BeneFit, Dream Screen SPF 45 PA+++ (Niewidoczny jedwabisto-matowy filtr przeciwsłoneczny)

Nowa ochrona, której się nie czuje, której nie widać, a która jednak działa. Ochrona z wysokim filtrem SPF 45 to prawdziwa tarcza obronna na co dzień, chroniąca skórę także przed pierwszymi oznakami starzenia. Jego ultra lekka formuła wnika natychmiast w głąb skóry. Skóra zyskuje ochronę, staje się bardziej matowa i delikatna. Bezzapachowa i nietłusta formuła.

Niestety...

To pierwszy produkt tej marki na jaki się pokusiłam. Wybierałam się za granicę na wakacje, nastawiałam się na długie przebywanie na słońcu i potrzebowałam sporej ochrony. W największy zachwyt wprawiło mnie pudełeczko i opakowanie, niestety nie sam produkt.
Filtr bardzo ładnie rozprowadza się na twarzy, jednak kompletnie nie nadaje się pod podkład - którego i tak nie używałam dużo przy 36 stopniowym upale. Po paru godzinach podkład spływa razem z filtrem. Używałam go dwa razy dziennie dla większej ochrony, ale i tak trochę się opaliłam. Nie przeszkadza mi to, ponieważ przynajmniej nie miałam sporej różnicy pomiędzy twarzą a resztą ciała, jednak jeżeli ktoś sięga po filtr 45 to liczy chyba na inne efekty ;)

Gdyby był za 40/50 zł to może bym to jakoś zrozumiała...

Czy on na pewno chroni?...

Markę Benefit lubię, przede wszystkim za świetne rozświetlacze z Sun Beam na czele, jednak do pielęgnacji marki nie jestem przekonana.
Przygodę z tym filtrem rozpoczęłam 2 miesiące temu zachęcona zachwytami Pani konsultantki. Filtr miał być nie tylko niebywale skuteczny, ale też lekki i delikatny dla mojej kapryśnej cery. I owszem, na plus można zaliczyć lekkość- nie bieli ani nie obciąża. Może być stosowany pod podkład lub krem BB, ja nie zauważyłam wałkowania używanego wówczas BB Guerlain; na mojej cerze ,,leżał" bardzo dobrze. Tylko…
ten filtr to raczej NIE filtr.
Spędzałam lato w mieście, nie smażyłam się na plaży (z resztą nigdy tego nie robiłam i robić nie będę) a jednak- tak, opaliłam się, pomimo nakładania produktu 2 razy dziennie. Nie jestem ,,wielką" maniaczką ani znawczynią filtrów, jednak staram się stosować je w miarę obowiązkowo, zwłaszcza latem i wiosną.
I zwłaszcza gdy moja cera z mieszanej staje się wrażliwa lub na odwrót.
Niestety wszystkie zalety produktu, jakie wymieniłam wcześniej, schodzą na dalszy plan. Filtr niestety nie spełnił swojego zadania- kilkukrotnie tańsza Ziaja spisała się u mnie dużo lepiej...

Używam tego produktu od: w czasie wakacji, mniej więcej przez miesiąc
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Opalona mimo filtru

Nie opalam buzi, nie wystawiłam jej na słońce. Zwykle regularnie używam filrów choć nie szaleje na tym punkcie.
Tak czy siak staram się być rozsądna w tej kwestii i pamiętać że za 10 lat też chcę ładnie wyglądać a słońce to nie jest przyjaciel świeżego wyglądu skóry.

Mimo źe podkład nawet z wysokim filtrem nie chroni przed słońcem ale mimo to moja buzia jest zawsze blada a ciało złote...benefit sprawił że moja buzia jest opalona... Ładnie wygląda ALE to nie jest dobrze!!!
Wakacje spędzałam w Moskwie nie w Meksyku i nie leżałam na plaży. Jako że byliśmy w domu mojego partnera nie przebywałam też dużo więcej poza domem.

Po 3 tygodniach stosowania ( filtr starcza na 5 tyg) moja skóra była opalona a ja wściekła... Nie jestem specjalistą ale skoro moja buzia robi się brązowa..tzn że filtr nie działa. Tyle wiem.

Można go łączyć z podkladami wszelkimi . Wchlania się do pól-matu..co z tego? On po prostu nie działa.

Używam tego produktu od: 5 tyg
Ilość zużytych opakowań: Jedno