Rimmel, BB Cream Matte 9 in 1 Skin Perfecting Super Makeup SPF 15 (Matujący krem BB 9 w 1)

Matujący BB Cream o 9 właściwościach upiększających:
- zmniejsza widoczność porów,
- wyrównuje koloryt skóry,
- działa matująco,
- kontroluje wydzielanie sebum,
- wygładza skórę,
- łagodzi podrażnienia,
- minimalizuje cienie pod oczami,
- zapobiega powstawaniu przebarwień,
- zapewnia krycie przez cały dzień.
Formuła oil - free.

Bardzo średni BB

W sumie mogłam się spodziewać słabego krycia, ale jednak miała nadzieję na troszkę lepsze. BB jest dość rzadki, trochę ciężko go rozprowadzić a dodatek zostawia plamy! Miał też matowić i faktycznie robi to na początku, po pewnym czasie buzia świeci i to tyle! Muszę jednak przyznać, że jest dość wydajny. Poza tym nie jestem z niego zadowolona.

Na chwilę

Parę lat temu używałam bardzo dobrego kremu BB, po czym przesiadłam się na podkłady. Niedawno, z początkiem lata, pomyślałam o czymś lżejszym dla mojej skóry. Zakupiłam więc kilka próbek różnych kremów BB w tym ten matujący od Rimmela, by odnaleźć perełkę z przed lat.

Spieszę z odpowiedzią, moim faworytem zdecydowanie nie jest Cream Matte 9 in 1. Krem bardzo słabiutko radzi sobie z nawilżeniem, wyrównaniem kolorytu i wtopieniem się w skórę. Tworzy film, który w ciągu dnia się ściera. Na plus można zaliczyć filtr SPF 15 i to właściwie wszystko.

Szczerzę, cieszę się że wydałam na próbkę tylko 5 zł.

Niezły, ale sam nie daje rady

Zachęcona poprzednimi doświadczeniami z Rimmelem sięgnęłam po ich krem BB. Początkowo wydaje się świetny, bo odcień Light dobrze pasuje do mojej skóry, zdaje się wyrównywać koloryt i fakturę skóry, jest jednak jedno ale. Po kilku godzinach krem przestaje sobie radzić ze świeceniem się, co producent nam obiecał. O ile nie trafimy na promocję jest też dość drogi. Przyznaję jednak, że jest trwały i daje fajne, lekkie krycie bez zapychania. Dobrze sprawdza się za to w duecie z pudrem Stay Matte od Rimmela. Myślę, że w tym zespole nieźle się uzupełniają :)

Nie spełnia moich oczekiwań

Zakupiłam go w okresie letnim nie poszukując czegoś lekkiego nie obciążającego skóry i wybór padł właśnie na rimmel i jego 9 zalet . Krótko plusy i minusy

Fajny produkt

Krem BB 9w1 marki Rimmel, wersja matowa kolor light. Jeśli chodzi o działanie to naprawdę jest mocno matowy. Skóra przez długi czas się nie świeci. Ma fajną konsystencję i kolor choć jak dla mnie mógłby być trochę jaśniejszy. Całkiem nieźle kryje niedoskonałości czy zaczerwienienia. Łatwo się rozprowadza, nie tworzy maski na twarzy i wygląda naturalnie. Opakowanie zawiera 30 ml kosmetyku, jest wygodne w użyciu, łatwo się odkręca. Lubię kremy bb bo są lżejsze od podkładów i świetnie nadają się na lato kiedy jest gorąco a jednak chcemy nałożyć coś na twarz, ten dodatkowo posiada filtr SPF 15

Średniak

Zakupiłam go z ciekawości na promocji. Naczytałam się dużo negatywnych opinii o nim. U mnie produkt jednak normalnie działa. Troche odznaczaja sie skóry, lecz w miare dobrze sie rozprowadza. Jest w miare lekki. Nie stosuje codziennie. Zdecydowanie wole podklady w buteleczkach, gdyz widac ile ma sie zlozytego podkladu. Jest dosyć rzadki.

Mały potworek

BB Cream kupiłam na jakiejś promocji w Rossmanie, kolor light.
Skusiłam się lekką formułą, ponieważ nie należę do typu osób, które codziennie stosują podkład. Miał być ratunkiem na awaryjne dni, gdy moja skóra jest gdzieś zaczerwieniona lub gdy chciałam ujednolicić kolor.
Pierwszych kilka użyć było w porządku. Trochę ciemniał, ale znośnie.
Potem na jakiś czas go porzuciłam, ponieważ moja skóra wyglądała dobrze z samym pudrem lub nawet i bez niczego.
Ostatnio ponownie do niego wróciłam, ponieważ nabawiłam się zaczerwienień i chciałam je lekko ukryć. To był błąd. Zapchał mnie niemiłosiernie, skóra się świeciła po godzinie nawet po użyciu pudru ryżowego niczym tafla jeziora.
Oprócz zapchania wzmógł zaczerwienienie i spowodował jeszcze jakąś alergię. TRAGEDIA.
Wyrzuciłam bez litości, mimo że została mi jakaś połowa opakowania.

Oczekiwałam kiedy się skończy

Należę do osób, które nie lubią wyrzucać rzeczy dlatego​ mimo, że z całej listy 9 rzeczy jakie powinien robić spełniał może z jedną, to mimo wszystko go używałam. Do pewnego dnia kiedy nałożyłam go na twarz i byłam cała pomarańczowa. Wtedy wylądował w śmietniku i już na pewno do niego nie wrócę.

Porażka

Produkt po nałożeniu przez 10 minut daje śliczny, naturalny efekt i na tym kończą się jego zalety.
Po 10 minutach twarz zaczyna się świecić, powoduje uczucie ściągnięcia,silnie czuć w zapachu i na twarzy alkohol który podrażnia i wysusza skórę.
Jest to produkt matujący ale powoduje odwrotny efekt.
jeden z najgorszych produktów do twarzy jaki stosowałam.
Po kilku próbach musiałam zrezygnować z używania bo nie chciałam spowodować szkód mojej cerze.

Co to w ogóle jest...

Zacznę może od tego, że kolory to żart. Nie jestem pewna, czy produkt nadal jest dostępny w sprzedaży, ale dopiero teraz przypomniało mi się, by napisać kilka słów na jego temat. Kolejnym aspektem jest to, w jak tragiczny sposób ten krem się aplikuję - robi plamy, waży się, nie stapia z cerą. Dla mnie niewypał. Nie lubię go i nigdy więcej nie zagości na mojej toaletę.

Używa produktu od: próbka

ciemnieje

Wybrałam kolor light z racji tego, że mam dość jasną karnację, ale niestety i tak kolor okazał się za ciemny. Bardzo odcinał się od szyi mimo że nakładałam go bardzo dokładnie. Do tego zaraz po aplikacji kolor ciemnieje, czego nienawidzę! Ma rzadką konsystencję, dobrze się rozprowadza, ale beznadziejnie kryje.. Nie wspomnę o trwałości, bo nie wiem, nie bede przecież chodzić cały dzień z pomarańczową twarzą..

Złamane serce

Używałam tego produktu ponad 2 lata aż tu nagle...
po nałożeniu jak zawsze, dłużej zostałam przy lustrze a on nagle zoksydował na pomarańczowo (kolor light)!
Poczułam się zdradzona, gdyż był to mój UKOCHANY kosmetyk.
Wcześniej dawał bardzo naturalny wygląd skóry (wszyscy mnie komplementowali, jaką to mam piękną zdrową skórę), lecz po czasie zaczął dawać efekt podłych, pomarańczowych fulidów z lat 90.