Karl Lagerfeld, Karl Lagerfeld for Women EDP

Karl Lagerfeld, Karl Lagerfeld for Women EDP

Karl Lagerfeld to charakterystyczny, niepowtarzalny styl, który jednocześnie spełnia kryteria wyrafinowanej elegancji i klasyki zinterpretowanej w śmiały i nowoczesny sposób.
W takim właśnie stylu utrzymany jest zapachy dla Niej. To elegancka zielono-kwiatowa woda perfumowana.

Kategoria: zielono-kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: limonka, brzoskwinia
nuta serca: róża, magnolia, plumeria
nuta bazy: piżmo, ambra

Nuty
kwiatowe
<50ml

33% jesień/zima 67% wiosna/lato

Mogło być lepiej

Zapach próbuję zużyć od kilku miesięcy, jednak idzie mi dość opornie. W drogerii zapach wydawał mi się bardzo ładny i idealny na lato, dobrze, że kupiłam wersję 30ml. Opakowanie ładne, ale z wielkim plastikowym pierścieniem wokół nakrętki. Zapach po aplikacji okazał się przesłodzony do tego stopnia, że nie jestem w stanie stwierdzić, czym tak naprawdę pachnie i w dodatku się nie zmienia aż do ulotnienia. Ponadto jest duszący i nietrwały (2-3 godz max). Jak na pachnidło sygnowane takim nazwiskiem powinno być dużo lepiej, zwiewniej i bardziej elegancko, a nie landrynkowo.

super, ale jest minus :(

Uwielbiam falakon, ponieważ jest bardzo solidny. Dość ciężki, ale i bardzo ładny. Niemniej to nie o to tu chodzi. Zapach dla mnie jest cudowny (wiemy, kwestia gustu) - kobiecy, nie za lekki i niezbyt ciężki, z kwiatowymi nutami. Minusem niestety dla mnie jest trwałość, ponieważ dość szybko się ulatniają. A szkoda.

Oj słabo, słabo....

Kupiłam je, ponieważ były mocno przecenione w sklepie Internetowym. Teraz w sumie mogę się domyślać, dlaczego. Krótko pisząc, ani zapach jakiś szczególny, ani opakowanie ładne, a trwałość zerowa.
Użyłam ich sporo, po 2 godzinach nie czułam ich ani na ręce, ani na ubraniu.

Przyzwoite

Perfumy ciekawe, takie czyściochy. Sporo kobiet docenia takie zapachy, ponieważ nie męczą. Na co dzień w sam raz. Butelka super, pięknie się prezentuje akurat ja takie najbardziej lubię.

świetny

Lagerfeld zrobił coś dla nas, którzy przy słodkich, pudrowych, dymnych dostajemy zawrotów głowy. Te perfumy są i na co dzień i od święta. Eleganckie, nieinwazyjne, ale dość trwałe. Do pracy ideał. Doceniam skomplikowane kreacje zapachowe, ale noszenie ich sprawia mi prawie fizyczny ból. Słodkich typowo szczerze nie cierpię. A to jest coś, co za pierwszym powąchaniem podbiło mój noc. Świetne dla osób, które nie chcą się wyróżniać, ale chcą ładnie pachnieć.

Biały raj

Jedne z najpiękniejszych perfum, jakie miałam okazje wąchać. Boskie.

Bardzo mocno kojarzą mi się z kolorem białym, z kwiatami, poranną niedzielną pościelą, z pralinkami, z delikatną i wysublimowaną słodyczą, z eleganckim alkoholem, zwiewną drapowaną suknią do kostek.

Kompletnie niedopasowany flakon, wygląda o wiele za drapieżnie, powinien być biały, delikatny, subtelny, kobiecy, ulotny.

Zapach ultra kobiecy, kojarzy mi się z ulotnymi chwilami szczęścia, mój wielki hit.

Czuję białe kwiaty, kwiat bawełny, delikatną brzoskwinię, gorzkawą limonkę, słabego grapferuita, różę, magnolię. Cudowne.

chłodna kwiatowość

Karl Lagerfeld for Woman spodoba się osobom lubiącym kwiaty w perfumach.
Jest to zapach dość typowy, utrzymany we współczesnym stylu, odpowiednich dla obecnych trendów. Jakoś szczególnie się nie wyróżnia spośród nowości perfumeryjnych.
Kwiaty i owoce.
Natomiast to coś, co jednak go jakoś wyróżnia i nie czyni bliźniaczą kopią setek innych, to to, że oprócz kwiatów i owoców daje się wyczuć jakiś chłód (coś jak wieczorny powiew wiatru), na dodatek coś jeszcze gorzkiego, dzięki czemu zapach nie przytłacza, jest przestrzenny. Zapach na tym etapie kojarzy mi się.... z wiatrem wiejącym na cmentrzu:) ( jakkolwiek to brzmi, nie jest to typ &quot;trupiego&quot; zapachu:)
Z czasem kwiaty zaczynają bardziej dominować, a owoce znikają. Karl Lagerfeld for woman stają się jak na mój gust za bardzo kwiatowe i stylem (oraz klimatem) przypominają mi Cartier Baiser Vole edp w ostatniej fazie trwania zapachu. I to mi się już mniej podoba.
Butelka ładna.
Z chęcią przygarnę większą ilość na głębsze testy;)

Używam tego produktu od: wczoraj

Ilość zużytych opakowań: testy w perfumerii

Landryna Zombie

Czyli będę pierwszą, od której Karl dostanie łomot za ten zapach-pomyłkę? :) Zaszczyt!

Zapach dostałam w prezencie. Na marginesie, tylko ktoś całkowicie obcy może fance Obcego podarować Karla. ;)

Do rzeczy: próbowałam dać perfumom szansę. Bo w pierwszym, instynktownym odbiorze wydały mi się topornie tandetne, wtórne, takie all-in-one w starym, bardzo starym stylu... Trzeba odróżniać zapachy proste od prostackich. By być przekonaną w 100%, czym jest Karl, nosiłam edp tydzień czy dwa, próbując odnaleźć coś, co zwłaszcza wiosną i latem lubię w zapachach - niezbowiązującą, nienachalną i bezpretensjonalną prostotę.

Nie znalazłam prostoty. Nachalny syntetyk, głowa przywołuje paskudne obrazy, tu wyjątkowo pasuje coś w stylu: stare zwietrzałe landrynki, które zaliczyły kąpiel w mydlinach PRL-owskiego proszku IXI. Zwykle dość dobrze umiem rozebrać zapach na wrażenia, nuty, sekwencje; tutaj porażka, poddaję się... Karl stworzył wielką Landrynę-Zombie unurzaną w kiepskiej jakości mydlanych oparach, jakby zapodziane w pralce, wypadłe z kieszeni cukierki utknęły w wężu odpływowym. Dobra, nie będę się znęcać. Próbujcie, ale nie kupujcie w ciemno pod żadnym pozorem.

Sama butla: w stylu Bright Crystal, udaje jakieś kosmiczne WOW, tymczasem jest ordynarnym, smętnym ŁAŁ z plastikową (!!!) otoczką wokół gardzieli.

Porażka, panie Karolu. Ale też skłamałabym, gdybym napisała, że spodziewam się po Lagerfeldzie wodotrysków wyobraźni.

Na plus jedynie bardzo dobra trwałość.

Używam tego produktu od: jeden miesiąc