Kinetics, Kwik Kote, Flash Dry Top Coat (Błyskawicznie schnący top do paznokci)

Kinetics, Kwik Kote, Flash Dry Top Coat (Błyskawicznie schnący top do paznokci)

Szybkoschnący, doskonale wchłaniający się lakier nawierzchniowy. Tworzy błyszczącą odporną na zarysowania warstwę. Może być stosowany jako lakier bezbarwny lub jako powierzchniowa warstwa nabłyszczająca.

dobry wysuszacz

Kupując ten wysuszacz znałam już dobrze inne kultowe produkty w tej kategorii, czyli seche vite i good to go. Także poprzeczka była postawiona wysoko. Po około dziewięciu miesiącach używania nadszedł czas, aby go wreszcie policzyć i pożegnać.

+ jego główne zadanie to wysuszanie lakieru i w tej kwestii u mnie sprawdził się bardzo dobrze. Zazwyczaj warstwa top coatu jest czwartą, którą nakładam na paznokcie, także szybkie wyschnięcie jest wyzwaniem. Gdy maluję ostatni paznokieć ten pomalowany jako pierwszy jest już suchy, także zajmuje mu to około 2-3 minut, co według mnie jest genialnym rezultatem. Na wyschnięcie obu dłoni potrzebujemy około 10, tak dla pewności, że wszystko jest już suche. Jest to wynik zbliżony do wspomnianych już klasyków, a dodatkowo jest on od nich o połowę tańszy,
+kolejnym plusem jest jego cena, a mianowicie około 17zł. Wśród naprawdę dobrych top coatów to cena bardzo okazyjna.
+stacjonarnie znam tylko jedno miejsce gdzie jest dostępny - hebe, a nie ma go w każdym mieście,
+top aplikuje się bardzo przyjemnie - nie smuży i nie ściąga lakieru,
+warto posuszyć kwestię przedłużania trwałości lakieru - ja tego nie doświadczyłam, a jestem dobrą osobą do testowania takich rzeczy, bo mam słabe paznokcie i lakieru kiepsko się na nich trzymają. Nie przedłużył trwałości praktycznie wcale, może jakby się uprzeć to o jeden dzień, ale to i tak przy dobrych wiatrach,
+top coat bardzo fajnie nabłyszcza mniej błyszczące lakiery, a efekt ten utrzymuje się przez cały czas noszenia,
+ciekawą kwestią jest również to, że kwik kote posiada magiczną moc maskowania niedoskonałości powstałych przy malowaniu. Czasami coś nam zbąbluje albo minimalnie odciśnie. Jeżeli uszkodzenie nie jest duże to kwik kote jest w stanie to zamaskować,
-opakowanie również jest bardzo ładne, masywne i trwałe, a pędzelek twardy i szeroki, czyli takim jakim malować lubię najbardziej,
-lakier mam od połowy sieprnia 2014, czyli już naprawdę długo i delikatnie zgęstniał i nie jestem w stanie zużyć końcówki. Doszło do tego, ponieważ nie sięgałam po niego przy każdym malowaniu paznokci. Gdybym tak robiła z pewnością zużyłabym całe opakowanie,
+najbardziej niedogodną w nim rzeczą był zapach, który jest wprost nie do zniesienia. Po prostu niemiłosiernie śmierdzi :)

Używam tego produktu od: sierpień -kwiecień

Słabo.

Nasłuchałam się o tym produkcie, a że jest o połowę tańszy niż mój ukochany Seche Vite, wrzuciłam go do koszyka przy zakupach w Hebe.
Niestety - duże rozczarowanie.
Przede wszystkim producent chyba powinien zweryfikować swoją definicję słowa "błyskawicznie". Mam wątpliwości czy top w ogóle przyspiesza schnięcie, jeśli tak to niewiele. Owszem, z wierzchu lakier jest po pięciu minutach suchy ale zanim utwardzi się całość, a nie tylko wierzchnia warstwa, potrafi minąć spokojnie kilka godzin przez które jakiekolwiek mocniejsze stuknięcie płytką powoduje powstanie malowniczych odciśnięć. Co prawda nakładam 3-4 warstwy lakieru pod spód (baza i 2 lub 3 warstwy koloru) ale SV radzi sobie nawet z 5 warstwami w maksymalnie godzinę.
Dodatkowo mocno ściąga lakier - jak już wszystko dobrze wyschnie, końcówki wyglądają na starte.
Brak przedłużenia trwałości - już na drugi dzień lakier potrafi odprysnąć całym płatem, ten sam lakier z tą samą bazą, pod seche trzyma się kilka dni.
Jakby tego było mało Kwik Kote śmierdzi wręcz niesamowicie. Smród przebija i Seche i Essie Good to go razem wzięte.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

wielkie rozczarowanie

naczytałam się wielu pozytywnych opinii na temat tego topu.
wcześniej używałam insta-dri sally hansen i seche vite, więc mam jakieś porównanie i szczerze liczyłam na to, że ten top będzie równie dobry.
bardzo lubię malować paznokcie, ale denerwuje mnie czekanie na schnięcie lakieru. niestety tutaj kwik kote totalnie sobie nie radzi, w dodatku zasycha jakby warstwami - na wierzchu jest suchy, a w środku jeszcze miękki przez co kilkakrotnie zdarzyło mi się rozmazać przypadkiem cały manicure, a zawsze odczekuje 20-30 minut po pomalowaniu paznokci.
dlatego raczej go więcej nie kupię, bo są lepsze produkty tego typu. duży plus za dostępność w hebe.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Najlepszy z dotychczas poznanych.

Kupiłam go na jakiejś promocji w cenie 13 zł.
Mam paznokcie naturalne, długie, zawsze pomalowane na kolor klasycznej czerwieni. Jeśli założyć, że dłonie są wizytówką kobiety, a paznokcie ich ozdobą, to wiadomo, że odpryski emalii i starty na końcówkach lakier, świadczą przeciwko właścicielce. ;P
Manicure robię raz w tygodniu. Najpierw kładę lakier podkładowy, żeby zapobiec odbarwieniu płytki paznokcia, następnie kolorowy, a na to jeszcze zabezpieczacz i przyspieszacz schnięcia. Każdy z preparatów używanych na wszystkich tych etapach ma znaczenie dla efektu końcowego, ale z mojego doświadczenia wynika, że to właśnie lakier nawierzchniowy jest najważniejszy. Produktów tego typu przetestowałam sporo, dlatego mam porównanie i z czystym sumieniem mogę rekomendować właśnie ten utrwalacz i przyspieszacz schnięcia lakieru w jednym. Dodatkowym atutem (dla mnie) jest to, że ładnie nabłyszcza. Producent zaleca stosowanie dwóch warstw, stosuję jedną i mnie ona w zupełności wystarcza. Lakier szybko wysycha, a powłoka ochronna rzeczywiście zabezpiecza przed odpryskiwaniem. Po około trzech, pięciu dniach lakier kolorowy lekko zaczyna się ścierać z samych końcówek. Dzięki niemu mogę zaoszczędzić czasu przeznaczonego na schnięcie oraz zachodu - jako, że paznokcie dłużej wyglądają jak świeżo pomalowane.

Używam tego produktu od: od trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie