Oriflame, The ONE, Colour Stylist, Lipstick (Pomadka do ust 5 w 1)

Oriflame, The ONE, Colour Stylist, Lipstick (Pomadka do ust 5 w 1)

Wielofunkcyjna pomadka o bogatej i długotrwałej intensywności koloru i lśniącym wykończeniu. Formułą Flexi Wax Blend sprawia, że usta są nawilżone, a odżywcze masło shea i mieszanka olejów roślinnych zwiększają uczucie komfortu.

jakość zależna od koloru

Mam 4 pomadki z tej serii - beżową, różową, bordową i fioletową. Do pierwszej nie mam zastrzeżeń - delikatny, niemal niewidoczny kolor, bardzo casualowa. Różowa jest według mnie najlepsza - długo się utrzymuje na ustach, ma mocny kolor i jest półmatem. Niestety dwie pozostałe - tragedia. Na początku były znośne, nie przeszkadzało to, że się szybko zmywały i nie były matowe. Niestety później się zbuntowały i kolory "przemieszczały" się po moich ustach, co dawało efekt dziecka pobrudzonego czekoladą.

Delikatna

Posiadam 3 kolory tej pomadki nudziak, róż i burgund. Nie są to wysokiej jakości pomadki chociaż cena nie jest wcale niska. Mimo wszystko bardzo je lubię. Są matowe i błyszczące, bardzo delikatne idealne jako dodatek to letniego subtelnego makijażu. Mimo wszystko utrwalam je pudrem transparentnym ponieważ mamy efekt matu i dłużej się trzyma :)

Dobra, średnia klasa produktu

Nie jestem jakąś szminkową maniaczką, ale te bardzo lubię. Może nie są wybitnie trwałe, raczej dość szybko ścierają się, a właściwie zjadają z ust, ale na początek są w sam raz. Mają ładne, twarzowe odcienie, mój ulubiony to Mysterious Pink. Kolor nie jest matowy, raczej perłowy, na szczęście nie ma błyszczących drobinek. Pomadka dobrze nawilża skórę ust, nie powodując ich spierzchnięcia. Nie tworzy lepkiej warstwy. Użytkowanie pomadki jest proste, bez trudu można ją nanieść na całą powierzchnię ust (mam standardowe wargi, ani zbyt szerokie, ani zbyt wąskie), ponieważ dzięki kremowej konsystencji łatwo się rozprowadza. Opakowanie jest gustowne i wygodne. Cena promocyjna to zwykle maksymalnie 15zł.

Fajnie nawilżający kolor, mała trwalość, raczej 3 w 1

Jak w tytule recenzji, ale nie trwałości od niej oczekiwałam.
Szminek mam całą kolekcje i te również ją zasiliły.
Bardzo przyjemna aplikacja i nawilżenie, traktuje je bardziej jako kolorową pielęgnacje niż szminkę.
Nie są szczególnie drogie, ja kupowałam swoje w promocji.
Posiadam odcienie Fuchsia Hype, Coral Charisma i Coral Ideal.

Czemu 3 w 1? Bo to raczej kolor, nawilżenie i łatwa aplikacja. Trwałość jest dość przeciętna, próby jedzenia nie przechodzi za dobrze, ale nie ściera się nierównomiernie.

Zimowy must have

Lepszego nawilżenia i ochrony nie znalazlam, no chyba, że w klasycznej Nivea. Kolor delikatny, stonowany. Delikatny, bardzo dyskretny połysk dodaje uroku ustom. Czasem używam jej jako podkład pod kolorową pomadkę. Nakładam, zostawiamna chwilę i nadmiar "wcałuję " w chusteczkę.

Dobrze napigmentowana, średnia w trwałości

Zamówiłam z katalogu szminkę w dość jasnym różowym kolorze z nadzieją na to, że będę mogła stosować ją na co dzień. Otrzymałam bazarowy róż, niestety inaczej tego koloru określić się nie da. Mam szminkę Rimmela w bardzo intensywnym różowym kolorze, który jest ładny, a to co dostałam niestety jej nie dorównuje. Nie wiem czy coś zostało pomylone czy zdjęcia w katalogu zostały źle oznaczone i stąd ta różnica kolorów czy może po prostu zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów, ale w tej kwestii bardzo się zawiodłam. Cóż tak się zdarza jeżeli zamawia się coś z katalogu wysyłkowego. Niestety kolor mimo, że jest intensywny i szminka wydaje się być mocno napigmentowana strasznie szybko znika z ust. Na pewno nie kupię jej więcej.

OK

Mam odcień Irresistible Red - czyli kolejną ciemną czerwień, tym razem z metalicznym połyskiem, który raczej rzuca się w oczy. I tym razem kolor rozmija się z katalogiem; nie jest tak ciemny, głęboki i intensywny. Nie nadaje się na żadną bazę.

Może być

Oceniam odcień clover haze, ale nie jestem pewna, czy jest on jeszcze dostępny. Początkowo nie byłam z tej pomadki zadowolona, bo okazało się, że akurat ten kolor jest mocno perłowy i daje trochę tandetny efekt. W katalogu to był piękny fiolet, a w rzeczywistości pigmentacja zerowa, na ustach ledwo co widać, w oczy rzuca się tylko ten perłowy blask. W dodatku śmierdzi starą szminką i nie daj Boże dotknąć ust językiem, bo poczujemy w ustach jakiś ohydny smak. Ale na co dzień może być - łatwo się aplikuje, równomiernie, jest też dosyć trwała. Oczywiście nie przetrwa jedzenia czy picia, ale przynajmniej schodzi równo, nie zostaje taka obwódka jak po niektórych szminkach. Za taką cenę nie żałuję zakupu.

Piękne kolory

Posiadam 3 próbki tej pomadki (jakieś odcienie różu i nude, niestety nazw na nich nie ma, jedynie numer) oraz 1 pełnowymiarową wersję Smoke Red.
O każdej z nich mogę powiedzieć, że są bogato napigmentowane. Są bardzo przyjemne w użyciu, mają kremową konsystencję. Nie jest ani za twarda, ani za miękka, nie topi się, świetnie rozprowadza się na ustach. Da się nałożyć na balsam do ust, jednak i tak wysuszaja. Ja jednak mam bardzo wrażliwe usta i bez nawilżającego balsamu ani rusz.
Odcień smoke red to taka faktycznie przydymiona czerwień. Pasuje wielu osobom :) Szminka nie jest ani błyszcząca ani matowa. Coś pomiędzy, bardzo podoba mi się taki efekt, ponieważ nie postarza jak błyszcząca pomadka i nie zmniejsza optycznie ust jak wersje matowe :)
Jeśli jednak zależy mi na macie - wystarczy trochę pudru transparentnego.
Szminka jest bardzo trwała i nie zjada się szybko.
W promocji nawet za 10zł, więc cena, w porównaniu do jakości i dużego wyboru kolorów jest śmiesznie niska.

Polecam.

Posiadam odcień Warm Nude - naturalny, idealny na codzień kolorek, bardzo ładny. Szmineczka ta dobrze się rozprowadza, dość długo utrzymuje na ustach i ich nie wysusza. Dodatkowo plusem jest, że na Allegro można zdobyć ją w bardzo atrakcyjnej cenie. Polecam.

Świetna

Pierwsze wrażenie, po pierwszym użyciu czułam jakbym nakładała na swoje usta najdelikatniejszy balsam, pomadka ma niesamowicie delikatną, kremową konsystencję, jest super nawilżająca, kolor długo się utrzymuje i w zasadzie w ogóle jej nie czuć na ustach, nie zostawia żadnej tłustej bądź lepkiej powłoki. Jestem naprawdę pod wrażeniem choć początkowo sceptycznie do niej podchodziłam, bo jakoś nie przepadam za marką oriflame, ale ten produkt jest po prostu świetny!

Dobra, ale szybko staje się uciążliwa

Początkowo była świetna, kupiłam czerwoną, bardzo ładny kolor, dobrze się nakładała i stosunkowo długo utrzymywała na ustach. Niestety po pół roku stała się nie do wytrzymania - nie wiem co się z nią stało, zachowuje się jakby się rozpływała. Bardzo szybko zaczęła schodzić z ust, obecnie nawet nie da się jej nałożyć, ponieważ już niewielkie zaciśnięcie ust, sprawa że "się przemieszcza" na wargach i jest nierównomierna. Masakra. Wielka szkoda, bo sporo mi jej jeszcze zostało.