Boucheron, Place Vendome EDP

Boucheron, Place Vendome EDP

Sprawdź ceny produktu

`Place Vendom`e firmy Boucheron to orientalno-kwiatowe perfumy dla kobiet, dostępne w wersji EDP oraz EDT. Wydane w 2013 roku, zaś jego kreatorzy to Olivier Cresp i Nathalie Lorson.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: różowy pieprz, kwiat pomarańczy, róża, tangeryna
nuta serca: jaśmin, miód, piwonia, pralina
nuta bazy: benzoes, cedr

33% jesień/zima 67% wiosna/lato

Gdy wiesz już, kim jesteś

Zawsze polegałam na francuskich i włoskich firmach, bo na ogół wiedzą, co robią i mają tradycje, do których Anglosasom itd daleeeko - nie wspominając o niemieckim przemyśle chemicznym. Zapach musi być stabilny w sensie posiadania bazy porządnej jakości. Nad nią powinny się unosić uwalniane stopniowo zaczepiajki - takie jakby wąsy od groszku z różnych aspektów i aromatów, żeby nas zabawić i zaciekawić, a może i zachwycić. Wiem, ze to brzmi mętnie, ale tak to widzę. I te pożądane cechy jak dla mnie Boucheron ma.
Rozpocznijmy od klasycznej butelki z grubego szkła z elementami złota, co może być nudne, ale świadczy o tym, że producent obiecuje ciepłą i nie awanturującą się zawartość. Nikt nie musi padać na kolana, ale też nie martwimy się, że komuś przez nasz zapach pęknie głowa. Brak słodkości - raczej ciepły miód z ziołami. Nie dla kogoś, kto pragnie zwracać uwagę, raczej dla osób pragnących dobrze się czuć i pewnych siebie.

Wykorzystała: kilka próbek

Ciężka sprawa z tym Place Vendome...

W ofercie marki Boucheron zdecydowanie lepiej prezentują się klejnoty niż zapachy. Może to dlatego, że biżuteria jest luksusowa, a zapachy...niekoniecznie. Większość prezentuje słabiuteńki poziom (może poza kultowym Jaipur), ale w przypadku Place Vendome dobre opinie trochę mnie zaintrygowały i zdecydowałam się na testy. Pomógł w tym oczywiście też piękny flakon, który nawet w miniaturce zapachu jest elegancki i dopracowany.

Niestety, sam zapach nie robi takiego wrażenia. Czy może, bardziej rzeczowo: nie robi go z pewnością przez pierwszą godzinę. Masowa pulpa kwiatowo-ulepowa, prezentująca poziom co najwyżej semi-selektywny płoży się na skórze, drażni i męczy. Konfitura niby-różana z pączka, nieprzyjemny, syntetyczny jaśmin, toż to Place Vendome zwiedza wycieczka 13-latków. Trudno oddać takim zapachem klimat miejsca, chyba, że chodzi nam o turystyczny szczyt i upodobania tłumów. Ale... w miarę trwania zapachu coś się zmienia. Nastolatki idą w swoim kierunku, robi się pustawo, słońce przygrzewa, portfel drastycznie tyje, a my mamy zamiar mu ,,troszkę" ulżyć. W jednej dłoni pęk róż od wielbiciela (są już trochę znużone piekącym słońcem, za to oddają zapach jakby mocniej), w planach cukiernia z doskonałym, słodkim, maślanym i kremowym menu. Jest też troszkę drewna, którym zagrano w delikatny, kobiecy, piękny, ale niestety dość cichy sposób. Jest cudnie, lecz w krótkim momencie, w którym trwałość jeszcze pozwala wyczuć zapach, a projekcja już umarła i trzeba przyłożyć nos do skóry.
I to mnie właśnie i cieszy i rozczarowuje.

Spodziewałam się szykownego zapachu z klasyczną, po ludzku ładną różą na miękkim, słodkim tle. Tak dobrze długo nie jest, a kiedy w końcu jest, zapach nie cieszy już nosa, bo do niego nie dociera. Szkoda mi jedynie tak pięknego flakonu.

Słodki

Tester tej wody otrzymałam w prezencie. Zapach niezobowiązujący, delikatny i elegancki. Pierwsze nuty dominuje woń kwiatów następnie zapach przechodzi w fazę miodowo-karmelową przełamaną różowym pieprzem i słodkimi pralinkami. Zapach ładnie sie rozwija, idealny na letnie miesiące, nie jest męczący, choć jest słodki. Trwałość dobra do 10 godzin. Buteleczka ładna, wygodna w użytkowaniu. .

Piekny

Wlasnie otrzymalam przesylke ze swoim pierwszym flakonem I..... Zapach jest cudowny, kobiecy ,sexy, pieknie sie rozwija, klejnot wsrod zapachow. Troche przypomina mi moje ulubione Allure, ( lecz bez chanellowskiej nuty chyprowej) jest kwiatowy, owocowy slodki ale nie meczacy. Jestem zachwycona bo perfumy zamowilam w ciemno!!! Jest inny niz slodkide trendy z perfumerii w stylu LVEB pub Black Opium itd...Bardzo polecam

piękny, bogaty, ponadczasowy

Zapach w 100% kobiecy bez pierwiastka męskiego, słodki, ale przy tym szlachetny. Powiedziałabym - klasyczny, ale nie w nurcie Chanel No 5.
Na mojej skórze wyraźnie owocowy, w drugim rzędzie kwiatowy, ale z wyraźną nutą świdrującego pieprzu. Nie lubię perfum owocowych, ale w tym konkretnym przypadku nic mi nie przeszkadza, wszystko gra. Może to klasa składników, a może zachowany umiar w kompozycji.
Nie widzę w tym zapachu kontrowersji, jakiegoś "pazura" czasami na siłę tworzonego. Wg mnie klasyczny, do klasycznych kreacji. Aczkolwiek dżinsom też dodaje klasy. Bardzo się podoba płci męskiej.
Nie jest to zapach lekki ani przestrzenny, wg mnie dla "świadomego" odbiorcy.

Trwałość wyśmienita. Flakon nie w moim guście aczkolwiek pasuje do zapachu.

Po nutach spodziewałam się, że to będzie wtopa, a Jaipur Bracelet stanie się strzałem w 10. Jakże się myliłam. Zatem nie radzę kupować w ciemno.

Jestem w trakcie zużywania miniaturki i mam ochotę na flaszkę, najlepiej od razu 100 ml.

Truskawki w szampanie

Place Vendome EDP to truskawki w szampanie plus pudelko czekoladowych pralinek. Bardzo przyjemny (szczegolnie w pierwszej fazie) zapach. Jest przy tym lekki, musujacy, radosny i elegancki.
Bardzo udana kompozycja firmy Boucheron.
(kupic... nie kupic... kupic ;-)) )

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki