Korres, Black Pine, Antiwrinkle & Firming Day Cream (Krem na dzień do cery suchej i bardzo suchej)

Grecka marka Korres przedstawia linię Black Pine dedykowaną skórze dojrzałej 50+.
Black Pine, czyli czarna sosna jest kolejnym wielkim krokiem marki Korres w ciągłym dążeniu do naturalnego zaspakajania potrzeb skóry. To zrównoważona i kompleksowa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa z zawartością naturalnych składników do 97,7%. Została ona opracowana z myślą o wzmocnieniu połączeń skóry właściwej, które są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność. Dodatkowo pozwala zachować właściwy owal twarzy oraz chroni przed powstawaniem zmarszczek i zwiotczeniem skóry.
Wyciąg z czarnej sosny, bogaty w polifenole, w połączeniu z Epigallokatechiną (organicznie pozyskiwany polifenol z czarnej sosny) zabezpiecza i wzmacnia tkankę łączną zwiększając elastyczność oraz jędrność skóry. Epigallokatechina działa przeciwzapalnie, ujędrnia skórę, chroni przed wolnymi rodnikami oraz kolagenazą.
Linia Black Pine zawiera ponad dziewięć naturalnych składników, które aktywują kompleksową walkę ze starzeniem się skóry dojrzałej. Pięć z nich zostało opatentowanych przez markę Korres, w tym pierwszy naturalny polipeptyd o udowodnionym działaniu ujędrniającym - Hexapeptyd 11.
Oprócz składników podstawowych opisanych powyżej, każdy produkt został dodatkowo wzbogacony o specjalnie wybrane substancje czynne, które ukierunkowują jego działanie. Na przykład krem pod oczy zawiera wyciąg z różeńca górskiego, który zmniejsza odkładanie się tłuszczu wokół oczu i przeciwdziała opuchnięciom oraz polisacharydy z owsa, które zapewniają efekt natychmiastowego liftingu oraz zapobiegają wiotczeniu skóry.

na dzień
w słoiczku
<50ml
krem
Wiek
50+

Wykorzystała: kilka próbek

Kojacy i delikatny

Super krem, lekki, głęboko nawilżający, nie zostawiał skóry tłustej, mega wydajny. Jestem z niego bardzo zadowolona z tego względu, że ciężko dogodzić mojej skórze, niestety nawet największe KWC potrafił mnie "zapchać", sprawić że miałam podrażnioną lub świecącą się skórę. Ten krem ma mało opini, a mimo to sprawdził się ;)