Balea, Trend It Up, Spray - On Trockenshampoo Lovely Berries (Suchy szampon do włosów o zapachu jagód)

Szampon suchy odświeża włosy bez użycia wody. Urzekający zapach leśnych jagód. Efekt utrzyma się nawet 2 dni. Nie pozostawia białych śladów na włosach, łatwo usuwalny, sprawdzi się podczas każdej podróży, jak i do codziennego użytku.

Ostatecznie ok.

Potrzebowałam naprawdę sporo czasu, aby wydać sprawiedliwą ocenę dla tego produktu. Miałam co do niego wiele zastrzeżeń i czasem mieszane odczucia, ale ostatecznie, po dłuższym użytkowaniu wyszedł na plus.

Suchego szamponu używam raczej wyłącznie w awaryjnych sytuacjach - wyjazdy, nagła potrzeba wyjścia i odświeżenia włosów, jak również czasem po prostu chcę nim podnieść objętość.

<b>Konsystencja, formuła:</b> nie jest to najdrobniej zmielony suchy szampon z jakim miałam do czynienia, przypomina biały, drobniutki piasek, a nie puder czy mąkę.

<b>Zalety:</b>
*kiedy nałożymy go naprawdę sporo porządnie odświeży włosy i przywróci im świeży wygląd i efekt trzyma się cały dzień
*nie matowi włosów oraz nie przesusza ich
*największa zaleta - nie wysusza skóry głowy i nie powoduje łupieżu (w przeciwieństwie na przykład do Batiste, po którym łupież mam gwarantowany)
*bardzo niska cena
*nie ma problemu ze sprayem, nie zacina się
*bardzo łatwo się go wyczesuje, a właściwie wytrzepuje z włosów - kilka chwil i po sprawie

<b>Neutralnie:</b>
*zapach - jest bardzo bardzo słodki, chwilę potem jeszcze czuć go na włosach; po jakimś czasie może stać się mdlący i męczący, ale ogólnie jest ok

<b>Wady:</b>
*jak już wspomniała - trzeba go nałożyć naprawdę sporo żeby uzyskać pomyślny efekt, dlatego wcale nie jest wydajny
*nie podnosi objętości
*dziwnie się zachowuje przy aplikacji, podejrzewam, że jest to wynikiem nie za bardzo drobnego zmielenia - odbija się od włosów i mało produktu na nich zostaje, za to wszystko ląduje w powietrzu dookoła nas przez co dużo produktu się marnuje
*produkt nie jest dostępny w PL, a dodatkowo jest to edycja limitowana

Szampon ma swoje wady i zalety, w porównaniu do innych wypada gdzieś pośrodku. Zużyłam i raczej nie będę bardzo za nim tęsknić. Pamiętajmy też, że żaden suchy szampon nie zastąpi nam czystej wody.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka