W7, Fixer Face Spray (Mgiełka utrwalająca do makijażu)

W7, Fixer Face Spray (Mgiełka utrwalająca do makijażu)

Utrwalająca mgiełką do makijażu od marki W7 to kosmetyk, który sprawi, że makijaż będzie perfekcyjny, trwały i barwny przez cały dzień, bez konieczności poprawiania. Mgiełka jest bardzo lekka, łatwo się aplikuje i ma delikatną formułę, która idealnie utrwala makijaż zarówno dzienny jak i wieczorowy. Kosmetyk tworzy na twarzy niewidzialny film, który wydłuża trwałość makijażu. Mgiełka działa na skórę nawilżająco i odświeżająco, dlatego możesz jej używać w ciągu dnia kiedy potrzebujesz odświeżenia.

nie widać efektów

Kupiłam go bardziej z ciekawości wypróbowania kolejnego sprayu i wg mnie to produkt raczej adekwatny do ceny, gdyż właściwie nic nie robi.
Nie zauważyłam przedłużenia trwałości makijażu ani utrwalenia.
Co do nawilżenia i odświeżenia, na którym najbardziej mi zależało, to takie uczucie niby występuje od razu po spryskaniu, ale mija po 10 min, bardziej czuć taką lekką lepkość na twarzy, która z resztą też szybko mija. Trzeba by często go aplikować, a tu chyba nie o to chodzi. Przy takiej pojemności z resztą szybko by się skończył.
Poprawki pudrem w ciągu dnia u mnie wymagane tak jak i bez użycia tego produktu.
Buteleczka malutka (18ml) , w porównaniu np. ze sprayem z avonu (125ml) lub z większą wersją inglota (150ml) robi różnicę. Co akurat mi nie przeszkadza, bo mam jeszcze 2 inne i chce wypróbować kolejne, nie zajmuje też miejsca w torebce.
Ma ładny zapach, choć nie każdemu może on się podobać.
Plusem jest to, że nie ma w składzie alkoholu i nie powoduje takiego uczucia okropnego ściągnięcia skóry jak przy wspomnianym Avonie, który to wysusza zamiast nawilżać.

zmienił mi życie...

no dobra, prawie.

Produkt kupiłam w ciemno i w sumie bez większego przemyślenia - był w promocji w drogerii internetowej, w której robiłam zakupy. Zbliżało się wesele kuzynki, potrzebowałam czegoś, co utrwali mi makijaż na całą noc, dyszka to nie majątek - wzięłam.

Prawdę mówiąc bałam się trochę tego produktu - w końcu to fixer, mam cerę mieszaną, nie chciałam efektu maski i ściągnięcia skóry. Ku mojemu zaskoczeniu na opakowaniu była informacja, że produkt ma działanie nawilżające i można go stosować również w celu nawilżenia skóry. I to prawda.

Teraz przejdźmy do jednej ważnej kwestii - wg Red Lipstick Monster setting spray i fixer to dwa różne produkty. Tutaj - mimo nazwy fixer - powiedziałabym, że mamy do czynienia z setting spray \'em o właściwościach przedłużających żywotność tapety. Ładnie nawilża, można "spsikać" nim twarz do woli i nie ma nieprzyjemnych odczuć.

Pierwsze wrażenie - oczywiści uczucie nawilżenia. W miarę jak spray wysycha - zero nieprzyjemności czy ściągnięcia polików. Wado-zaleta - nabłyszcza. Ja pudruję po nim strefę T, natomiast poliki zostawiam w spokoju, bo daje ładny efekt zdrowego blasku skóry. Im więcej go "napsikamy", tym mocniej skóra się błyszczy.

Natomiast moja ulubiona cecha - wtapia podkład. Obecnie używam Revlona CS, nie jest to mój numer jeden, mimo że nakładam go mało, to jednak trochę się odznacza, szczególnie na policzkach przy nosie. Potraktowany tym produktem (już po zaschnięciu) wygląda jak druga skóra, fixer niesamowicie wykańcza makijaż. Twarz zyskuje +100 do wyglądu i uroku, czysta miłość. Z racji tego będę wierna mu aż po grób, bo załatwia dwie problematyczne kwestie w podkładach - trwałość i naturalny wygląd.

Początkowo używałam go tylko okazjonalnie, szczególnie wtedy, kiedy widziałam się z chłopakiem, który ma niestety tendencję do zjadania mi podkładu z twarzy. I jak wspomniałam - fixer przedłuża trwałość makijażu; w codziennych warunkach CS po nałożeniu tego produktu trzyma się od rana do wieczora (sam z siebie niestety średnio). Niestety fixer nadal nie daje rady w konfrontacji z chłopakiem ( -.- ) , chociaż i tak wygląda to odrobinę lepiej niż bez niego.

Z racji tego, że nie zauważyłam przesuszu - zaczęłam używać go codziennie. Nie narobił krzywdy, za to dzień w dzień mogłam cieszyć się pięknym wtopnieniem i wykończeniem podkładu.

Jeśli chodzi o wydajność - ciężko mi ocenić, bo nie używałam go początkowo regularnie, na dodatek zgubiłam opakowanie z końcówką produktu. Myślę jednak, że co najmniej 2 miesiące wytrzyma spokojnie.

Z kwestii technicznych - szkoda, że ma taką małą pojemność (co oznacza też, że małą buteleczkę łatwo zgubić - been there, done that). Z drugiej strony jest tani. Z trzeciej zaś - niestety nie widziałam go nigdzie stacjonarnie (chyba w ogóle produkty tej formy można zamówić jedynie dzięki internetom). To oczywiście podbija jego cenę, bo trzeba wydać kolejną dyszkę na przesyłkę.
W odróżnieniu od setting spray\\\\\\\'u z Avonu "psika" ładną mgiełką, nie zostawia dużych kropel na twarzy.

Podsumowując - kupię i kupować będę. Nawilża twarz, utrwala makijaż i przede wszystkim - zapewnia efekt nieskazitelnej skóry, podkład po nim nie zbija mi się w plamy, nie warzy się, nie schodzi plackami. Przede wszystkim wygląda tak naturalnie, że można w ogóle nie widać podkładu. Radzi sobie nawet w miejscach, gdzie nieopacznie nałożymy zbyt dużo tapety. Gdyby nie kolor podkładu, to razem z CS tworzyliby duet idealny, bo fixer idealnie niweluje wady podkładu.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe, bo opakowanie zaginęło w akcji