbardziej mi odpowiada, także na pewno ponownie zakupię.

+ włosy są miękkie ( jak się dłużej potrzyma )
+ zapach
+ wydajność
+ dostępność
+ cena

- włosy się puszą
- nie różni się niczym od pozostałych masek z tej serii

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1503666].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 02

Bardzo fajny

Bardzo lubię tą maskę . Po miesięcznym stosowaniu włosy są naprawdę bardzo wygładzone i bardziej błyszczące . Zapach może niektórym przeszkadzać , ale nie jest jakiś męczący . Z pewnością jeszcze do niej wrócę :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1482736].usefull || 0 }}% pomocna.

Nawilżenie bez obciążania

Zacznę od tego, że mam włosy z dużą skłonnością do przetłuszczania:/ jeśli myję włosy wieczorem, to koljnego dnia kilka godzin po przebudzeniu włosy tracą świeżość. Jeśli planuję wieczorne wyjście i mam czas to muszę umyć włosy, jeśli nie mam czasu ratuję się suchym szamponem. Z tego powodu muszę uważnie dobierać kosmetyki do włosów. Kallos Banana to jeden z tych, który nie obciąża moich włosów. Stosowałam go różnie:albo jako maseczkę albo jako odżywkę po myciu.
+wydajność- używałam jednego opakowania przez 6 miesięcy
+cena- jeśli trafi się na promocję to już w ogóle grzech nie brać
+nawilżenie bez obciążenia
+konsystencja- niezbyt gęsta, niezbyt wodnista, idealnie się rozprowadza

-zapach- po miesiącu używania mdły zapach banana mnie przytłaczał, choć na początku byłam nim zachwycona.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1478976].usefull || 0 }}% pomocna.

są lepsze

Kallosy to włosomaniacze święte Graale i grzechem byłoby ich nie przetestować. Są duże i tanie, a niektóre okazują się prawdziwymi hitami. Niestety Banana do nich nie należy.
Moje włosy są kręcone, wysokoporowate, może nie jakoś przesuszone, ale też nie w 100% nawilżone, raczej zdrowe (regularnie podcinane końcówki! :)), z tendencją na przemian do puszenia i strączkowania. Z intensywnością skrętu bywa różnie ;) Staram się unikać silikonów w produktach d/s, gdyż osłabiają skręt i obciążają mi włosy, preferuję trochę oblepienia w postaci serum na końcówki i odżywek b/s w sprayu. Kallosy potencjalnie spełniają moje wymagania, ponieważ posiadają proste, z reguły pozbawione silikonów składy. Ich budyniowa konsystencja sprawia, że idealnie nadają się do tuningowania np. poprzez dodanie oleju czy skrobii ziemniaczanej.
Banana skusił mnie przyjemnym zapachem oraz oliwą z oliwek w składzie, z którą lubią się moje kosmyki. Niestety efekty po zastosowaniu maski są raczej mierne. Raz jest źle, kiedy indziej tak sobie, jednak nigdy zadowalająco. Po dodaniu oleju z reguły jest trochę lepiej, ale też bez szału. O wiele lepiej na moich włosach sprawdza się wersja Color i Algae. Mimo wszystko, zachęcam do testów, gdyż za taką cenę szkoda nie spróbować. W najgorszym wypadku można zużyć do emulgowania oleju, pierwszego O w OMO, czy golenia nóg ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1478861].usefull || 0 }}% pomocna.

Dużo, tanio i średnio, ale i tak dobrze

Maski Kallos to dla mnie trochę produkt-zagadka. Mają średnie składy, działają średnio, a cały Internet je kupuje no i ja też. Wersji bananowej zużyłam jeden słoik i byłam zadowolona. Maska jest bardzo duża, tania i nie żal używać jej do zmywania olejów, jako odżywki na szybko, gdy mam kilka minut na umycie włosów i szkoda by mi było nałożyć na szybko coś droższego, do eksperymentów z tuningowaniem masek. Na pewno lepiej używać masek Kallosa niż żadnych, ale nie liczyłabym na cud. Mimo że mam zdrowe i mało zniszczone włosy, których nie trzeba nie wiadomo jak traktować, żeby ładnie się prezentowały, to po Kallosie nie widzę spektakularnych efektów, jak po np. Biovaxach, Kallosy służą mi bardziej do utrzymania status quo. Pewnie jeszcze nieraz kupię inne wersje, bo gdzieś między drogimi produktami do celebrowania włosowej pielęgnacji zawsze jest miejsce na duży kolorowy słoik Kallosa do wszystkiego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1471002].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem na tak.

Tej odżywki sobie nie szczędzę na włosach i lądowała na nich w różnych kombinacjach. Chyba najlepiej sprawuje si,ę nałożenie na mokre włosy na długości, ale na dłużej minimum 3h. Włosy są po niej sypkie, gładkie, miękkie w dotyku. Nałożona od nasady u mnie powoduje obciążenie, ale czasem muszę ją tam nakładać żeby poprawić wygląd włosów. Czasem moje rozjaśniane końce po prostu tą maską myję, bo dobrze się pieni, nie jest "tępa" w rozprowadzaniu i tak sobie te włosy masuję...maska bardzo fajnie pachnie, przypomina mi takie bananowe pianki do jedzenia;) A bym zapomniała o dodatkowym zastosowaniu, świetnie zmywa kosmetyki z pędzli!:) i pozostawia je takimi gładziutkimi, zwłaszcza te z włosia koziego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1468957].usefull || 0 }}% pomocna.

DOBRA

Dostałam trochę od koleżanki, która nie była w stanie zdenkować jej ze względu na litrową pojemność. Przyznam, że sam zapach jest bardzo fajny, ale odkręcając opakowanie, powąchanie bezpośrednio po otwarciu gwarantuje zaciągnięcie się zwyczajną chemią. Musiałam trzymać ją otwartą zanim jej użyłam, bo zapach chemii mnie zabijał. Samo działanie było dobre, wygładzał, sprawiał że włosy były lejące i miękkie. Duża pojemność to bardzo długie użytkowanie i wydajność na największym poziomie. Cena śmieszna, 9zł za 1000ml maski, bardzo tanio.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1459147].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetna jako odżywka

Ta maska sprawdza się rewelacyjnie jako odżywka - nałożona na kilka minut po umyciu włosów, również jest świetną bazą dla półproduktów - wtedy trzymam ją na włosach dłużej.
Skład ma typowo emolientowy: Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Olea Europaea Oil, Citric Acid, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol - to są emolienty, które chronią nasze włosy i ograniczają odparowywanie wody.
Dalej w składzie mamy substancje aktywne:
Musa sapientium Fruit Extract - ekstrakt z banana
Niacinamide - witamina B3
Calcium Pantothenate - wapno z witaminą B5, które przyspiesza regenerację włosów i skóry głowy
Tocopheryl Acetate - witamina E

Jak widać, skład jest całkiem dobry, szczególnie dla włosów suchych. Zapach jest obłędny, słodki, trochę mdlący, ale nie utrzymuje się zbyt długo. Włosy po zastosowaniu tej maski są miękkie, sprężyste i lejące, jednak lubię ją jeszcze z czymś wymieszać np. olejkami.

Z pewnością mogę polecić tą maskę zamiast odżywki dla osób, które nie mają czasu na dłuższe trzymanie masek, ale oczekują większego odżywienia niż zwykłe odżywki naładowane prawie samymi silikonami.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1456962].usefull || 0 }}% pomocna.