Delia, Cameleo Pro - Green, Farba do włosów z naturalną argininą (nowa wersja)

Delia, Cameleo Pro - Green, Farba do włosów z naturalną argininą (nowa wersja)

Delia Cameleo Pro - Green to nowoczesna farba do trwałej koloryzacji włosów o łagodnym działaniu, zapewniająca uzyskanie intensywnego i równomiernego koloru. Unikalne połączenie kremu koloryzującego i naturalnej Argininy wzmacnia i odżywia włosy, gwarantuje włosom prawdziwą kurację, a przede wszystkim wyjątkowo piękny, głęboki i lśniący kolor. Bogata paleta kolorystyczna zapewnia szeroki wybór kolorów niewiarygodnie świetlistych i pełnych naturalnych refleksów.
Właściwości farby Delia Pro - Green:
- olej marula i wyselekcjonowane barwniki,
- trwały, intensywny i przestrzenny kolor,
- subtelny połysk i blask,
- 0% amoniaku, PPD, rezorcyny - komfort i bezpieczeństwo dla włosów i skóry głowy,
- profesjonalne pokrycie siwych włosów (wybrane kolory),
- delikatna, kremowa konsystencja,
- przyjemny, kwiatowy zapach.

50 ml x 3

Dziwne ?

Farbę odcień 7.44 nakładłam swojej Siostrze na włosy pofarbowane miedzianym blondem z garniera z odrostem 1 cm. Siostra ma kolor swoich włosów ciemny blond . Farba nie śmierdziała , konsystencja też dobra . Położyłam farbę pierw na odrost później na całą resztę . Wyszło pięknie ,ładny rudy , który był trwały . Po miesiącu Siostra zakupiła znów farbę ciesząc sie że w końcu natrafiła na trwalszą farbę koloru rudego . Po położeniu farby tylko na odrost i odczekaniu danego czasu ,Siostra poszła zmyć farbę .Okazało sie że farba nie chwyciła w ogóle odrostów . Na odrostach było widać tylko poświt rudości pod światło . Dziwne . Jeszcze dodam że w naszym mieście trudno jest ją dostać.

To nie farba, to szampon koloryzujący... ale fajny :)

Farbuję włosy od przeszło 20-tu lat. farbuje u fryzjera i w domu. Stosowałam już farby z amoniakiem, bez amoniaku, chnę oraz wszelkie możliwe wynalazki. Mam więc raczej niezły obraz tego co może się wydarzyć podczas farbowania. Dlatego zabierając się do użycia farby Cameleo od Delii nie robiłam sobie zbyt wielkich nadziei. Z doświadczenia wiem, że farby bez amoniaku, perhydrolu lub innej „straszliwej” chemii raczej słabo łapią i szybko się spierają. Owszem może nie niszczą włosów, ale efekt farbowania zazwyczaj jest znikomy i mocno nietrwały. Zdecydowanie też nie nadają się do dużych zmian koloru, bo nie „wżerają” farby we włosy, a tym samym nie umożliwiają spektakularnego rozjaśnienia czy przyciemnienia. Założyłam więc, że nie osiągnę koloru z pudełka, ale chciałam wrócić do rudości więc zabrałam się do roboty z nadzieją, że może się mylę.

Farba dobrze się mieszała (nakładam pędzlem, ale jak ktoś lubi, to w zestawie jest bardzo wygodna butelka), pachniała bardzo przyjemnie, nie szczypała w oczy, bo nie zawiera amoniaku. Nakładanie było wygodne, farba jest wystarczająco rzadka, aby dobrze się rozprowadzała, a jednoczesne odpowiednio gęsta, aby nie spływać z włosów.
Potem pozostało 30-tominutowe czekanie, mycie, nałożenie odżywki „od kompletu” oraz wysuszenie włosów.
Rezultat?

Rezultat był dla mnie całkowitym zaskoczeniem. Moje włosy „przyjęły” farbę i zrobiły się mocno rude. Ok, nie całkiem identyczne jak kolor na opakowaniu, ale po pierwsze mam ciemne włosy, więc bez amoniaku lub perhydrolu osiągnięcie rozjaśnienia do miedzianej rudości jest raczej niemożliwe, a po drugie spodziewałam się raczej rudych refleksów, a nie równego rudego koloru :D .
Farbowanie zatem wypadło na plus.

A co było na minus?
Minusów niestety jest kilka. Zacznę od najmniej istotnego, ale bardzo ważnego dla mnie.
W zestawie do farbowania zazwyczaj mamy farbę, aktywator, odżywkę po farbowaniu i… rękawiczki. U Delii również. Problem w tym, że rękawiczki w zestawie Delii są … bezużyteczne!
Dlaczego?
Kosmicznie wielkie, cienkie i szeleszczące rękawiczki nadają się zapewne do wieli rzeczy, ale z pewnością nie do farbowania. Podjęłam próbę z ich użyciem, ale skończyło się po minucie męki, podciągania nieustająco spadających rękawiczek i wycieraniu siebie z farby… Szczęśliwie miałam zachowane rękawiczki innego rodzaju, które były dodane do innej farby (mam długie włosy, musze używać 2 opakowań, więc potem zostają mi rękawiczki i odzywki – i dobrze, jak widać ;-) ).
Rękawiczki Delii to całkowita pomyłka, która powinna zostać szybko skorygowana. Wiele marek farb do włosów dodaje w komplecie identyczne, bezużyteczne potworności, ale są też takie, które dodają rękawiczki elastyczne, w znacznie przyjaźniejszym rozmiarze i zdecydowanie wygodniejsze w użyciu, a zatem można i uważam, że wato by było aby Delia zmieniła rękawiczki na inne.

Drugi istoty minus, to niestety trwałość farby.
Już od pierwszego mycia włosów zaczęła mi dosłownie „znikać”.
Teraz, o dwóch tygodniach rezultat jest taki jakiego spodziewałam się od samego początku – mam raczej refleksy, a nie kolor… Szkoda, ale to było do przewidzenia.

A zatem jaka jest moja opinia o farbie Delia Cameleo Pro Green?

Zaletą farby jest brak żrącej chemii, a także przyjemny zapach i brak zniszczeń na włosach po farbowaniu.

Zakup farby Cameleo Pro Green nie jest całkowitą stratą pieniędzy (a przy tym jest niedroga, w Carrefour kosztuje podobno około 9 zł) bo działa, ale raczej zakwalifikowałabym ją jako szampon koloryzujący, a nie jako farbę, z uwagi na brak trwałości koloru.

I to powinno być napisane na opakowaniu, bo wg mnie aktualny opis mocno wprowadza w błąd.

Używam tego produktu od: pierwszy raz
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

trwała ,pielęgnuje ,wygładza i nabłyszcza ale...

To moja pierwsza trwała koloryzacja,do tej pory henna ,szamponetki i nieszczęsny Sunkiss.
Wybrałam Delię ze względu na brak amoniaku, PPD i rezorcyny.
Włosy ma raczej gęste ,prawie do łopatek koloru średnio jasnawego brązu z resztkami działalności Sunkiss.
Wybrałam odcień 4.0 - średni brąz- wiem ,że wychodzi zawsze trochę ciemniej.
Koloryzacja bezproblemowa,brak zniszczeń, wypadania,włosy wyglądały jak po olejowaniu i prostowaniu - tafla.Efekt utrzymywał się przez dwa tygodnie.
Wypłukuje się dość powoli i równomiernie.
Sześć tygodni po farbowaniu nadal sa w formie.
Ale:
-kolor jaki uzyskałam to bardzo ciemny ,zimny brąz.
Spodobał mi się ,więc płaczu nie było.
Średni braz zaczął sie pojawiać po około 12 myciach.
-wydajność - zużyłam dwa opakowania na jedno farbowanie.
-cena -15 zł za jedno to moim zdaniem stanowczo za dużo jak na polską farbę.

Nie kupię więcej ,bo jestem zachwycona efektem jaki moja Mama uzyskała farbą Marion revOILution .

Ilość zużytych opakowań: dwa całe na jedno farbowanie

nie przyjela sie

Farba skusila mnie skladem, i tym, ze jest mniej zabojcza dla wlosow niz inne chemie, i cena :)
Uzywam tez innych farb-henn Delii, lubie je, wiec po odczekaniu 6 tygodni (tyle trwa u mnie odrost calosci krociutkiej fryzury), zaszalam z:
DELIA Pro GREEN farba 3.3 DARK CHOCOLATE BROWN

No i...
prawie brak efektu.
Cos tam zlapalo kolorek, ale malo.
Plus, ze farba nie zniszczyla wlosow, nie wysuszyla, ale lepiej to juz farbuje mi ta henna-nie-henna.

Nie polecam.

Druga proba skonczyla sie podobnie, tez kolor sie nie przyjal, choc wlosy mam oryginalnie ciemny blond. Przyciemnily sie, ale nie mocno.

Używam tego produktu od: trzech miesiecy
Ilość zużytych opakowań: dwa

sama nie wiem...

Może ze mnę jest coś nie tak i mam zbyt wygórowane wymagania odnośnie kosmetyków, ale sama nie wiem co jest z ta farba...
Kolor ładny, niby miodowy jasny brąz, miodowy ciemny blond, ale co najważniejsze ciepły odcień. Jeśli miałabym farbować włosy na zimne odcienie to nie robiłabym tego wcale, bo uważam że to trochę bez sensu, przynajmniej dla mnie. Jeśli chce zmienić kolor włosów to wybieram ciepły, żeby ożywił wygląd, a nie zgasił...
Tak więc do rzeczy. Od zawsze farbowałam się na brąz, przeważnie ciemny. Przyszło słońce, namieszało w głowie i zamarzył mi sie jasny brąz. Po rozjasnieniu włosów i odczekaniu 1,5 miesiąca, zeby jeszcze kolor sie wypłukał, stonował włosy odżyły kupiłam tą farbę.
Po pierwsze cena, widziałam ją za 15 zł, dorwałam w promocji za 10. W cenie normalnej raczej jej nie kupie, troche za drogo.
Trzymałam na włosach 30 min, i tutaj zaczyna być juz gorzej. Kolor zamiast słonecznego, miodowego wyszedł zimny, ponury, szary i ciemniejszy niż na opakowaniu (użyłam 7.0 jak na zdjęciu). Nie wiedzieć czemu na mojej dziwnej głowie kolor wychodzi ciemniejszy niż na opakowaniach, chociaz nie trzymam długo.
Ale co tam, zaciskam zęby, włosy myje jak do tej pory i co prawda kolor się zmywa, wiem że tak jest po każdej farbie do ok tygodnia po aplikacji, ale nie będe ukrywać, że farbe kupiłam ze względu na ładny kolor i pod tym względem sie rozczarowałam. To ze jest ciemniejszy moge znieść, ale to ze jest w tonacji chłodnej a nie ciepłej z połyskiem już nie.
Podsumowując. Nie zniszczyła włosów, chociaz troche wypadało ich przy farbowaniu, zapach ujdzie, miałam gorzej duszące śmierdziuchy. Raczej nie kupie ponownie.
Ah i zapomniałabym dodać, ze mieszanki wychodzi baaardzo mało, na moje włosy do ramion musiałam nieźle się nagimnastykować żeby pokryć wszystkie włosy. Do włosów długich kupowanie 2 opakowań za tą cene jest raczej śmieszne.

Używam tego produktu od: 2 tyg temu