Lirene Dermoprogram, Krem do stóp `Stop szorstkości`

Lirene Dermoprogram, Krem do stóp `Stop szorstkości`

Sprawdź ceny produktu

Krem przeznaczony jest do pielęgnacji szorstkich i skłonnych do pękania pięt. Intensywnie pielęgnująca formuła z 20% zawartością mocznika (urea) zmiękcza i wygładza skórę stóp. Skóra pięt, w widoczny sposób, staje się bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Krem używany systematycznie zapobiega ponownemu rogowaceniu skóry pięt.

Nie polubiłam :/

Krem Stop Szorstkości od Lirene kupiłam w promocji "rossmannowskiej" 2plus2. Mając w pamięci to, że kiedyś używałam często kremów do stóp marki Lirene (gdy problemem były suche pięty) i świetnie się spisywały, postawiłam na ten produkt. Niestety, pomimo zachęcającego opakowania w kolorze białym z pomarańczowo- granatowo-czarno-srebrnymi napisami i kuszącym napisem informującym o zawartości mocznika - 20%, a także oleju Babassu oraz przede wszystkim moich dobrych doświadczeń z poprzednimi wersjami różnych kremów dedykowanych stopom tej marki, to okazało się, że ten krem strasznie "oblepia" stopy! Eh, nieprzyjemne uczucie! Nawilżenie jest nieco lepsze niż przy wersji-bracie "Stop Rogowaceniu", ale to i tak - ten podobny efekt "gipsowych skarpetek" - no tak! Tak dokładnie bym to nazwała - gipsowe skarpetki. Lubię jak kosmetyk dobrze się wchłania, a ten robi to tylko częściowo, ponieważ warstwa jaka pozostaje na skórze jest nie do zniesienia. Kończę moje opakowanie, ale nie żałuję :P . Raczej już nie sięgnę więcej po niego, po prostu - nie polubiłam! Producent zaleca "nanieść grubą warstwę"... Teoretycznie fajny skład i obiecująco zapowiadający się kosmetyk, okazał się niezbyt przyjemnym w stosowaniu. Szkoda, bo kiedyś bardzo lubiłam te kremy - czyżby zmieniona formuła? Nie mam pojęcia, ale czasami to co nowsze, nie zawsze jest lepsze. Wracam zatem do mojej "klasyki" jeśli chodzi o pielęgnację stóp. Do tego kremu nie mam ochoty wracać - przykro mi.

Zniszczył mi stopy i... dłonie.

Mam przesuszną skórę na stopach, która bez odpowiedniego nawilżania pęka i rogowacieje. O stopy dbam na bieżąco i dzięki temu są w niezłym stanie. Krem kupiłam po zimie, miał dodatkowo zmiękczyć moje stopy na wiosnę. Sumiennie zużyłam całe opakowanie, choć widząc efekty powinnam przestać w połowie. Stan moich stóp po tym kremie znacznie się pogorszył. Skóra była jeszcze bardziej sucha a w miejscach, gdzie dotychczas nie było problemów (np. na podbiciu i między palcami) zaczęła się okropnie łuszczyć. Dodatkowo po każdej aplikacji pozostałość kremu wcierałam w ręce. Po tygodniu skóra na dłoniach była sucha, pękająca i schodziła płatami :/ Myślałam, że to chwilowe pogorszenie, żeby potem było lepiej. Niestety, nic takiego się nie stało.
Na plus: dla mnie przyjemny zapach, wydajność, dostępność, niska cena.

Rysa na szkle

Mnie również zawiódł... Nie mam co prawda większych problemów z pękaniem pięt czy zrogowaciałą skórą na stopach, ale często czuję dyskomfort wynikający z niewystarczającego nawilżenia tej partii ciała ;) W poszukiwaniu dobrego specyfiku trafiłam na Lirene, markę którą bardzo lubię, gdyż rzadko kiedy trafiam na bubel sygnowany ich logo. Niestety podczas stosowania drugiej tubki moje stopy nagle stały się bardziej szorstkie, niż w stanie wyjściowym, tak jakby nadmiar mocznika lub innego składnika, zaserwował mi efekt odwrotny. Wykończyłam drugie opakowanie, ale stopy musiałam zregenerować maścią, gdyż ich kondycja się nie poprawiła. Efekt tylko na początku całkiem dobry. Moim zdaniem cena ogólnie jak na krem do stóp zbyt wygórowana.

sprawdza się

Odkąd kupiłam ten krem przestałam używać pumeksu. Stosuję go codziennie wieczorem. Moje pięty przestały być szorstkie. Minusem jest jego zapach, który nie przypadł mi do gustu. Cena też jest przystępna.

Jednak co za dużo to niezdrowo.

Uwielbiam kosmetyki z mocznikiem- szampony, balsamy do ciała, żele pod prysznic. Dlatego bez większego namysłu kupiłam ten krem do stóp. No bo skoro produkty z 5-cio i 10-ci0 procentowym stężeniem mocznika działają świetnie to jakim cudem ten mógłby się nie sprawdzić skoro zawiera go aż 20%? No niestety, okazało się, że co za dużo to niezdrowo.

Zacznijmy od spraw technicznych.
Krem zamknięty jest w standardowej tubce zamykanej "na klik".
Zapach jest mało przyjemny, ale, na szczęście, nie jest też intensywny i nie utrzymuje się na skórze.
Konsystencja jest lekka, ale pozostawia na stopach wyraźny film. Mi to nie przeszkadza ponieważ używałam go przed pójściem spać.
Dostępność jak najbardziej na plus- drogerie, super markety, czasami mniejsze sklepy osiedlowe.

Przejdźmy do działania.
Niestety u mnie ten kosmetyk daje efekt odwrotny do zamierzonego. Po ok. tygodniu stosowania zamiast gładkiej skóry miałam paskudną, zrogowaciałą, łuszczącą się skorupę. Po odstawieniu kremu, potraktowaniu stóp tarką i codziennym smarowaniu masłem shea skóra wróciła do normy.
Szkoda mi było wywalać praktycznie całej tubki dlatego postanowiłam smarować nim stopy co kilka dni, niestety nawet wtedy znacznie przyśpieszał rogowacenie.
Ostatecznie zaczęłam go mieszać z innymi kremami lub olejami w proporcji ok. 1 część kremu Lirene i 2 części innego kosmetyku. Dopiero wtedy przestał wyrządzać moim stopom krzywdę.

Nie polecam, ale jeśli ktoś nadal jest zainteresowany kupnem tego kremu lub innego z wysoka zawartością mocznika radzę najpierw wziąć od kogoś odwlekę. Pól biedy jeśli działanie jest zbyt słabe, ale kiedy kosmetyk pogarsza stan skóry robi się naprawdę mało ciekawie.

Skład:

Aqua- woda

Urea- humektant, substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek)

Parafinum Liquidum- emolient, olej pochodzący z przerobu ropy naftowej, sam w sobie nie ma żadnych wartości odżywczych, jest lżejszy od wazeliny, mniej nabłyszcza skórę i się nie klei

C12-15 Alkyl Benzoate- emilient, konserwant, ułatwia rozprowadzenie kosmetyku na skórze, nadając jej miękkość, wygładzenie i gładkość, jest mieszaniną składników syntetycznych pochodzenia m. in. z ropy naftowej

Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate- emulgator

Glycerin- alkohol, humektant, środek nawilżający

Cetyl Alcohol- alkohol, emolient

Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil- olej babassu

Triacetin- rozpuszczalnik substyancji zapachowych

Diazolidnyl Urea- konserwant, podejrzany o toksyczność, gdyż pod wpływem temperatury może „wydzielać” formaldehyd, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,5%

Maethylparaben- najlepiej przebadany konserwant, substancja konserwująca, w produkcie może go być maksymalnie 0,4 %, stosowany w kosmetyce, żywności i lekach

Używam tego produktu od: ok. 3-4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: zmęczyłam pierwsze

Mój Hit

Odkąd używam tego kremu - codziennie wieczorem, nie mam potrzeby używania pumeksu, skóra na stopach jest po prostu idealna. Polecany przez panią specjalizującą się w pielęgnacji stóp medycznej i kosmetycznej.
Kupiłam i nie żałuję, zdecydowanie najskuteczniejszy krem do stóp jaki miałam do tej pory

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

genialny krem do wszystkiego!

Wiem wiem, że trzeba kremować stopy, serio wiem o tym! Jednak nigdy mi się nie chce, dobrze, że ja ciało kremuję ;) Jednak ten krem nieco odmienił moje podejście do tego tematu.

+Genialnie nawilża stopy. Po użyciu są gładkie i miękkie niczym po najlepszym peelingu,
+ma bardzo treściwą i gęstą konsystencję, a to tylko potęguje nawilżenie,
+przez swoją konsystencję wchłania się przez chwilę, ale to wcale nie ujmuje mu w byciu świetnym,
+zapach nie jest najszczęśliwszy, ale nie utrzymuje się na skórze zbyt długo,
+lubię go stosować także na dłonie i łokcie, ponieważ ze względu na silne nawilżenie sprawdza się także i na tych partiach ciała,
+produkt jest wydajny, ponieważ służył mi przez dwa miesiące,
+cena generalnie nie jest wysoka. Oczywiście, że na półce są o wiele tańsze kremy, jednak patrząc na wydajność i działanie to warto zapłacić te 10zł,

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Bardzo dobry śmierdziuch

Od dłuższego czasu stosowałam do stóp krem z 5%UREA i działał bardzo w porządku. Kiedy zobaczyłam w sklepie ten krem, że ma aż 20%UREA bez zastanowienia wsadziłam go do koszyka. Działa naprawdę genialnie: gęsta ale dość lekka ( :D ) konsystencja, szybko się wchłania i poprawia gładkość pięt i stóp (oczywiście przy regularnym stosowaniu i używaniu pumeksu). Pół gwiazdki muszę jednak odjąć, ponieważ ten krem śmierdzi, jakimś silikonem, klejem...

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie