Elfa, Intensive Hair Therapy, Serum łopianowe przeciw wypadaniu włosów z aktywatorem wzrostu

Olejowy ekstrakt łopianowy wchodzący w skład Serum łopianowego wzbogacono cennymi, biologicznie aktywnymi składnikami. Pozyskano je z korzenia łopianu większego nowoczesną, ale naturalną metodą ekstrakcji, przyjazną dla człowieka i środowiska, z użyciem naturalnego rozpuszczalnika jakim jest CO2 w warunkach nadkrytycznych. Pozwala to pozyskać maksymalną ilość substancji aktywnych przy pełnym zachowaniu ich korzystnych cech.
Aktywne składniki Serum łopianowego przenikają do skóry głowy i odżywiają korzenie włosów, dzięki czemu poprawiają ich funkcje. W trakcie regularnego stosowania serum zmniejsza się wypadanie włosów i poprawia się wzrost nowych włosów, następuje odbudowa struktury keratynowej. Włosy stają się mocniejsze, bardziej gęste i pełne blasku.

Moje odkrycie roku- kosmetyk do włosów

Ktoś powie, że nie mam dużego doświadczenia, bo użyłam go tylko 2 razy ale mogę już śmiało powiedzieć, że to moje odkrycie roku, a jak okaże się, że naprawdę przyspiesza porost włosów to już w ogóle będę oczarowana.

Używam go co 2 dzień (myję włosy też co dwa dni, ale serum aplikuję na dzień po umyciu- na prawie suche włosy, rano). Staram się spryskiwać nasady włosów i skórę pomiędzy rozdzielanymi pasmami, nie żałuję co do ilości (aż do momentu, że czuję wyraźnie, że skóra skalpu jest wilgotna).
Efekt? Jak po użyciu suchego szamponu, który niesamowicie wręcz zwiększa objętość, sprawia że włosy są sztywniejsze, ale jakby grubsze i zdrowsze.
Dodam, że jestem po keratynowym prostowaniu, i szukałam czegoś co podniesie oklapnięte po zabiegu włosy, co nie zawiera niedozwolonych składników. To jest 100razy lepsze od wszelkiego lakieru, bo włosy zachowują objętość i tę "sztywność, bez obciążania" przez cały dzień, tak, że jak dla mnie WYGLĄDAJĄ LEPIEJ NIŻ OD RAZU PO UMYCIU. A zawsze w ten 2-gi dzień włosy nigdy nie układały mi się za dobrze, były wysuszone, przetłuszczające. Po odkryciu serum wszystko zmieniło się o 180 stopni! :)
Polecam gorąco wszystkim!

Dla mnie ok:)

Uważam, że za tę cenę jest warty wypróbowania. Z góry mówię, że nie jest to serum na świeżo umyte włosy, ponieważ na włosach jest jak olejek, zostawia tłustą warstwę, dlatego myślę, że na noc czy dzień przed umyciem, kiedy wiemy, że nie trzeba wychodzić jest on ok. I ja też go tak stosuję, regularnie 3 razy w tygodniu.

+ Po miesiącu (jestem w trakcie drugiego, bo tyle zaleca się kurację) widzę, że mam dużo nowych włosków. Przy skroniach, czole, czy miejscach, gdzie tworzą się zakola widzę jakby meszek nowo wyrastających włosów.
+ Wydaje mi się, że nieco przyzpieszył wzrost włosów. Nie jestem w stanie napisać ile, bo mając długie włosy ciężko ocenić. Natomiast w miejscach, gdzie miałam małe babyhair przed zastosowaniem tego serum, włosy są już znacznie dłuższe.
+ Podoba mi się ten spryskiwacz, ponieważ wydostają się baaaardzo drobne kropelki, jest to wręcz mgiełka, która obejmuje dosć obszerny kawałek głowy.
+ Lubię jego konsystencję, po spryskaniu można sobie spokojnie rozsmarować i wmasować dodatkowo serum, w ten sposób nie trzeba dużej ilości na pokrycie całej głowy.
+ Cena - często w promocji w Naturze.
+ Wydajność, u mnie taka butelka starczyła na cały miesiąc pierwszej części kuracji.
+ Przejrzysta butelka, lubię widzieć ile produktu mi zostało.
+ NIE PODRAŻNIA, a to wielki plus, ponieważ mam mega wrażliwy skalp i zwykły szampon powoduje u mnie swąd, łupież, podrażnienei (dlatego stosuję delikatne dziecięce:))

No i najwazniejsze wypadanie - ostatnio wypaduje mi mniej włosów, ale u mnie to duży problem niemal całoroczny, nie wiem czy zmiejszenie to zasługa tego produktu, dlatego nie daję plusa. ;)

Zapach? ZIołowy, wyczuwalny, ale nie nachalny, dla mnie ani plus ani minus.

niezłe

Kupiłam to serum licząc na działanie aktywatora wzrostu (liczę na szybszy porost włosów). Niestety, trochę się przeliczyłam, ale w ogólnym rozrachunku kosmetyk wypada pozytywnie: podczas kuracji niemal nie wypadały mi włosy i pojawiło się mnóstwo baby hair. Nie zaobserwowałam podrażnienia skóry głowy. Serum stosowane po myciu włosów nie wpływało na świeżość włosów, kiedy jednak zdarzyło mi się nałożyć je między myciami przetłuszczało czuprynę. Po koniec butelki zepsuła mi się pompka i musiałam aplikować resztę produktu strzykawką. Przy stosowaniu 2-3 razy w tygodniu produkt wystarczył mi na ok 2-2.5 miesiąca. Mam już zakupioną kolejną butelkę, ale najpierw chcę dać jeszcze szansę kolejnym produktom.

Krótkie włosy bez obcinania? Zobacz, jak to zrobić!

Pozytywny!

Bardzo wydajny produkt, z wygodnym aplikatorem.
Po dwóch miesiąch używania produktu pojawiło się mnóstwo nowych włosów, zdecydowanie przestały wypadać. Nie wysusza skóry głowy (choć jest mocny), produkt zdecydowanie polecam.
Pół gwiazdki odejmuje za możliwość uczulenia - gdy moja mama czesała mi włosy a miałam użyłam tego produktu wcześniej - miała reakcję uczuleniową.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Pozytywne zaskoczenie

plusy:
+ śliczny zapach
+ ułatwia rozczesywanie
+ nie zawiera dużo alkoholu
+ nabłyszcza
+ poprawia kondycję włosów
+ łatwo się rozprowadza

minusy:
- nie przyspiesza wzrostu, wręcz spowalnia

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- za wysoka cena
- słaba dostępność
+ wysoka wydajność (starcza na ok. 2 miesiące codziennego stosowania)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

po trzykroć nie

Co mnie nejbardziej zdenerwowało? To, że inci na pudełku różni się od inci na opakowaniu.
Poniżej ktoś napisał, że producent obiecał, że wcierka będzie bez alkoholu. Jest. Ale na pudełkowym papierze.
Skusiłam się na ten produkt tylko dlatego, że nie zawierał alkoholu. To przeczytałam w inci na pudełku. Trochę się zdziwiłam, bo intuicja podpowiadała, że marne szanse, by to to podziałało bez promotora przejścia. A jednak dałam szansę temu czemuś. W domu oczywiście rozczarowanie - zupełnie co innego na butelce, zapach wskazująy wyraźnie, że promotorem jest alkohol. Jego moja wrażliwa skóra głowy nie znosi.

Kupiłam, choć nie wypadały mi włosy. Zawsze warto je wzmocnić, dodać wcierkę do odżywki, cokolwiek, jak to włosomaniaczka ma w zwyczaju. Alkoholu na włosy jednak nie nałożę! Nie na suche włosy z natury! Zatem, co robić? Pozostaje tylko oddać, bo towar niezgodny z umową (co innego na pudełku!), dać komuś - tylko jak dać, skoro nie mam w zwyczaju obdarowywania kogoś czymś, co może zaszkodzić, nieposłużyć - albo zastosować zgodnie ze wskazaniami producenta. Zastosowałam.
Wypadają mi włosy.
Ale może to nie tylko z powodu wcierki?

Zmęczyłam opakowanie. Swędzi mnie skóra, mam pryszczyki. Do walki z tym wszystkim stanął Jantar i żel aloesowy Krauterhof. Leczymy się mocno z kontaktu ze specyfikiem oraz upałów.

Ilość zużytych opakowań: 1 normatywne

dziad.

Kurcze, włosy ostatnio wypadają mi na potęgę. Gdziekolwiek się nie pojawię, to pozostawiam za miliardy umarłych włosów. Męczy mnie to, więc postanowiłam się wziąć za ten problem.
Jako pierwsze w moje łapy wpadło to serum. Niebawem ujrzy denko, więc postanowiłam wydać o nim swoją szczerą opinię.

I cóż...

Nic dobrego o nim powiedzieć nie mogę. Kompletnie nie spełnia obietnic producenta. Nie widzę jakiejkolwiek różnicy przed i po kuracji. Włosy dalej nadmiernie wypadają, w żaden sposób nie są wzmocnienie, nie są gęściejsze, ani nie powalają mnie swoim blaskiem.
Stosowałam zgodnie z zaleceniami producenta, więc śmiało mogę powiedzieć, że to zwykły bubel.
Całe szczęście nie zaszkodził ani włosom, ani skórze głowy. Nie przesuszył, czego się obawiałam, nie przyspieszał przetłuszczania i nie spowodował łupieżu. Efekt zupełnie taki, jakbyśmy pryskali włosy zwyczajną wodą z ziołowym aromatem, a więc nie napaskudził i nie pomógł.
Skoro tak, to po co mi taki produkt w kosmetyczce?

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Działa ale bez rewelacji.

Zalety :
- Wygodne opakowanie z ciemnego plastiku, z atomizerem. Atomizer sprawnie rozprowadza produkt, nie zacina się. Opakowanie nie odkręca się, nie przecieka. Przez ciemną butelkę widać ile jeszcze pozostało serum. Estetyczne, przejrzyste (skład oraz wszelkie informacje zawarte na opakowaniu, jak i w dołączonej ulotce). Wygodnie leży w dłoni. Nie wykluczam,że opakowanie może posłużyć w przyszłości do aplikacji innego kosmetyku do włosów.
- Wydajne.
- Nie przesusza. Stosuję częściej niż zaleca producent i wszystko jest w porządku.
- Wodnista konsystencja ułatwia aplikację.
- Nie skleja włosów ani ich nie przetłuszcza.
- Cena.
- Dostępność. Kiedyś jedynie przez internet, teraz już w drogeriach.
- Minimalnie zmniejsza wypadanie włosów.
- Stymuluje wzrost nowych kosmyków (ale tutaj nie ma się co oszukiwać i czekać na cuda w postaci bujnej czupryny).
- Przyjemny, ziołowy zapach, który ulatnia się po wysuszeniu włosów.
- Nie powoduje podrażnień.
- Na szczęście alkohol nie jest już tak wysoko w składzie.
- Nie trzeba spłukiwać.

Wady :
- Nie spełnia wszystkich obietnic producenta - włosy nie stały się bardziej gęste, pełne blasku.

Używam tego produktu od: miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Całkowicie neutralny dla wlosów

Zamknięte w plastikowej, ciemnobrązowej butelce, przez którą widać zużycie produktu. Posiada atomizer, który nie zacina się i znacznie ułatwia aplikacje.
Serum jest bezbarwne, nie jest tłuste i ma wodnistą konsystencję. Błyskawicznie wchłania się w skórę głowy. I ogromny plus za to, że nie przyspiesza przetłuszczania się włosów. Ma lekko wyczuwalny, ziołowy zapach, który jednak szybko się ulatnia.
Żadnego działania jednak nie zauważyłam. Jakie włosy były przed kuracją, takie same są i po niej. A już tym bardziej to serum nie wpłynęło na zmniejszenie wypadania włosów, czy ich szybszy wzrost. Dobrze, że nie wysusza skóry głowy, nie powoduje podrażnień, łupieżu czy swędzenia.
Nie polecam.

nikt nie lubi być okłamywany

Wybrałam się na zakupy w poszukiwaniu wcierki BEZ alkoholu. Ponieważ spieszyłam się tego dnia nie analizowałam wszystkich kosmetyków, które są dostępne w sklepie (a zazwyczaj przepadam w drogerii na dłuuugo :)). Wzięłam maskę z tej serii, na której skład zerknęłam i mi się spodobał. Pomyślałam, ze inne kosmetyki z tej serii też będą ok. W oczy rzuciła mi się też recenzowana wcierka i napis na jej opakowaniu: NIE zawiera alkoholu. Wrzuciłam do koszyka i pobiegłam do domu.
Wieczorem jakież było moje zdziwienie gdy przy analizie inci odkryłam alkohol i to wysoko w składzie!
Takie praktyki są karygodne. Producenci okłamują nas nagminnie. Obiecują cuda, których oferowane produkty często nie spełniają.
Sama mam w domu odżywkę "arganową", która w składzie tego oleju nie ma. Na wizażu często dziewczyny proszą o analizę naprawdę drogich kosmetyków które warte uwagi składniki mają po konserwantach.. Bardzo złoszczą mnie takie praktyki.
Ale pisanie na opakowaniu, że wcierka nie zawiera alkoholu podczas gdy w rzeczywistości go zawiera???? Po co to robić???? czytałam na jednym z blogu zakochana we włosach wyjaśnienia producenta,że w przyszłości wcierka ma nie zawierać alkoholu.... stąd takie informacje na opakowaniu. Dla mnie jest to wprowadzanie w błąd i oszustwo.

Jeśli chodzi o działanie to wcierka odżywia włosy, pojawiło się trochę baby hair, nie przyspiesza wzrostu włosów. Ma korzystny stosunek cena/objętość.
Moja skóra ostatnio b źle znosi alkohol dlatego nie stosowałam wcierki codziennie.

Dostałam kolejną nauczkę żeby nigdy nigdy przenigdy nie kupować niczego po opisie producenta, bez wnikliwej analizy składu.

Fajne i chyba nawet działa :)

Nękana problemem wypadających włosów zakupiłam min serum z tej serii. Stosowałam je łącznie z olejkiem łopianowym. Olejek 2 razy w tygodniu, a to serum codziennie. Nie jestem pewna, czy samo to serum, czy w połączeniu z olejkiem, ale na problem trochę pomogło.

Odnośnie serum:
+ ma wygodne opakowanie z atomizerem, który się nie zacina, działa dobrze
+ wygodna aplikacja, psikałam na włosy suche i wcierałam w skórę głowy
+ nie obciąża włosów, nie przetłuszcza, można je spokojnie używać między kolejnymi myciami głowy
+ pachnie delikatnie, dla mnie ładnie
+ efekty działania: włosy wypadają w znacznie mniejszej ilości, od skóry pojawiły się świeżynki

Jestem zadowolona z tego serum i na pewno jeszcze wrócę kiedyś do tej kuracji (wraz z olejkiem).

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Jestem "za"

Kupiłam serum zachęcona działaniem olejku, jest idealne do codziennej pielęgnacji skóry głowy po umyciu włosów. Jest dużo szybsze w zastosowaniu niż olejek, który jednak trzeba na główce w czepku trochę ponosić.
Posiada wygodny atomizer dzięki któremu można spryskać włosy przy nasadzie oraz skórę głowy lub też włosy na całej ich długości.
Nie pozostawia zapachu na włosach, nie trzeba go spłukiwać.

Ilość zużytych opakowań: Podkoniec pierwszego opakowania