Carolina Herrera, Carolina EDT

Carolina Herrera, Carolina EDT

'Carolina' to kombinacja wyjątkowości Nowego Jorku i latynoskich korzeni projektantki. Ta mieszanka była inspiracją dla jej nowego zapachu. Spontaniczny, bez zahamowań, młodzieńczy a zarazem wyrafinowany i elegancki. 'Carolina' jest wibracją kwaśnej pomarańczy, dojrzałych jagód, świeżych listków i ciepłego drzewa. Zapach, który pulsuje, gdy się nim skropisz.

Kategoria: kwiatowo-owocowa.

Nuty zapachowe: kwaśna pomarańcza, liście poziomki, kardamon, płatki róży, wanilia, pieprz, jeżyny, ambra, piżmo.

Rekomendacja
na wieczór, na dzień
wody toaletowe
kwiatowe, owocowe

Elegancki

Strasznie mieszane uczucia wzbudza we mnie ten zapach. Przede wszystkim w związku ze swim ogromnym podobieństwem do "Coco Mademoiselle" Chanel, który nie jest przecież brzydkim zapachem, ale ze względu na przytłaczającą popularność i zalew dosłownie zewsząd, ja go nosić nie mogę, no nie jestem w stanie się zmusić.
"Carolina" pachnie zdecydowanie inaczej tylko w pierwszej nucie, lżej, jest mocno owocowa (cytrusy + cierpkie, aromatyczne jabłko, jak reneta szara + porzeczki), potem zamienia się niemal w kopię produktu Chanel (przynajmniej na mojej skórze) - ten pieprz i róże...
Zapach jest ładny, łatwy w noszeniu, podoba się otoczeniu, szalenie, ogromnie kobiecy, elegancki, klasyczny rzec by można, i stosowny chyba w każdych okolicznościach. Ale przez to wydaje mi się... nudny. Brak mu jakiegoś pazura, nieoczekiwanego zakrętu, a jednocześnie jest dla mnie za słodki by nosić go jako bezpretensjonalną wodę na dzień. Jakoś tak obok siebie jesteśmy.
Końcowa nuta jest najprzyjemniejsza, taka miodowo-jabłkowa, przytulna, miękka.
Gdybym kiedykolwiek nabrała ochoty na ten typ zapachów, wybrałabym jednak "Carolinę", bo jest od "Coco Mademoiselle" łagodniejsza i subtelniejsza, mniej ostentacyjna i chyba bardziej kwaskowa.

Niesamowita trwałość, jak na EDT.
Butelka mi sie podoba, podobnie jak pudełko, w złote kropki.
Najchętniej dałabym 3,5*, ale skoro nie ma takiej możliwości, niech będą 3, bo nie jest źle, ale to nie moja bajka.

Kobiecy

O tak, zawsze na różnojęcznych forach poświęconych perfumom zawsze pojawia się prędzej czy później stwierdzenie iż to kopia Coco Mademoiselle. Z czym oczywiście zgodzić się nie mogę :) Na mojej skórze pachnie inaczej. To naprawdę bardzo przyjemny zapach - nie jest może super hiper oryginalny ale jest po prostu ładny i świetnie sie go nosi. Kwiatowo owocowy, zwłaszcza na początku czuć te owoce (zgdzam się z poprzednimi recenzjami - lekko kwaskowate owoce), potem zdecydowanie się zmienia i staje zdecydowanie ostrzejsza - pewnie za sprawą tego kardamonu i pieprzu w składzie. Zapach miły i przytulny, bardzo kobiecy. Bardzo trwały, choć to tylko woda toaletowa. Flakon - elegancki, niewymyślny, podoba mi się :)

Intrygujący zapach

Początkowo uderza kwiatową świeżością i owocowym duchem, jest lekko pieprzna i wibrująca. Nosząc ją, ma skojarzenie z Coco Mademoiselle, ale Carolina jest o niebo trwalsza i piękniejsza. Pomimo, że jest z zupełnie innej bajki, niż wiekszość moich zapachów, bardzo mi się podoba.

******

Słoneczne lato i kolejne testy w wysokiej temperaturze.:) Tym razem mnie zaskoczyła:), innym początkiem, słodkim, ciepłym, karmelowym i jadalnym. Ciepło wydobyło z tego zapachu coś odmiennego, słodycz, ale umiarkowaną i bezpieczną. Po pewnym czasie pojawiły sie znajome tony przywodzące na myśl Coco Mademoiselle i znów odniosłam wrażenie, żę piękno Caroliny(mimo podobieństwa) jest głębokie i dwoiste, a przez to niezwykle eleganckie. Ogromnym atutem tego zapachu jest też trwałość, polecam.:) Przed wyborem warto przetestować kilka razy przy różnej pogodzie.

znajomy jakiś

Zaraz po rozpyleniu wydał mi się bardzo znajomy, dokładnie jak już zostało wspomniane - Sonię Rykiel, tyle, że Sonia jest o wiele słodsza, cięższa, Carolina wydaje mi się być delikatniejsza, jednak nie pozostaje niezauważalna.
Ja już dawno nie czuję jej na sobie, ale mój Mężczyzna szaleje z zachwytu cały dzień, gdy ją mam na sobie.
Wynika z tego, że jednak jest trwała, a miałam pewne obawy.
Bardzo mi przypadła do gustu kwaskowato-słodko-mydlano-pikantna.
Wydaje mi się, że ta mydlano-słodko-pikantna woń utrzymuje się najdłużej, gdyż kwaskowatość otwiera cały zapach.
Bardzo ładny, nie spodziewałam się, że CH jeszcze wypuści coś piękniejszego od Herrery sprzed lat.
Ta z podstawowej Herrery ma w sobię odrobinę pikantności, bardzo dobrze wkomponowaną w całość.
Ogólnie calokształt pracy twórczej nad tymi perfumami mi się podoba, opakowanie, buteleczka, sam zapach, na prawdę bardzo ładny.

lubię! :)

bardzo lubię ten zapach, jak większość Herrery ;-) , mi też troszkę wydaje się podobny do Soni Rykiel, ale również uważam ze jest bardziej niz Sonia niebanalny. Słodko-kwiatowy, warto wypróbować, trwały i wyczuwalny choć nie nachalny.

Kuszące!

To moje niedawne odkrycie i .... jestem pod wrażeniem!!! Zapach owocowy, ale o dziwo (!) wcale nie taki lekki. Wyczuwam w nim mocniejszą trochę gorzkawą nutę (to lubię w perfumach .... ), która przełamuje nudnawą słodycz i sprawia,że stają się żywsze i ciekawsze.
Przypomina mi trochę Sonię Rykiel, ale jest bardziej orientalny i elegancki zwłaszca po ulotnieniu się pierwszej nuty.
Slicznie rozwinął się na mojej skórze i jest bardzo trwały!
Prawdopodobnie niedługo je kupię , bo chociaż wydają się trochę banalne to kuszą niesamowicie ! Chyba ujęły mnie swoją prostotą.
Polecam raczej na chłodniejsze dni- na pewno ogrzeją :)

Flakonik kojarzy mi się z meksykańską architekturą , ale jest nieporęczny
Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...
testy w perfumerii