Avene, Tres Haute Protection SPF 50+ (Wodoodporny krem do twarzy z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną (nowa wersja))

Bardzo wysoka ochrona skóry wrażliwej. Skutecznie chroni przed szerokim spektrum promieniowania słonecznego (UVB oraz UVA długie i krótkie). Bez parabenów.
Posiada certyfikat zgodności UVA . Bardzo wodoodporny. 100% fotostabilny.

Mój ulubiony krem z filtrem!

La Roche Posay, Bioderma, Vichy- kremy tych marek spowodowały u mnie wysyp niedoskonałości. Winowajcą był alkohol denaturowany w składzie, którego moja cera nie toleruje. Przeczytałam skład kremu Avene, widząc że tego alkoholu w składzie nie ma, zaryzykowałam- i znalazłam mój ulubiony krem z filtrem. Używam codziennie- obecnie po serum z witaminą C z Avy. Musiałam się nauczyć aplikacji tego produktu, bo łatwo o smugi, które widać zwłaszcza po nałożeniu podkładu. Ale gdy już to opanowałam, ten produkt stworzył wspaniałą bazę pod makijaż- daje taki naturalny, świetlisty wygląd, i bardzo dobrze nawilża.
Choć nie lubię gdy kosmetyki mają zapach, zwłaszcza te do pielęgnacji cery, ten jest bardzo przyjemny.
Jest bardzo wydajny- pierwsze opakowanie starczyło mi na ponad dwa miesiące. Tubka z pompką jest higieniczna.
Najważniejsza zaleta- nie powoduje powstawania niedoskonałości! Już kupiłam ponownie.

bardzo dobry, ale czegoś mu brakuje

Kupiłam 10 próbek tego kremu po 5ml każda, więc to tak jakbym zużyła pełnowymiarowe opakowanie ;)

Krem ma dość lekką konsystencje i biały kolor. Po nałożeniu na twarz odpowiedniej ilości lekko bieli, ale po krótkim czasie biel w większości znika. W większości, bo krem lubi osadzać się w załamaniach skóry u mnie konkretnie na powiekach i przy nosie.

Wchłania się dość szybko, choć ciągle mam wrażenie, że coś tam na twarzy jest.

Wielki plus za fotostabilność. W kremy wodoodporne, a tym bardziej ultra wodoodporne nie wierzę.
Nie nakładałam na niego podkładu, więc nie wiem jakby się zachowywał jednak zmatowiony skrobią ziemniaczaną wygląda ładnie.
Jako posiadaczka suchej skóry muszę go pochwalić za nawilżanie. Sporo kremów z filtrem dodatkowo przesusza moją skórę, a tutaj czuję, że krem dodatkowo pielęgnuje.
Skóra po jego użyciu nie świeci się mocno, więc nie raz odpuszczałam sobie nawet matowienie go.

Kolejny plus za bardzo wysoki filtr.

Często zapominałam o reaplikacji, a mimo wszystko nie nabawiłam się żadnych piegów czy przebarwień, więc ochrona jest bardzo skuteczna.

Nie podoba mi się zapach tego kremu. Jak dla mnie pachnie on szpitalem, a zapach trzyma się cały dzień.

Mimo tak wielu plusów coś niestety mi w tym kremie nie odpowiada. Być może przez zapach był on dla mnie uciążliwy w użytkowaniu. Nie zaprzeczam, że jeszcze do niego nie wrócę jednak na chwilę obecną będę szukać czegoś lepszego.
Krem ten jednak polecam.

Używam tego produktu od: czerwca 2015