Dottore Cosmeceutici, Retino PA 1% (Intensywnie odbudowujący krem na noc z witaminą A)

W kremie Retino PA została połączona moc innowacyjnej, niewywołującej podrażnień cząsteczki witaminy A - Retinyl Retinoate ze stabilną postacią 1% witaminy C - glukozydem askorbylu, efektem czego następuje wzmocnienie funkcji obronnych i odporności skóry na działanie czynników zewnętrznych. Skóra zyskuje młodszy wygląd, staje się gładsza oraz następuje spłycenie drobnych zmarszczek. Poprawia się elastyczność skóry, a przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Dodatkowe składniki aktywne kremu, takie jak ekstrakt z Boswellia Serrata działają przeciwzapalnie i wyciszająco na skórę. Dzięki tak unikalnemu doborowi substancji aktywnych krem Retino PA może być stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą, nietolerującą innych postaci retinolu.
Wskazania:
- walka z oznakami starzenia się skóry (zmarszczki, utrata gęstości i jędrności skóry, skóra zniszczona słońcem, zaburzenia poziomu nawilżenia skóry),
- skóra z niedoskonałościami,
- skóra z tendencją do powstawania zmian trądzikowych i nadmierną produkcją łoju.
Rezultat:
- rozjaśniony i ujednolicony koloryt skóry,
- zmarszczki wygładzone i spłycone,
- skóra młodsza w wyglądzie i pozbawiona niedoskonałości.

Ciekawy

Krem stosuję od miesiąca na noc. Zakupiłam świąteczny zestaw w lepszej cenie niż solo Pierwsze dni byłam zachwycona gdyż wyraźnie zmniejszył pory i ożywił cerę. Rano stosuję krem C flush tej samej marki. Od ostatnich chwil mam wrażenie, że cera po tym duecie nadal woła o nawilżenie. Pojawiły się dodatkowej suche skórki i uczucie ściągnięcia. Nie zauważyłam u siebie złuszczenia ani pieczenia. Jest to produkt warty zainteresowania ale w porównaniu z SkinCeuticals wybieram Skin gdyż odnoszę wrażenie, że działanie ma silniejsze i docelowo jest skuteczniejszy. Zakup tylko online.

Jeden z lepszych

Do kremu namówiła mnie kosmetyczka bo zabiegu z retinolem tej samej firmy (maseczka, którą zostawia się na twarzy 8h po czym następuje ok. trzydniowe mocne złuszczanie).
\\n
\\nBardzo zaprzyjaźniłam się z tym kremem z uwagi na:
\\n- świetną teksturę (treściwą ale nie ciężką)
\\n- uczucie jakie daje mojej skórze od razu po nałożeniu (skóra go spija, od razu się wygładza)
\\n- cudny zapach (bardzo charakterystyczny ale mnie uzależnił)
\\n- efekty (tu w szczególności mocny efekt wygładzenia, wyrównania kolorytu, nadania blasku od wewnątrz i uspokojenia niedoskonałości - co do efektu przeciwzmarszczkowego nie jestem aż tak przekonana ale jeszcze takiego efektu nie oczekuję).
\\n
\\nUwaga - krem ma bardzo intensywny żółty kolor, który może drażnić (mimo że to krem na noc), ale u mnie daje on właśnie fajny efekt jakby lekkiego ożywienia cery.
\\n
\\nPowyższe zalety w połączeniu z udokumentowanym jak rozumiem działaniem retinolu jako jednego z nielicznych składników które mają udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe stawiają ten kremik w pozycji jednego z liderów mojej pielęgnacji nocnej. Próbowałam kiedyś kremu z retinolem Vichy ale strasznie mnie zapchał (tak jak każdy jeden krem Vichy).

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze