Oriflame, The ONE, Long Wear Nail Polish (Lakier do paznokci)

Oriflame, The ONE, Long Wear Nail Polish (Lakier do paznokci)

Mocno kryjące i długo utrzymujące się lakiery do paznokci w ultra modnych odcieniach. Dzięki technologii Expert Gel równomiernie rozprowadzają się na paznokciach, a kolory są odporne na blaknięcie i odpryskiwanie. Z szerokim pędzelkiem typu High Definition dla precyzyjnej aplikacji.

Naprawdę jest długotrwały?

Kosmetyki marki Oriflame są w mojej kosmetyczce rzadkością, bo niestety wśród znajomych mam tylko 1 konsultantkę tej marki. Czasem zdarza mi się kupić coś, co szczególnie poleca. Kiedy dostałam ten lakier w prezencie byłam zadowolona biorąc pod uwagę pozytywne opinie. Niestety, u mnie się nie sprawdził, okazał się nie być tak trwały jak obiecuje producent. Za tę cenę (ok. 30 zł) oczekiwałabym więcej.

OPAKOWANIE

Jak na buteleczkę lakieru do paznokci jest nietypowe. Buteleczka jest dość wysoka, owalna i ma bardzo wysoką, ściętą, szarą zakrętkę z logo marki, która koresponduje z połyskującą zawartością. Proste napisy są główną ozdobą dolnej części buteleczki. Znajdziemy na niej logo marki, nazwę produktu oraz numer odcienia jaki używamy. Całość idealnie ze sobą współgra tworząc iście sylwestrowy, błyskotliwy look. Po odkręceniu zatyczki ukazuje nam się dość długi, szeroki i gruby pędzelek. Jego włoski są dość pokaźne i ułożone w literkę u, co pomaga dokładnie pomalować paznokcie i dotrzeć do skórek. Niestety jest sporych rozmiarów, a jako, że mam małe dłonie to i paznokcie nie są zbyt duże, więc ciężko mi się nim operuje. Dla osób o wąskich paznokciach może być problematyczny, ja osobiście niezbyt go lubię, bo często zdarza mi się wyjechać poza obręb paznokcia przez jego rozmiar, co nie zdarza mi się przy innych lakierach.

LAKIER

Mam kolor o nazwie Red Ardent – piękna, żywa czerwień z mnóstwem drobinek, w buteleczce daje lekko metaliczny efekt. Lakier jest dość rzadki jeśli chodzi o konsystencję, posiada w sobie mnóstwo migoczących drobinek. Nałożenie 1 warstwy jest niewystarczające, ponieważ kolor jest prześwitujący, widzimy płytkę paznokcia, a drobinek jest niewiele i wygląda to niezbyt ciekawie. Dopiero nałożenie 3 warstw daje zadowalający efekt – lakier rzeczywiście ma wyrazisty czerwony kolor a drobinek jest wręcz mnóstwo i tworzą nietuzinkową, połyskliwą stylizację. Nadaje się zarówno do stosowania na całe paznokcie, ale również jako dodatek do manicure gdzie odgrywa jednak główną rolę przyciągając spojrzenia. Lakier dość szybko wysycha, nie tworzy smug, jednak konieczność aplikacji tylu warstw przekłada się na dłuższy czas wykonywania manicure. Trwałość mojego odcienia (choć sądzę, że ona zależy w dużej mierze od posiadanego koloru) jest znikoma, lakier wytrzymuje 2 dni bez żadnych poprawek, a że nie oszczędzam moich dłoni po tym czasie pojawiają się liczne odpryski. Po lakierze długotrwałym spodziewałabym się lepszej trwałości, sądzę, że niektóre zwykłe lakiery przebijają go pod tym względem. Łatwo go zmyć i nie dobarwia płytki. Niestety biorąc pod uwagę wysoką cenę, pędzelek i niską trwałość nie poleciłabym go.

PLUSY:
+ ciekawa kolorystyka
+ efekt na paznokciach
+ intrygujący kształt buteleczki
+ w miarę szybko zasycha
+ łatwo go zmyć
+ nie odbarwia płytki

MINUSY
- zbyt szeroki pędzelek
- krycie odpowiednie dopiero po 3 warstwach
- długi czas wykonywania manicure
- bardzo kiepska trwałość
- wysoka cena

Bardzo dobry.

Lakier posiada szeroki pędzelek, na niektóre moje paznokcie jest nawet zbyt szeroki :D Włosie nie wypada, bardzo łatwo rozprowadza lakier.
Sam lakier nie smuży, nie bąbelkuje. Mam jasne kolory, ale śmiało wystarczają dwie warstwy.
Moim największym zaskoczeniem jest trwałość. Lakier utrzymuje się na paznokciach około 5 dni, bez żadnego odprysku.

Lakier do paznokci

Mam 3 kolory lakierów z tej serii i jestem z nich bardzo zadowolona. Kolory są dobrze napigmentowane, wystarczą dwie warstwy na idealne pomalowane paznokcie. Kolor utrzymuje się na paznokciach i nie odpryskuje. Gama kolorów jest bardzo ładna i letnia ja mam kolor żółty, różowy oraz fiolet. Polecam :)

Świetny

Mam trzy kolory z tej serii: różowy, żółty i miętowy. Odcienie są bardzo ładne, pastelowe i subtelne. Dobra konsystencja i pigmentacja sprawiają, że wystarczą dwie warstwy do pełnego krycia. Lakier pozostaje nie naruszony do 4 dni na paznokciach. Pędzelek jest wygodny i łatwo nim malować

Ulubiony

Uwielbiam lakiery The One, mam wiele kolorów i wszystkie spisują się świetnie. Są to zdecydowanie najtrwalsze lakiery jakie miałam - bez żadnych poprawek potrafią wytrzymać na paznokciach ponad tydzień bez żadnych odprysków. Mają dobrą konsystencję i fajny, szeroki pędzelek, którym szybko pokrywa się całą płytkę. Lakiery kryją dobrze, ja przeważnie maluję paznokcie dwoma warstwami i wtedy krycie jest stuprocentowe. Wybór kolorów jest naprawdę duży, cena również bardzo dobra.

Wytchnienie od hybryd

Specjalnie dla Was powtórzyłam ostatnio test lakierów Oriflame. Wynik znów jest jeden: są niesamowite! Mają przepiękne kolory, które bardzo długo się utrzymują. Posiadam dwa odcienie: rosy nude i forest. Już jedna warstwa wystarczy, by dobrze pokryć płytkę paznokcia (oczywiście czasami zdarza mi się nakładać dwie). Kolor bardzo dobrze (tzn. bez poprawek i utwardzacza) utrzymuje się ok. trzech dni, ale ja zwykle nie zmywam lakieru jeszcze przez kolejne dwa lub trzy. Żeby naprawdę dobrze wypróbować trwałość tych lakierów, wykonywałam wszystkie domowe obowiązki typu pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie itp. Nic im nie zaszkodziło. Dla mnie the best of the best, prawdziwe wytchnienie od hybryd.
Pędzelek jest dość gruby i na początku używanie go sprawiało mi nieco problemów, ale nie trwało to zbyt długo. Ładna, klasyczna buteleczka z długą zakrętką. Lakier schnie szybko, nadaje paznokciom połysk. Można go spokojnie przewozić, bo nie zbije się ani nie rozleje. Jest wydajny. Cena waha się w granicach 12-15zł, ale podczas dobrych promocji można go kupić za ok. 8zł.

Super!

Świetny lakier, który uwielbiam za jego krycie. Jakość jest naprawdę zaskakująca. Trwałość nawet do 7 dni bez żadnych poprawek. Jak na tę chwilę posiadam tylko jeden kolor: Ice Pink. Jestem zachwycona, kolor pokrywa całą płytkę już po jednej aplikacji. Polecam! Ja już poluję na kolejny kolor!

Przemiła odmiana :)

Sama od pewnego czasu nie kupuje sobie zwykłych lakierów, ale ten znalazłam w pudełku od wizaż.pl.
Akurat robię sobie znowu mała przerwę od hybryd i postanowiłam wypróbować ten lakier.
Co spodobało mi się w nim to szerszy, bardziej płaski pędzelek, którym z łatwością i precyzją nakłada się lakier na płytkę.
Odcień jaki posiadam to Pink Lemon.
Dla mnie to taki pastelowy fiolet, wrzos, coś w tym kierunku.
Ładnie kryje i na paznokciach możecie zobaczyć dwie warstwy.
Co do trwałości to całkiem ok, bo pazurki trzymały się około tygodnia.
Lakier także szybko schnie, więc to także mi się w nim spodobało.
Ogólnie godny polecenia!

Kolory fantastyczne, gorzej z utrzymaniem na paznokciach

Kolory fantastyczne jak w tytule recenzji, jednak na tym trzeba zakończyć pochwały, lakier nie wytrzymuje długo bez otarcia albo odpadnięcia, trzeba nakładać po 3 warstwy żeby krył idealnie, cena nie zadawala, pędzelek mógłby być lepszy jakościowo

Pozytywne zaskoczenie, kolor London Red

Nie wypowiem się na temat innych odcieni, znając życie kolor kolorowi nierówny jak i trwałość.
Posiadam London Red i jestem z niego dość zadowolona, łatwy w aplikacji, wygodny pędzelek, schnie dość szybko i trzyma się długo,wytrzymał do tygodnia co dla mnie jest zawsze dużym osiągnięciem przy dość intensywnym ogarnianiu zycia i domowych obowiązków ;) Paznokcie mam naprawdę długie i swoje, a to ryzyko zawsze, że lakier będzie się ścierał, ale nie w tym wypadku.
Nie mam pojecia o trwałości innych odcieni, póki co mnie nie kusi, mam tych lakierów już zdecydowanie za dużo :)

Wykorzystała: kilka próbek

Spełnia moje oczekiwania :)

Lakier utrzymuje się dłużej niż przeciętne lakiery, nie odpryskuje po 1-2 dniach jak to mają w zwyczaju inne. Używałam póki co dwóch różnych, jeden trzymał bez zarzutu ponad tydzień, drugi jednak gorzej się spisał może ze względu na brokat, który miał w sobie. Aczkolwiek polecam i tak!

Bardzo dobry

Raczej nie spodziewam się nie wiadomo jakiej jakości po tanich lakierach, ale ten jest naprawdę dobry. Nie odpryskuje, zachowuje blask do następnej aplikacji, nie ściera się - po zabezpieczeniu topem, ma bardzo dobre krycie.