Head & Shoulders, Thick & Strong Collection, Extra Thickening Tonic (Tonik do włosów)

Kuracja, dzięki której włosy stają się odporne na uszkodzenia przy czesaniu i przerzedzanie powodowane przez łupież. Najlepszy efekt przy stosowaniu z szamponem Thick & Strong. Dzięki delikatnej formule nadaje się do codziennej pielęgnacji.
Włosy mocne i odporne na uszkodzenia przy czesaniu. Regularne stosowanie przywraca odpowiedni poziom nawilżenia skóry głowy i powoduje, że włosy są podatne na układanie.

koszmarek

Ten tonik to mój mały koszmarek. Nic pozytywnego w sumie nie zdziałal, za to obciąża włosy, wywołuje łupież, skóra swędzi i jest podrażniona. Po zastosowaniu czuć mrowienie, jakieś bliżej nieokreślone poczucie chłodu, chyba ma to być iluzja dobroczynnego wpływu na cebulki? ;) nic z tych rzeczy nie zaobserwowałam. Byłam strasznie ciekawa tej supergęstości, a miałam okres wzmożonego wypadania. Nie znoszę wyrzucać kosmetyków, ale niestety na tonik trudno znaleźć inne zastosowanie no i stało się to co stać się musiało - produkt wylądował w koszu.
Faktycznie mało informacji na etykiecie.

Używam tego produktu od: kilka zastosowań
Ilość zużytych opakowań: niepełne

Przereklamowany.

No muszę powiedzieć, że autorzy reklamy tego produktu to mistrzowie. Spot rzeczywiście działa na wyobraźnię, a to... potęguje rozczarowanie po użyciu kosmetyku. Pierwszą reakcją mojej skóry był potężny łupież. Zaledwie dwie aplikacje wystarczyły, żeby znacznie podrażnić moją skórę głowy. Zakładam, że to wina alkoholu wysoko w składzie. Produkt chłodzi skórę głowy, co jest przyjemne latem, ale zimą już niekoniecznie. Najbardziej liczyłam na efekt uniesienia. Ale na moich długich włosach (dokładnie takich jak pani w reklamie :)) trwał on zaledwie chwilę. Jakieś pół godziny. Wielkie rozczarowanie! W dodatku były one po tym kosmetyku nieprzyjemnie lepkie, obciążone, w zasadzie do umycia. Gdzie tu sens? Sporym minusem jest też brak klarownego i wyczerpującego opisu działania produktu. Bo co to niby znaczy "tonik nadający supergęstość"? Na jakiej zasadzie? Wzmacnia czy stylizuje? Koniec końców wyszło, że ani jedno, ani drugie. Niemniej jednak szerszy opis by się przydał. Podsumowując - zdecydowanie nie polecam. Szkoda pieniędzy i skóry głowy. Obiecane uniesienie jest zaledwie na chwilę, za to na dłużej dostajemy łupież,. Plus nieprzyjemne obciążenie czupryny.

Używam tego produktu od: Rok.
Ilość zużytych opakowań: cały czas w trakcie jednego

pozytywne zaskoczenie

Kupiłam produkt ponad miesiąc temu i od tego momentu dość regularnie stosuję. Mam włosy kręcone, z tendencją do puszenia, raczej średniej długości.

Produkt podczas pierwszej aplikacji miał bardzo nieprzyjemny zapach, ale przy kolejnych był już znośny. Włosy po upływie chwili na szczęście przestają "pachnieć" kosmetykiem.

Stosuję codziennie po myciu na mokre włosy. Z czasem (po mniej więcej 2 tygodniach) zauważyłam zmniejszenie się ilości wypadających włosów po szczotkowaniu. Teraz (po miesiącu) naprawdę wypada mi minimalna ilość, stanowczo poniżej normy :)
Włosy [według mnie] nie są jakieś bardzo podniesione, ale ja na brak objętości, czy gęstości włosów nie mogę narzekać. Jednak efekt mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.

Plusy:
- DUŻO mniej wypadających włosów podczas szczotkowania,
- wydajny,
- łatwość aplikacji,
- przystępna cena,
- nie podrażnia wrażliwej skóry głowy.

Minusy:
- nie dodaje objętości,
- mało przyjemny zapach (ale tylko podczas aplikacji),
- jeśli nałoży się produkt na suche włosy, może je skleić (ale przy nakładaniu na mokre/wilgotne ładnie wnika w ich strukturę).

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Mało przydatna rzecz.

Produkt trafił do mnie przypadkiem, ale z chęcią zabrałam się do testowania tej włosowej ciekawostki.

Mam włosy bardzo długie i ciężkie oraz proste i dość oczywiste jest, że przez to często brakuje im objętości, lubią być oklapnięte. Tonik nadający supergęstość? Tak, to coś co mi się przyda :)

Warto jeszcze wspomnieć, że produkt ma bardzo rozbudowaną kampanię reklamową - atakuje nas w telewizji i internecie... Wymagania więc rosną.
I cóż, okazało się, że produkt zdecydowanie jest przereklamowany, właściwie zbędny.
Nie można powiedzieć, że tonik nic nie robi. Troszkę działa, ale to działanie jest dalekie od oczekiwań.

Być może na innych rodzajach włosów reaguje lepiej. Na moich - to za mało.

<b>Jak używać?</b> Produkt jest zaopatrzony w aplikator - spray. Ja odczekuję chwilę po umyciu włosów i jeszcze gdy są wilgotne psikam produktem na skórę głowy robiąc kolejno przedziałki. Tonik dodatkowo wcieram opuszkami palców i odczekuję aż włosy naturalnie wyschną.

<b>Konsystencja, formuła:</b> rzadki, ale odrobinę żelowy płyn transparentny.

<b>Zalety:</b>
*tuż po wyschnięciu włosy faktycznie są uniesione, wygląda na to, że jest ich więcej, są gęste i puszyste - rzeczywiście, produkt podnosi objętość
*nie obciąża włosów, nie sprawia, że wyglądają na tłuste tuż po wyschnięciu
*fajny produkt na lato - zawiera menthol, przyjemnie, delikatnie chłodzi skórę głowy
*wygodny aplikator, wydostaje się tyle produktu ile dokładnie potrzeba

<b>Neutralnie:</b>
*wydajność - w normie

<b>Wady:</b>
*uniesienie i objętość o którym pisałam w zaletach utrzymuję się około 2 godzin; po porządnym rozczesaniu włosów wracają do swojego normalnego stanu
*na pierwszym miejscu w składzie jest alkohol denat; zabójstwo dla skóry głowy! przy regularnym stosowaniu możemy być pewne, że pojawi się łupież i WYPADANIE włosów, a docelowo tonik miał przecież zapewnić supergęstość...
*produkt cuchnie alkoholem
*cena zdecydowanie za wysoka jak na taką jakość

Mam wrażenie, że ten produkt to takie małe oszustwo. Ma zapewnić supergęstość, a tak naprawdę może prowadzić do katastrofy skóry głowy. Informacja o tej szkodliwości pojawia się nawet bardzo drobnym druczkiem w reklamie telewizyjnej.

Dwie gwiazdki tylko za to, że podnosi objętość czyli spełnia główną obietnicę producenta, no i ma naprawdę wygodny aplikator. Cała reszta - działanie długofalowe, zapach, skutki używania - porażka.

Czy polecam? Owszem, można spróbować na własnej skórze :) bo to dość innowacyjny, ciekawy produkt. Ale ostrożnie! I trzeba się też zastanowić czy dla kilku chwil uniesienia włosów warto wydawać te dwadzieścia kilka złotych. Moim zdaniem ostatecznie nie warto.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

całkiem ok

Nie wiem czy kupię ponownie ponieważ zbyt wielkiego efektu nie ma. Owszem włosy są bardziej uniesione, lepiej się układają ku górze, ale wydaje mi się, że cena za produkt jest wygórowana. Moje włosy należą do rozjaśnionych, cienkich, suchych i zniszczonych. Tonik pobudza je krótkotrwale.