Tołpa, Botanic, Gardenia Tahitańska, Nawilżający szampon zwiększający objętość

Tołpa, Botanic, Gardenia Tahitańska, Nawilżający szampon zwiększający objętość

Szampon ma jedwabistą konsystencje i orzeźwiający zapach. Delikatnie oczyszcza skórę głowy i włosy. Nawilża, unosi włosy u nasady dodając im objętości i lekkości. Zawiera przyjazne dla skóry głowy i włosów środki myjące, dzięki czemu łagodnie się pieni.

Uwielbiam!

Mam naprawdę bardzo wymagające i ciężkie w utrzymaniu długie włosy. Mają strukturę włosa kręconego czyli są suche, puszą się i ciężko się rozczesują. Po tym szamponie moje włosy wyglądają wspaniale! Są mocno nawilżone, gęste i świeże. W końcu znalazłam idealny szampon dla moich włosów. Na początku zdziwiło mnie to, że się bardzo słabo pieni ale teraz już się do tego przyzwyczaiłam ;)

Super

Dobre efekty widać już po pierwszym stosowaniu. Nie obciąża, włosy są wyraźnie uniesione u nasady. Utrzymują ładny wygląd przez cały dzień. Włosy są widocznie odżywione- wyglądają zdrowiej. Przy pierwszym myciu nie pieni się mocno ale zupełnie to nie przeszkadza. Ma świeży zapach i lekką konsystencję. Produkt godny polecenia, nawet przy trudnych do ułożenia włosach.Najbardziej jednak podoba mi się to, że w bardzo zauważalny sposób zwiększył objętość moich cienkich włosów

Przykro mi, ale jestem na nie.

Dostałam kiedyś miniaturę tego szamponu do zakupów na stronie sklepu internetowego Tołpy.
Cieszę się, że mogłam go wypróbować, aczkolwiek nie jestem z niego zadowolona.

To jeden z tych szamponów, który na moich włosach robił makabrę.
Co prawda pachnie przyjemnie i świeżo, chociaż po gardenii spodziewałabym się raczej słodkiego, wakacyjnego zapachu i ma gęstą, żelową konsystencję, ale:
- ciężko się rozprowadza na włosach
- nie pieni się
- jest niewydajny, ponieważ z uwagi na brak poślizgu i pienienia się trzeba go użyć więcej
- skleja włosy w suche strąki
- plącze je.

chyba zmniejszający objętość

Lubię Tołpe, ale tutaj mnie zawiodła.. Szampon nie ma nic wspólnego z objętością ani nawilżeniem..

+ zapach
+ konsystencja
+ opakowanie

- nie nawilża
- obciąża
- mam wrażenie, że włosy są brudne
- czuje, że pasma są nieświeże już po kilku godzinach od umycia

Jak ich produkty, tu trafił się bubel :(

niestety...

niby nie ma SLS-ów ale z naturą ma niewiele wspólnego.. poza tym słabo się pieni i wystarcza na krótko. nie zauważyłam zwiększenia objętości włosów. czyści i może nawilża ale spodziewałam się więcej jak na szeroko reklamowana tołpę...

Wykorzystała: kilka próbek

Nie warto sięgnąć

Pierwszy raz użyłam tego szamponu dzięki otrzymaniu 7 sztuk opakowań podróżnych poj. 50 ml. Skoro dostałam to czemu nie używać. Testowałam go dość długo więc śmiało mogę napisać co o nim sądzę.

Zalety:
- dostępność
- dość ładny zapach dość gęsta, przezroczysta konsystencja
- dobrze myje i oczyszcza włosy
- nie podrażnia i nie wysusza skóry głowy
- włosy po umyciu są gładkie i miłe w dotyku
- nie powoduje łupieżu
- wydajny - potrzeba niedużej ilości aby umyć włosy a opakowanie 50 ml starcza na 4 - 5 myć
- minimalnie dodaje objętości włosom

Wady:
- słabo się pieni
- niestety wpływa na świeżość włosów - wymagane jest codzienne mycie
- na dłuższą metę potrafi obciążyć włosy
- dość wysoka cena opakowania pełnowartościowego, która nie zawsze idzie w parze z jakością produktu

Przyjazny dla włosów i skóry głowy

Szampon ten na pewno jest przyjazny dla włosów i skóry głowy która jest wrażliwa na silne detergenty . Moja taka jest kiedy myje włosy szamponem z SLS czuje po myciu lekkie swędzenie skóry co świadczy o jej podrażnieniu szampon tołpa botanic gardenia tahitańska nie powinna podrażniać skóry u mnie w tej kwestii szampon sprawdził się bardzo dobrze (nie podrażniał skóry). Kolejnym plusem jest oczywiście skład .Szampon zawiera detergenty które dobrze oczyszczają a są łagodniejsze od tych anionowych (najsilniejszych) . (Szampon zmywał mi olej rycynowy bardzo dobrze ale z olejem lnianym miał już problem musiałam użyć silniejszego). Mogą one podrażniać bardzo wrażliwą skórę ale tak jak już napisałam wcześniej u mnie sprawdził się dobrze . Wydajny miałam go przez ok.2,5 miesiąca (butelka 200ml) (oczywiście czasem używałam też szamponu z mocniejszym detergentem ) . Zapach przyjemny . Myślę że dużym minusem tego produktu jest to że fatalnie się pieni praktycznie w ogóle przez co bardzo plącze włosy a moje z natury ciężko się rozczesują co po pierwszym użyciu tego produktu trochę obniżyło mi jego oceny (szczególnie to ciężkie pienienie się) Należy jednak dodać że włosy po nim są miękkie i ładnie nawilżone . Jeśli chodzi o większą o objętość to nie zauważyłam jakiś efektów. Jednak myślę że warto go wypróbować na swoich włosach :)

okropnie plącze włosy

Minusy:
-strasznie słabo się pieni
-trzeba zużyć sporą ilość aby dokładnie umyć długie, przetłuszczające się włosy
-okropnie plącze włosy
-trudno je rozczesać, bez nałożenia odżywki to niemal niemożliwe
-pozostawia włosy bardzo suche

Plusy:
+neutralny zapach
+naturalny w składzie
+ze względu na mocno wysuszające właściwości zmniejsza przetłuszczanie się

Pomimo tego, że jest naturalny w składzie, co już sygnalizuje że nie będzie się pienił mocno, to jest gorszy od ziołowych szamponów za kilka złotych. Jednak nigdy nie miałam tak splątanych włosów po myciu.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno pełne opakowanie 200ml

Zdecydowanie na tak

Jest to z pewnością najlepszy szampon, jakiego do tej pory używałam.

plusy:
- naturalny skład bez chemii
- dobrze oczyszcza
- włosy mniej się przetłuszcząją
- zdecydowanie widoczny efekt zwiększenia objętości
- włosy po wyschnięciu są lekkie, sypkie i miłe w dotyku
- po dłuższym stosowaniu włosy wyglądają zdecydowanie lepiej, są gładsze i bardziej błyszczące

minusy:
- plącze włosy w trakcie mycia
- nie zauważyłam, żeby nawilżał
- słabo się pieni (dla mnie był to minus tylk na początku)

Początkowo nie sądziłam, że przekonam się do tego szamponu. Denerwowało mnie bardzo słabe pienienie i fakt, że strasznie plątał mi włosy. Jendak po kilku tygodniach używania przyzwyczaiłam się do słabego pienienia i już mi ono nie przeszkadza, dodatkowo zaczęłam używać odżywki-maski z tej samej serii i problem plątania w ten sposób również został rozwiązany (jednak za plątanie odejmuję pół gwiazdki, bez odżywki nie byłabym w stanie używać go na stałe). Natomiast rezultaty stosowania szamponu na moich włosach są rewewlacyjne, efekt zwiększenia objętości jest widoczny gołym okiem, włosy są błyszczące, mniej się przetłuszczają, a skóra głowy nie podrażnia się.
Nie jest to zatem szampon, który przekonuje do siebie od pierwszego użycia, ale z pewnością opłaca się przetrzymać ciężkie początki. Jak najabrdziej polecam :-)

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

dużo zamętu na głowie

Tołpa przedstawia się jako marka naturalnych środków kosmetycznych, ostatnio takich poszukuję więc często sięgam na regały z Tołpą, niestety to już kolejny kosmetyk, który mnie nie zachwycił a wręcz zniechęcił do ich produktów. Niestety nie mogę polecić tego szamponu. Zachęcona zapewnieniami o naturalności i nawilżeniu włosów kupiłam go z niecierpliwością. Niestety już po pierwszym myciu bardzo się rozczarowałam.

-> po pierwsze, okropnie słabo się pieni przez co bardzo plącze włosy już w trakcie mycia, dla moich cienkich włosów to udręka
-> bardzo mało wydajny bo konsystencja jest strasznie lejąca, przypomina wodę
-> niestety wcale nie spełnia obietnicy producenta co do nawilżania włosów- powoduje że są suche i matowe, naprawdę okropne w dotyku
-> skóra głowy bardzo po jego stosowaniu swędzi piecze
-> nie widziałam w drogerii pełnowymiarowego opakowania, tylko w wersji podróżnej, ale może to i lepiej gdyż bardzo żałowałabym gdybym kupiła całe opakowanie

Na plus mogę zaliczyć delikatny zapach oraz naturalny skład, ale moje włosy chyba wolą coś bardziej oczyszczającego.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania 50 ml

prawie idealnie

Szampon faktycznie ma na moich włosach działanie push up i jest to pierwszy jakikolwiek, który naprawdę tak działa a nie tylko jest napisane na opakowaniu. Używam również odżywkę z tej serii, więc może dlatego. Włosy są uniesione u nasady, naprawdę fryzura wygląda pełniej, do tego stopnia że już kilka razy znajomi zapytali mnie co zrobiłam z włosami ;) (a ja po prostu umyłam:p) niestety ma chyba swoje minusy bo mam wrażenie ze ten efekt push up przesusza mi włosy, włosy niestety też strasznie się plączą. Jednakże używam go na zmianę z innymi szamponami i kiedy mam czas i dbam o włosy nakładając różne domowe maseczki nawilżające to wtedy jest ok, a efekt push up który jest dla mnie najważniejszy nadal jest! :)

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

mój must have.

Szampon w wersji miniaturowej trafił kiedyś do mojego koszyka przed kilkudniowym wyjazdem. I od tamtego czasu darzę go ogromną sympatią. Z moimi włosami robi cuda - to jeden z tych niewielu szamponów po których moje włosy - wysokoporowate, zazwyczaj puszące się - nie potrzebują odżywki, są lśniące i sypkie, i jedyne czego im trzeba to podsuszenia.
Z tego powodu właśnie ten szampon mam za każdym razem ze sobą, gdy jadę na basen lub siłownię. Fakt, że nawet bez odżywki wyjdę bez szopy na głowie zdecydowanie ułatwia mi życie.

Wady, które zostały wspomniane - konsystencja, fakt, że się nie pieni - jedynie na początku mnie zaskoczyły. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i dania szansy produktowi.
Jedyną istotną wadą dla mnie jest jego cena, za którą odejmuję pół gwiazdki - to dlatego stosuję go głównie wtedy, kiedy nie mam czasu ani możliwości na opanowanie swoich włosów.

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące