Effaclar A.I., Targeted Breakout Corrector

Effaclar A.I., Targeted Breakout Corrector

Effaclar A.I przyspiesza proces gojenia się krostek i zapobiega powstaniu nowych zmian skórnych. Działa bakteriobójczo. Zawarta w kremie czynna postać witaminy B3 neutralizuje wszelkie czynniki drażniące i powstrzymujące powstanie i rozwój wykwitu. Octopirox i glycasil hamują mnożenie się bakterii i grzybów. Pobudzanie przez kosmetyk odnowy komórkowej pozwala zatrzeć ślady stanu zapalnego, a woda termalna łagodzi podrażnienia. Effaclar A.I stosuje się punktowo na obszar objęty zapalnymi zmianami aż do ich ustąpienia. Ma działanie przeciwzapalne, łagodzące i jednocześnie nawilżające skórę.

Fajny do drobnych zmian i na zapobieganie

Produkt poleciła mi koleżanka gdy poszukiwałam czegoś na drobne wypryski.
AI sprawdził się - złagodził zaognione zmiany trądzikowe, podsuszył i zapobiegł pryszczom :)

Martwi mnie jedynie cena produktu - kiedyś był tani, teraz poszukuję zamiennika.
A szkoda, bo produkt potrafi pomóc trądzikowej skórze.

Polecam stosować go także jak czujemy, że coś nam może wyskoczyć - powinien zapobiec powiększaniu się zmianie trądzikowej.

Kupiłabym ponownie, lecz za dużo niższą cenę, na razie szukam tańszego zamiennika.

Zdecydowanie NIE !

Na temat tego produktu nie będę się dużo rozpisywać, niestety nie przypadł mojej twarzy do gustu. Ostatnio miałam jakiś gorszy okres, pojawiło się kilka pryszczy i zaskórników w tym samym momencie i kierując się pozytywnymi opiniami, postanowiłam postawić na ten punktowy krem.

Jak dla mnie produkt nie posiada żadnych zalet.

Wady:
- nie zrobił nic, a wręcz pojawiły się nowe niespodzianki w miejscach gdzie stosowałam krem,
- cena, co do tego, że nic nie robi - zdecydowanie za wysoka,
- pozostawia białą poświatę, także nie nadaje się pod makijaż.

Niestety zawiodłam się, to nie jest tak, że stosowałam krem przez 2 dni i już narzekam. Kilka razy próbowałam do niego wrócić i się przekonać, ale niestety bez skutku :(

PORAŻKA

Mam cerę z problemami, blizny po trądziku, wypryski, często ropne oraz świecącą się strefę "T", preparta kupiłam, gdyż zachęciła mnie do tego ekspedientka w Super-Pharmie, bardzo go zachwalała. Zakup okazał się totalną klapą! Moja skóra na twwarzy nic się nie zmieniła, preparat stosowałam codziennie. Nic polecam ;(

La Roche Posay Skin Checker

działa!

Spodobał mi się dużo bardziej, niż krem z tej samej serii. Smarowałam nim wysepki z pryszczami :-( i moim zdaniem goiły się dużo szybciej. Jeśli pryszcze polubią mnie na dłużej (oby nie) to będzie jeden z pierwszych produktów, po który pobiegnę.
W ogóle ma taką gęsta konsystencję i specyficzny zapach. Podczas używania nasuwają mi się skojarzenia z medyczną maścią. Świetny produkt!

Skuteczny i łagodny

Krem jest po prostu skuteczny a jednocześnie łagodny. Zdecydowanie skraca żywot pryszczy nie wysuszając ani nie podrażniając. Wiadomo, że lepiej działa, kiedy mamy możliwość posmarowac twarz kilka razy dziennie, używany tylko rano i wieczorem nie daje aż takiego efektu, niemniej jednak zmiana znika i tak, tylko wolniej. Mi się nie zdarzyło mieć po nim białych śladów, chyba, że celowo nałożyłam wyjątkowo grubą warstwę. W przypadku zwykłego rozsmarowania na twarzy po odczekaniu chwili mogłam na niego nakładać korektor - zarówno zwykły kamuflaż Cattrice, ten płynny, jak i odrobinę kryjącego mineralnego podkładu. Także działąnie jest bez zarzutu.

Dobry na pryszcze

Dobrze działa na pryszcze: nie wysusza (tzn. nie ma po nim suchych skórek, strupów) a leczy i likwiduje. Działa delikatnie, ale skutecznie. Widać, że jest użyty: biała plamka pozostaje, odznacza się od skóry, ale dobrze wklepany pod krem już jest niewidoczny. Bardzo wydajny!

Przydatny przy niedużych zmianach

Łatwy w stosowaniu, nie wywołuje podrażnień, nie piecze.
Według mnie nadaje się do skór z mniejszymi , okazjonalnymi niespodziankami, jego działanie bowiem zależy od kalibru, czyli pewnie od rodzaju drobnoustroju przyczynowego.
Świetnie leczy te drobne, powierzchowne wypryski. Warunek- trzeba je smarować, jak tylko zmiana się zaczyna tworzyć, jak najwcześniej.
Aplikację trzeba ponawiać kilka razy dziennie.
Na głębokie, poważne wykwity nie pomoże.
Ale na taki trądzik to już potrzebna terapia bardziej złożona: zmiana diety, leczenie farmakologiczne, czasem hormonalne. Nie spodziewajmy się, że powierzchownie działający punktowy preparat zdziała cuda...

Nie robi nic

Szkoda pieniędzy. Ten krem punktowy nie robi dosłownie nic. Zużyłam całą tubkę w nadziei że może nagle zacznie coś robić a tu nic. Nie zmniejsza stanów zapalnych nie radzi sobie nawet z małymi krostkami a tym bardziej nie zapobiega powstaniu nowych krost. Nawet w smarowanym miejscu potrafi powstać nowa lub tuż obok. Nie jest żadną magiczna różdżka krosty znikaja same w swoim długim tempie a jak ma się coś wybudować to się wybuduje i juz. Zdecydowanie za drogi jak na zero efektu. Na dodatek nie nadaje się pod makijaż bo jak wyschnie to zostawia na skórze biały osad który pod makijażem się potem zroluje i wygląda to jakby nam skóra od twarzy dochodziła. Nie polecam.

niezastąpiony!

Po prostu ratuje moją twarz! Jak tylko widzę, że gdzieś coś się zaczyna dziać, po oczyszczeniu skóry natychmiast wklepuje bo w to miejsce. Staram się nałożyć bo kilka razy co jakiś czas i naprawdę działa! Powoduje, że pryszcz albo w ogóle nie wyjdzie, a jeśli nawet, to dużo mniejszy. Muszę bo zawsze mieć w pogotowiu.

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok

Niezły

Mam suchą i wrażliwą skórę, i nigdy nie miałam większych problemów z wypryskami, ale jako kobieta od czasu do czasu zmagam się z jakimś skórnym epizodem... Jeśli chodzi o jakieś małe zmiany tuż pod powierzchnią skóry, to korektor po prostu je eliminuje. Natomiast gdy "coś" zbiera się głęboko pod skórą, boli, swędzi i mocno się czerwieni, to korektor na pewno nie zlikwiduje takiej "bomby", tylko ją wyciągnie, wyklaruje... i wtedy, choć wiem, że nie można, wyciskam. Takie ranki później bardzo szybko się goją (po dobie już praktycznie nic nie ma) i w tym miejscu dłuuuugo nie powstaje nic nowego.

Jeśli ktoś oczekuje od takiego kosmetyku, że wypryski znikną kilka godzin po jego aplikacji, to ten korektor nie da 100% satysfakcji.
Ja jestem zadowolona, bo generalnie "robi coś" z każdym problemem, ma wygodną tubkę,jest wydany, nie podrażnia skóry i nie wysusza, a to dla mnie bardzo ważne.
Cena trochę zaporowa gdy ma się wypryski sporadycznie, ale na promocjach można się skusić.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

świetny produkt

Gdy tylko pojawiają się "nieprzyjaciele", zawsze przychodzi mi z pomocą. Nałożony punktowo lekko wysusza wyprysk oraz go leczy. Nie jest to produkt, po którym ma następny dzień nie będzie ani śladu po niechcianej krostce, jednak przyspiesza jej gojenie oraz zapobiega wszelkim ewentualnym przebarwieniom, które mogą wystąpić. Jest bardzo wydajny (wystarczy malutka ilość). Nie jest bardzo drogi, a jest skuteczny.
Jedyna jego wada: musimy dosyć długo czekać zanim się wchłonie, wtedy gdy chcemy nałożyć podkład. "Nie lubi się" z wszystkimi podkładami, czasem się lekko roluje.
Dostępny w aptekach, które oferują dermokosmetyki La Roche Posay.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze opakowanie

taki nijaki

U mnie sie nie sprawdzil. Uwielbiam ta marke, ale tym razem nieco sie zawiodlam.

PLUSY:
- nie wysusza skory,
- bezproblemowa aplikacja.

MINUSY:
- nie zmniejsza niedoskonalosci w odczuwalny sposob,
- nie zapobiega pojawianiu sie nowych niedoskonalosci.

W moim przypadku produkt nie przyniosl zadnych korzysci, ale tez nie wyrzadzil wiekszych szkod.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: cale jedno