L`Oreal Paris, Revitalift Magic Blur, Instant Skin Smoother Finishing Cream SPF 30 (Baza - krem pod makijaż SPF 30)

Innowacyjny produkt, który nie jest podkładem ani kremem. I czymś więcej niż zwykła baza.
Optycznie likwiduje zmarszczki, pory i wyrównuje koloryt. Nakłada się go na serum lub krem nawilżający, potem można nałożyć podkład. Pozostawia aksamitne, matowe wykończenie. Do każdego rodzaju cery.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję).

Działanie wybiórcze

Bazę tę zakupiłam pod wpływem zagranicznych pochwalnych recenzji.
Paula Begun, moje guru, również wypowiadała się o niej pozytywnie. Po przeczytaniu jej recenzji wiedziałam już, że baza jest zbyt ciężka aby stosować ją jako ochronę przeciwsłoneczną solo. Jednak gdy doczytałam o matowym wykończeniu postanowiłam spróbować.

Niestety, sprawdziło się to co rozum podpowiadał gdzieś z tyłu głowy.
Dostałam woskową, ciężką pastę. Owszem, daje matowe wykończenie, wygładza pory i daje efekt ogólnego wygładzenia twarzy ale to jest rzecz do stosowania solo z super lekkim podkładem.

Tylko najmniejsza ilość się sprawdzi, zapomnijmy również o nałożeniu pod spód kremu.
Na wieczór, okazje specjalne jak najbardziej polecam. Nie po to jednak kupowałam bazę z spf 30 aby nosić ją gdy słońce zajdzie.
Podobne wykończenie, choć zdecydowanie lżejsze ma baza Sunkiller spf 50/PA++++. Ochrona jest jednak dużo wyższa więc gdybym miała się decydować czy kupię bazę L\\\'oreal ponownie to zapewne powiedziałabym nie.