Elfa, Intensive Hair Therapy, Serum łopianowe przeciw wypadaniu włosów z aktywatorem wzrostu

Sprawdź ceny produktu

Olejowy ekstrakt łopianowy wchodzący w skład Serum łopianowego wzbogacono cennymi, biologicznie aktywnymi składnikami. Pozyskano je z korzenia łopianu większego nowoczesną, ale naturalną metodą ekstrakcji, przyjazną dla człowieka i środowiska, z użyciem naturalnego rozpuszczalnika jakim jest CO2 w warunkach nadkrytycznych. Pozwala to pozyskać maksymalną ilość substancji aktywnych przy pełnym zachowaniu ich korzystnych cech.
Aktywne składniki Serum łopianowego przenikają do skóry głowy i odżywiają korzenie włosów, dzięki czemu poprawiają ich funkcje. W trakcie regularnego stosowania serum zmniejsza się wypadanie włosów i poprawia się wzrost nowych włosów, następuje odbudowa struktury keratynowej. Włosy stają się mocniejsze, bardziej gęste i pełne blasku.

Żałuję zakupu

Kupiłam, starałam się używać zgodnie z zaleceniami, efektów nie było a upierdliwość tak, więc zepchnęłam na tył szafki.
Zero efektu.
Tłuste - nie nakładać na świeżo umyte włosy lecz wtedy, gdy planujemy mycie.
I tu dla mnie problem, ponieważ myję co 3 dzień, wieczorem. Na siłę nakładałam wieczorem a następnego dnia związywałam włosy, by dotrwać do wieczornego mycia. Długo się tak szczypałam a efektów nie było.
Nie polecam.

działa

miałam spory problem z wypadaniem włosów, po każdym myciu bałam się czyścić odpływ prysznica, testowałam różne specyfiki, i dopiero po użyciu tego serum widzę różnicę. jestem po pierwszej butelce, już używam drugiej, bo kuracja powinna trwać 2 miesiące, a butelka wystarczyła mi na nieco ponad miesiąc stosowania 3-4 razy w tygodniu. Nakładałam na mokre włosy, delikatnie wmasowywałam w skórę głowy bez większych nadziei. i po miesiącu okazało się, że mam dużo baby hair, a włosów wypada zdecydowanie mniej, przynajmniej o połowę mniej. dla mnie bomba, zwłaszcza, że w porównaniu z innymi wcierkami czy ampułkami kosztuje grosze.

Jak wypadały tak wypadają.

Serum kupiłam chyba w Biedronce tak z ciekawości. A może by cos pomogło.. no niestety serum stosowałam, co wieczór przez okolo 2 miesiące i nie zobaczyłam żadnej różnicy. Wlosy wypadają dale,, ale ok produkt nie byl drogi wiec mi nawet nie zal.

No co? Jest dobrze.

Bardzo przyjemna wcierka. Nie swędzi, nie gryzie. Bardzo na plus opakowanie, które jest z mocniejszego plastiku i nie ugina się jak butelka wody z biedry jak się ją trzyma w ręce. Pachnie ok, ziołowo. Co kto lubi. Działa naprawdę fajnie w połączeniu z masażem. U mnie po 1-1,5 miesiąca regularnego stosowania zanotowałam wysyp babyhair. No i szczotka przy czesaniu jakaś czystsza ;) Wydaje mi się, że też włosy odrobinę mniej mi się przetłuszczają. Propsy.

Najlepszy

Uzywalam tego produktu jakies 3 lata temu Rozjasnilam wtedy wlosy rozjasniaczem w spray'u przez co byly bardzo suche i zaczely wypadac. Uratowalo mnie to serum. Wlosy przestaly mi wypadac i zauwazylam ze bardzo szybko rosna. Teraz moje wlosy znowu zaczely wypadac dlatego musze zakupic to serum bo wiem ze mi pomoze :)

dobre

Choć do pielęgnacji skóry głowy wolę Jantar, ten produkt też wspominam całkiem dobrze. Cała seria pomogła mi kiedy miałam duży problem z wypadaniem włosów. Ma dość specyficzny ziołowy zapach, który nie każdemu będzie odpowiadał, ja przyzwyczaiłam się do niego.

niezłe

Plusy:
-dobry skład
- cena
- zapch
- łatwośc użycia
- rozpyla odpowiedniej wielkości krople
- chyba przyspiesza szybkość przyrostu włosa na długoś
- oraz chyba stymuluje wyrastanie nowych włosów

Ostatnie 2 pod znakiem zapytania, ponieważ stosuje również szampon z dermeny. Stosowałam 2 miesiące.

Minusy:
- spryskiwacz nie działa w pozycji odwróconej

Moje odkrycie roku- kosmetyk do włosów

Ktoś powie, że nie mam dużego doświadczenia, bo użyłam go tylko 2 razy ale mogę już śmiało powiedzieć, że to moje odkrycie roku, a jak okaże się, że naprawdę przyspiesza porost włosów to już w ogóle będę oczarowana.

Używam go co 2 dzień (myję włosy też co dwa dni, ale serum aplikuję na dzień po umyciu- na prawie suche włosy, rano). Staram się spryskiwać nasady włosów i skórę pomiędzy rozdzielanymi pasmami, nie żałuję co do ilości (aż do momentu, że czuję wyraźnie, że skóra skalpu jest wilgotna).
Efekt? Jak po użyciu suchego szamponu, który niesamowicie wręcz zwiększa objętość, sprawia że włosy są sztywniejsze, ale jakby grubsze i zdrowsze.
Dodam, że jestem po keratynowym prostowaniu, i szukałam czegoś co podniesie oklapnięte po zabiegu włosy, co nie zawiera niedozwolonych składników. To jest 100razy lepsze od wszelkiego lakieru, bo włosy zachowują objętość i tę "sztywność, bez obciążania" przez cały dzień, tak, że jak dla mnie WYGLĄDAJĄ LEPIEJ NIŻ OD RAZU PO UMYCIU. A zawsze w ten 2-gi dzień włosy nigdy nie układały mi się za dobrze, były wysuszone, przetłuszczające. Po odkryciu serum wszystko zmieniło się o 180 stopni! :)
Polecam gorąco wszystkim!

Dla mnie ok:)

Uważam, że za tę cenę jest warty wypróbowania. Z góry mówię, że nie jest to serum na świeżo umyte włosy, ponieważ na włosach jest jak olejek, zostawia tłustą warstwę, dlatego myślę, że na noc czy dzień przed umyciem, kiedy wiemy, że nie trzeba wychodzić jest on ok. I ja też go tak stosuję, regularnie 3 razy w tygodniu.

+ Po miesiącu (jestem w trakcie drugiego, bo tyle zaleca się kurację) widzę, że mam dużo nowych włosków. Przy skroniach, czole, czy miejscach, gdzie tworzą się zakola widzę jakby meszek nowo wyrastających włosów.
+ Wydaje mi się, że nieco przyzpieszył wzrost włosów. Nie jestem w stanie napisać ile, bo mając długie włosy ciężko ocenić. Natomiast w miejscach, gdzie miałam małe babyhair przed zastosowaniem tego serum, włosy są już znacznie dłuższe.
+ Podoba mi się ten spryskiwacz, ponieważ wydostają się baaaardzo drobne kropelki, jest to wręcz mgiełka, która obejmuje dosć obszerny kawałek głowy.
+ Lubię jego konsystencję, po spryskaniu można sobie spokojnie rozsmarować i wmasować dodatkowo serum, w ten sposób nie trzeba dużej ilości na pokrycie całej głowy.
+ Cena - często w promocji w Naturze.
+ Wydajność, u mnie taka butelka starczyła na cały miesiąc pierwszej części kuracji.
+ Przejrzysta butelka, lubię widzieć ile produktu mi zostało.
+ NIE PODRAŻNIA, a to wielki plus, ponieważ mam mega wrażliwy skalp i zwykły szampon powoduje u mnie swąd, łupież, podrażnienei (dlatego stosuję delikatne dziecięce:))

No i najwazniejsze wypadanie - ostatnio wypaduje mi mniej włosów, ale u mnie to duży problem niemal całoroczny, nie wiem czy zmiejszenie to zasługa tego produktu, dlatego nie daję plusa. ;)

Zapach? ZIołowy, wyczuwalny, ale nie nachalny, dla mnie ani plus ani minus.

niezłe

Kupiłam to serum licząc na działanie aktywatora wzrostu (liczę na szybszy porost włosów). Niestety, trochę się przeliczyłam, ale w ogólnym rozrachunku kosmetyk wypada pozytywnie: podczas kuracji niemal nie wypadały mi włosy i pojawiło się mnóstwo baby hair. Nie zaobserwowałam podrażnienia skóry głowy. Serum stosowane po myciu włosów nie wpływało na świeżość włosów, kiedy jednak zdarzyło mi się nałożyć je między myciami przetłuszczało czuprynę. Po koniec butelki zepsuła mi się pompka i musiałam aplikować resztę produktu strzykawką. Przy stosowaniu 2-3 razy w tygodniu produkt wystarczył mi na ok 2-2.5 miesiąca. Mam już zakupioną kolejną butelkę, ale najpierw chcę dać jeszcze szansę kolejnym produktom.

Pozytywny!

Bardzo wydajny produkt, z wygodnym aplikatorem.
Po dwóch miesiąch używania produktu pojawiło się mnóstwo nowych włosów, zdecydowanie przestały wypadać. Nie wysusza skóry głowy (choć jest mocny), produkt zdecydowanie polecam.
Pół gwiazdki odejmuje za możliwość uczulenia - gdy moja mama czesała mi włosy a miałam użyłam tego produktu wcześniej - miała reakcję uczuleniową.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Pozytywne zaskoczenie

plusy:
+ śliczny zapach
+ ułatwia rozczesywanie
+ nabłyszcza
+ poprawia kondycję włosów
+ łatwo się rozprowadza

minusy:
- nie przyspiesza wzrostu

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- za wysoka cena
- słaba dostępność
+ wysoka wydajność (starcza na ok. 2 miesiące codziennego stosowania)