Pervoe Reshenie, Apteczka Agafii, Szampon dermatologiczny dziegciowy

Pervoe Reshenie, Apteczka Agafii, Szampon dermatologiczny dziegciowy

Oczyszcza skórę, normalizuje jej funkcjonowanie, poprawia wygląd włosów oraz skutecznie likwiduje łupież i łojotok. Delikatny dzięki ziołowym składnikom.

Składniki aktywne:
- Dziegieć brzozowy - naturalny składnik przeciwłupieżowy, przeciwłojotokowy
- Klimbazol - hamuje rozwój grzybów powodujących powstawanie łupieżu
- Mydlnica lekarska - naturalny środek pieniący zawierający saponiny
- Witmina PP - zapobiega szorstkości i zaczerwienieniu skóry, zmniejsza przebarwienia, ściąga rozszerzone naczynia krwionośne, poprawia ukrwienie skóry oraz stan suchych, zniszczonych włosów

Cudny, mój hit

Produktu używam od miesiąca i jest lekiem na moje suche i sianowate w dotyku włosy. Moje włosy zwykle po dwóch dniach wyglądają tak sobie i wiem, że jak ich nie umyję to moja grzywka, która naturalnie szybciej się przetłuszcza i reszta włosów będzie wyglądać fatalnie. Z tym szamponem moje włosy wytrzymują cztery dni (moja grzywka co prawda wygląda tak sobie i dlatego włosy myję częściej). Po pierwszy użyciu poszłam do rodziców by dotknęli moich włosów, były w idealnym stanie, miękkie, przyjemne, leciutkie, aż byłam zdziwiona co może zdziałać szamponik, którego dorwałam za dziewięć złotych w skalpie internetowym. Jedyne o co mogę się pogniewać to niewygodne opakowanie, ale ten problem jest prosty do rozwiązania, wystarczy kupić butelkę z pompką, ja posiadam takich kilka oraz dziwna konsystencja, lekko żelowa, szampon nie pieni się w dłoniach najlepiej nałożyć go z dłoni od razu na włosy by uniknąć wyślizgnięcia się specyfiku.

Niezły szampon

Skóra głowy naprawdę przestaje swędzieć, niestety nie usuwa do konca problemu łupieżu. Opakowanie niewygodne w użyciu, może wylać się za dużo. Włosy po użyciu są ładne i nie przetłuszczają. Bardzo mocny zapach, ale można się do niego przyzwyczaić.

nic ciekawego

W składzie szamponu nie znajdziemy dziegciu, a jedynie ichtiol jasny - Sodium Shale Oil Sulfonate, zupełnie inny składnik. Poza tym jest wyciąg z mydlnicy i niacyna. Wszystkie składniki na trzech ostatnich miejscach w składzie czyli nie odgrywają w szamponie znaczącej roli. Nieco wyżej w składzie jest klimbazol, który działa przeciwgrzybiczo.

Nie wiem czy to kwestia słabego składu, ale szampon nie ogranicza przetłuszczania włosów, wręcz przeciwnie, bo nawet odrobinę nasila. Włosy po umyciu są miłe i łatwo się rozczesują, ale to za mało dla szamponu aspirującego do dermatologicznego w dość wysokiej cenie. Łupieżu nigdy nie miałam, więc nie wypowiem się na ten temat.

Opakowanie niebanalne, ale totalnie niepraktyczne. Otwór jest stanowczo za duży i ciężko jest nie przedobrzyć z ilością szamponu. Zapach przyjemny, nieoszukane szampony dziegciowe, które znam pachną dużo intensywniej/gorzej.

Osobiście nie polecam.

Dobry

Dobry szampon w walce z ŁZS.
Stosowałam wcześniej wiele szamponów przeciwłupieżowych, faktycznie działały, jednak przy okazji sprawiały, że moje włosy były suche i łamliwe. Wielki plus dla tego produktu, że nie daje takich skutków ubocznych. Zawsze przy myciu stosuje odżywki, jednak spróbowałam jak zadziała ten szampon na włosy bez wspomagania odżywką.
Nie plącze włosów, są po nim miękkie i faktycznie pomaga w walce z łupieżem ;-)

Szampon polecam szczegulnie osobom, które tak jak ja zmagają się z ŁZS ;-)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół opakowania