Postquam, Antioxidant & Make-up Removal Wipes (Chusteczki dotleniające do demakijażu)

Pojemność 24 szt

Chusteczki do zmywania makijażu twarzy i oczu z efektem dotleniającym, dzięki któremu skóra pozostaje doskonale nawilżona.

Ok, ale nie za tyle pieniędzy.

Chusteczki dostałam, sama raczej bym się na nie nie skusiła, zwłaszcza, że nie znałam w ogóle wcześniej tej firmy. Taka rzecz czasem się przydaje - oczywiście na wyjazdy, zdarza mi się też użyć kiedy przychodzę wykończona po 15h w pracy i po prostu nie mam siły na szerszą pielęgnację.
Jeśli chodzi o te konkretne chusteczki - są naprawdę ok, ale nie są też ideałem za który warto by było dać tyle pieniędzy.
Na jedno zmywanie używam 2 chusteczek.

<b>Zalety:</b>
*nawet daje radę jeśli chodzi o zmywanie makijażu, z większością kosmetyków sobie radzi i nieźle oczyszcza buzię
*chusteczki mają odpowiednią wielkość, ani za małe ani za duże
*są dość mokre, dobrze nawilżone
*rzeczywiście nawilżają buzię
*w składzie ekstrakt z kamelii i nagietka, nie zawiera parabenów i alkoholu
*dość mocno, kremowo pachną - mnie się to podoba

<b>Wady:</b>
*życzyłabym sobie, aby były mniej szorstkie, a bardziej delikatne - źle nie jest, nie są jak papier ścierny, ale mimo wszystko nie są też superdelikatne - a za taką cenę mam trochę większe wymagania; te nie różnią się fakturą od chusteczek np z Rossmanna za 3zł
*mniej-więcej w połowie opakowania klej zamykający chusteczki traci swoje właściwości
*zdecydowanie za wysoka cena - już wolałabym chyba kupić chusteczki MAC, które wychodzą taniej, a z tego co wiem oczyszczają lepiej (100 sztuk za 100zł)
*nie radzi sobie z mocnymi tuszami do rzęs, efekt pandy nieunikniony
*nie podoba mi się design opakowania
*słaba dostępność, w ogóle nie widuję tej firmy w sklepach
*zostawia skórę twarzy troszkę lepką, bardzo tego nie lubię

Chusteczek używa się całkiem przyjemnie i ogólnie jestem z nich zadowolona - dość dobrze spełniają swoje główne zadanie, ale jak już wspomniałam - nie różnią się wiele od tanich, drogeryjnych chusteczek. Gdyby kosztowały 10zł to ocena by była wyższa.
Pamietajmy też, że takie chusteczki to wyjście awaryjne - nic nie zastąpi nam wody.