Repetto Paris, Repetto EDT

Repetto Paris, Repetto EDT

W każdej kobiecie drzemie tancerka. Od Sztuki Tańca do Sztuki Perfum jest tylko jeden krok. Pierwsze perfumy Domu Repetto są nieodzownym dodatkiem kobiety odkrywającym jej wdzięk i piękno.
Odkryj szlachetny i delikatny flakon, zwiewny jak baletowa arabeska. Satynowa wstążka z sygnowanym wisiorkiem oplata flakon jak wstążka baletek oplata kostkę tancerki. Ikoniczny produkt Tańca!
Pełen wdzięku i zmysłowości kwiatowy zapach z drzewnym i piżmowym akcentem otwiera się na skrzącą wyrafinowaniem nutę gruszki i pudrowy woal kwiatu wiśni.
Kwiatowa serce odkrywa nadzwyczajną grację nieskończenie aksamitnej róży i kobiecą zmysłowość kwiatu pomarańczy. Taniec kończy pudrowa ambra i wanilia.
Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge.

Kategoria: kwiatowo-owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gruszka, kwiat wiśni
nuta serca: róża, kwiat pomarańczy
nuta bazy: ambra, nuty drzewne, laska wanilii

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Przyjemny kwiatowy słodziak

Soczysta gruszka, mięciutkie kwiaty wiśni - otwarcie jest przepiękne :) Potem do głosu dochodzi róża, która nieco wycisza, wysładza kompozycję, dodaje jej niejakiej powagi. Dalej jest zielono, słodkawo, owocowo i rześko, ale pojawia się gęsty miód (?) i pyłek kwiatowy. Zapach jest raczej jednolity, nie zmienia się za bardzo, rozwija delikatnie i dość przyjemnie. Nie jest odkrywczy, raczej bezpieczny. Taki słodziak kwiatowy na co dzień, nie męczy, nie dusi, ale nie jest bezpłciowy, mydlany czy nijaki.
Jest po prostu... lekki.
Świetlisty.
Ciepły.
Wiosenny.
Radosny i słoneczny.
Po kilku godzinach wycisza się, uspokaja, na skórze czuć głównie nutki wanilii i ambry, które dodają zapachowi "głębi". Róża w Repetto jest różowa, trochę niewinna i delikatna.

francuska delikatność

Nigdy nie słyszałam o tej firmie do czasu, gdy otrzymałam ten zapach od wujka, który kupił je we Francji. O dziwo, jak na mężczyznę wybrał bardzo dobrze. Zapach od razu przypadł mi do gustu. Jest bardzo delikatny,jednocześnie go czuć, dziewczęcy, dla nastolatki i młodej kobiety. Nie jest ciężki, przytłaczający. Dodaje energii i kojarzy się z wiosną. Perfumy nie były jakoś super trwałe (koło 2 godzin), jednak były piękne, tak samo jak ich flakon. Polecam szczególnie młodym dziewczynom, które nie do końca mają ustalony swój gust.

Delikatny miodek o poranku

EDT nie różni się zbyt wiele od EDP, jednak jest zdecydowanie łagodniejsza. Wbrew pozorom woda toaletowa wydaje mi się także być nieco bardziej surowa, szyprowa, jakaś taka pościelówa, ale jednak nie do końca. Ostry zapach, z pewnością.

Wyczuwam tutaj dużo miodu i róży. Miodu nie lubię, toteż dziwię się sama sobie, bo Repetto EDT mogłabym używać na co dzień. Słodycz została delikatnie i subtelnie wkomponowana w całość, prawie dałam się nabrać i zignorowałam karmel, cukier w pierwszym momencie. Na szczęście jest, bo słodycz lubię, przychodzi z czasem, nie uderza nozdrzy od razu.
Róża jest na szczęście mile stonowana, nie lubię jej w wydaniu nachalnym, odrzuca mnie na kilometr i zdecydowanie na zawsze.

Mam pewne zarzuty. Perfumy po jakimś czasie robią się takie bezpłciowe, jakieś takie kwiatowe i przezroczyste. Nuty drzewne wychodzą na pierwszy plan, a to do ich delikatnej pudrowości nie pasuje. Dziewczęcy charakter nie współgra z surowym akordem ambry. Pod tym względem zdecydowanie bardziej wolę EDP. Są głębsze, ciekawsze.

Czuję słaby miód, słabą różę, słabą mieszankę kwiatów, przebija się gruszka, wiśnia, troszkę wanilia i niestety piżmo, ale to już bardzo mocno.

Repetto EDT rozwija się, ale niestety na minus.

Delikatny

Zapach może i nieskomplikowany ale przy tym niezwykle oryginalny i taki...uroczy. Miks gruszki z różą i kwiatem wiśni. Przy tym niezwykle lekki, transparentny i faktycznie taki...rześki, mokry. Jak poranna rosa w letnim ogródku. Bardzo delikatny, bliskoskórny raczej.
Przyjemny, dla mnie idealny na wiosnę.

Niestety trwałość nie powala - ok 3 godzin, buteleczka całkiem ładna.

Delikatna baletnica.

Marka Repetto nie była mi znana dopóki nie otrzymałam próbki. Zaczęłam szukać i okazało się, że to bardzo znana i ceniona firma, ale znana nie z perfum, a baletek.

Otwarcie Repetto to świeże cytrusy, krystaliczna woda, które dosłownie za moment znikają. Ustępują miejsca delikatnej gruszce i róży na waniliowym podbiciu, coś pięknego. Jest też różowa róża, której płatki okryte są przez chłodną, poranną rosę. Sprawia to, że zapach jest mocno kwiatowy, świeży. Wyczuwam również kwiat wiśni, ale jest bardzo niejednoznaczny. Bardzo kojarzy mi się z rześkim, letnim porankiem. Zapach jest delikatny, na skórze ociepla się i osładza, miękko na niej osiada, otula. Za ciepło i głębię perfum odpowiedzialne jest piżmo. Wszystko jest odpowiednio wyważone, w dobrym tonie. Całość nie za bardzo ewoluuje, nie zmienia się, jest jednostajnie. Trwałość nie należy do największych, to zaledwie 4 godziny przy czym już po 2 zapach przygasa, staje się bardzo bliskoskórny, dyskretny. Na trwałości zyskuje w kontakcie z tkaninami.

Jest to zapach bardzo radosny, trochę leniwy jak leniwe potrafią być poranki, trochę beztroski.

Pomimo koloru flakonu nie jest to zapach mdły. Jest trochę niewinnie, słodko, uroczo. Repetto nie są powszechne, a mimo to wąchając je nasuwa się myśl „skądś to znam”. Twórcą zapachu jest Olivier Polge, jeden z twórców La Vie Est Belle Lancome’a i to da się wyczuć. Myślę, że zwolenniczki LVEB polubią także Repetto.

Oczywiście trudno odwieść się od skojarzenia z piękną, perfekcyjną baletnicą ubraną w blady róż, w tiulowej spódnicy :love: Porusza się z gracją i taką samą grację posiadają Repetto. Cała otoczka jest bardzo sugestywna.

Flakon podoba mi się, jest dziewczęcy, lekki, ma delikatny kolor. Szyjkę oplata satynowa wstążka – na wzór wstążki przy baletkach. W przypadku Repetto jest to jak najbardziej uzasadnione, sensowne.
Z chęcią poznam wersję EDP.

Ilość zużytych opakowań: 2 próbki

ląduje na liście "warto wypróbować"

Dostałam flakonik 30 ml i od razu wiedziałam, że ten zapach znajdzie się na mojej liście zapachów. Delikatny, pudrowy, kojarzy mi się z primablalleriną odpoczywającą wieczorem w domowym zaciszu, ubrana w mięciutki kaszmirowy (i oczywiście pudrowo-różowy) sweter. Jestem tylko zawiedziona faktem, że jest to woda toaletowa i aplikację trzeba powtarzać co jakiś czas. Niemniej jednak, jak na EDT jest to zapach bardzo trwały. Rozwija się prawie niezauważalnie, nie jest drażniąco słodki, a ja wyczuwam cały czas jego subtelne nuty. Osoby nie przepadające za słodkimi zapachami mogą stwierdzić że jest płaski ale taki niezobowiązujący, "pasujący" do każdej sytuacji. zapach warto mieć na toaletce.

Używam tego produktu od: ponad dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 30 ml