Sumita Beauty, Champagne Eyeshadow Pencil (Szampański cień do powiek w kredce)

Sumita Beauty, Champagne Eyeshadow Pencil (Szampański cień do powiek w kredce)

Pojemność 2,4 g

Cień w kredce któy idealnie podkreśli letni makijaż oczu. Łatwo się nakłada i rozprowadza, a przy tym jest precyzyjny jak ołówek. Można go używać jako cienia lub eyelinera, dla uzyskania efektu` smokey eyes`.

Satin Taupe w kredce.

Kosmetyk trafił do mnie dość przypadkiem, ale bardzo się z tego cieszę, ponieważ jest to strzał w dziesiątkę. Taki cień to doskonały sposób na ekspresowy, ale efektowny makijaż. Po prostu nakładamy na powiekę i gotowe :) Coś dla zajętych kobietek, którym zależy na błyskawicznym wykonaniu makijażu.

<b>Konsystencja, formuła:</b> gruba i bardzo mięciutka kredka.

<b>Zalety:</b>
*przede wszystkim kolor - jest bardzo uniwersalny i wielowymiarowy; w świetle dziennym spokojny, ciemny, lekko miedziany beż, zimny, kolor jest bliźniaczy do słynnego Satin Taupe z MAC, w świetle sztucznym mocno połyskujący i metaliczny, wielowymiarowy; można nosić go w pojedynkę na powiece, jak również jako składnik bardziej złożonych, ziemistych makijaży
*idealnie nadaje się jako baza dla innych cieni - bardzo dobrze trzyma się oka, ale jest też lekko klejący i zostaje mokry, nie wysycha od razu, cienie sypkie trzymają się na takiej bazie wspaniale
*świetna trwałość - testowałam wielokrotnie trzymając go na oku około 15h - pozostawał nienaruszony, jak tuż po nałożeniu
*łatwo się go nakłada, bo kredka jest mięciutka
*kredka ma w składzie olejek jojoba
*łatwo się zmywa

<b>Neutralnie:</b>
*cena - ponad 50 zł to jest sporo, ale i tak uważam, że za tak fajną jakość warto tyle zapłacić

<b>Wady:</b>
*miękkość kredki jest jej zaletą, jak i wadą, ponieważ szybko się zużywa, nie jest wydajna
*kredka nie jest wykręcana, trzeba ją tradycyjnie strugać co jest trochę kłopotliwe (za tę cenę powinna być wygodniejsza w użytkowaniu)
*eyeliner? nie, tutaj producent trochę zaszalał z wyobraźnią, kredka jest zbyt miękka i zbyt gruba na eyeliner
*marka jest kompletnie nieznana i nie mam pojęcia gdzie produkt jest dostępny
*opakowanie jest niestety tandentne - srebrne napisy ścierają się momentalnie brudząc przy okazji dłonie

Idealny odcień taupe, a takie są najbardziej uniwersalne. Pasuje do każdego oka. No i ta trwałość - kosmetyk jest naprawdę porządny, z wyższej półki.
Kredce jest bardzo blisko do ideału, ale jednak musiałam odjąć jedną gwiazdkę głównie za wydajność i problematyczne struganie.
Mimo to jest to w tym momencie jeden z moich najlepszych i najczęściej używanych kosmetyków do makijażu oczu.
Polecam, jeśli tylko uda się gdzieś go upolować.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka