BingoSpa, Serum Shampoo Keratin 100% (Szamponowe serum keratynowe 100%)

BingoSpa, Serum Shampoo Keratin 100% (Szamponowe serum keratynowe 100%)

Szamponowe serum 100% BingoSpa dzięki innowacyjnej strukturze aktywnego kompleksu keratynowego natychmiast regeneruje włosy i poprawia ich kondycję, dodaje włosom objętości, ułatwia ich układanie. Wygładza oraz redukuje skłonności do łamania i rozdwajania końcówek włosów.
Keratyna jest naturalną proteiną, która zawiera aminokwasy, oligopeptydy i białka budujące strukturę włosów. Keratyna wnika w strukturę włosa, wbudowuje się w uszkodzone miejsca powierzchni włosów i dzięki temu zwiększa ich sprężystość i objętość. Na powierzchni włosów keratyna tworzy koloid o działaniu ochronnym - zabezpiecza przed szkodliwym działaniem farb do włosów i innych preparatów fryzjerskich. Keratyna posiada szczególną właściwość polegającą na wnikaniu do wnętrza włosa i wbudowywania się w strukturę łodygi włosa.

regenerujące
w butelce
>250ml

przyjemny nawilżacz

pierwszy szampon, który zadbał o moje skóre głowy - zbalansowal ja i nawilzyl, przez co kondycja włosów tez sie poprawiła. nie obciąża, stosuje sie przyjemnie, jest wydajny, a skład rewelacyjny... plus naprawde działa. coraz bardziej lubie tę mało znana markę kosmetyków! dotychczas stosowałam tylko koncentraty na skórę, ale widzę, że ich gama się poszerza.

Super szampon

Duży plus za skład.
+cena
+wydajność
+dobrze się pieni
+nie powoduje łupieżu
+nadaje się do zniszczonych, cienkich włosów

-oczyszczanie (stosuję go do drugiego mycia z innym szamponem, bo sam nie do końca oczyszcza)
-dostępność

dobrze oczyszcza

Kupiłam ten szapon ze względu na to, że w składzie ma keratyne. Szapon świetnie oczyszcza włosy, nie przetłuszczają się szybciej. Niestety strasznie po nim się plączą włosy i bez maski się nie obędzie. Włosy są lekko odżywione co przy moich problematycznych włosach jest ciężkie. Zapach ma niezbyt przyjemny co jest jego ogromnym minusem, bo śmierdzi. Odjęłam dwie gwiazki ponieważ jest ciężko dostępny oraz ma nieprzyjemny zapach który odpycha.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe, 300ml

Genialny!

Szampon okazał się naprawdę godny uwagi. Jego ogromną zaletą jest dla mnie fantastyczny zapach, który skądś kojarzę, ale nie potrafię sobie przypomnieć skąd (o losie!). Ciężko mi również go opisać, jest specyficzny, jakby nieco słodki, wprost genialny. Uwielbiam go! Kosmetyk doskonale oczyszcza włosy, przy czym ich absolutnie nie wysusza, nie plącze ich i nie sprawia, iż szybciej się przetłuszczają. Po każdym umyciu kosmyki są gładkie, miękkie, a ponadto zauważyłam, że szampon nadaje im objętości. Istny fenomen. Posiada dość gęstą konsystencję, bezproblemowo wydostaje się z buteleczki. Jest wydajny oraz fantastycznie się pieni, co jak najbardziej mi odpowiada. Z czystym sumieniem mogę go polecić!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

skuteczny

Produkt posiada dość gęstą konsystencję, która bez najmniejszych problemów dobrze rozprowadza się na włosach oraz doskonale się pieni. Zapach serum jest bardzo przyjemny, według mnie pachnie jak typowa guma balonowa. Działanie szamponu oceniam pozytywnie - świetnie oczyszcza włosy, wygładza oraz dodaje im objętości. Ponadto, w porównaniu do innych szamponów, doskonale radzi sobie ze zmyciem olejów. Niestety szampon w tak dużym stopniu plącze włosy, że bez użycia maski nie ma mowy o łatwym rozczesaniu. Szampon należy do wydajnych, nie uczula, nie podrażnia oraz nie spowodował u mnie łupieżu. Opakowanie o pojemności 300 ml kosztuje 14 zł. Myślę, że warto go wypróbować :)

Wart uwagi ale i zastanowienia.

Szam bardzo dobrze myję włosy, a przy tym i je pielęgnuję ponieważ nie trzeba za każdym razem zastosować odżywki, czy maski bo po samym umyciu włosów tym szamponem są one gładkie i miękkie.

Plusem jest wydajność i konsystencja, lekka, dobrze się pieniąca, koloru przezroczystego i trochę żelowa.

Zapach delikatny szybko ulatniający się.

Znalazłam jednak mały minus, który nie wiem czy pojawia się z mojej winy, czy z winy szamponu dodam tu, że po raz pierwszy takie \'\'coś\'\' wydarzyło mi się właśnie podczas stosowania tego szamponu.

Czasami na jakimś paśmie pozostaje mi tak jakby osad po szamponie przez co są one lepkie...

Używam tego produktu od: 30 dni
Ilość zużytych opakowań: jedno-300ml

Miłe zaskoczenie, ograniczył przetłuszczanie

Trochę niepewnie podeszłam do tego szamponu, ponieważ na forach i blogach opinii jest dosyć mało. Ale po przejrzeniu składu postanowiłam zaryzykować. Przyznaje, że moja "nauka" co do przeglądania składów powoli się rozwija i jeszcze, muszę przyznać, miewa wzloty i upadki :)

Nie wiem dlaczego nawet na stronie BingoSpa nie jest podany skład tego szamponowego serum. Albo ja go przegapiłam. Dlatego wypiszę go aby można było się zapoznać i podjąć decyzję czy warto kupić ;)

Skład:

Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine (antystatyk), Polyquaternium-7 (antystatyk, wygładza), Propylene Glycol (hydrofilowa substancja nawilżająca), Cocamide DEA (substancja myjąca), Sodium Chloride, Hydrolized Keratin (hydrolizowana keratyna), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (ekstrakt z liści rozmarynu), Chamomilla Recutita Flower Extract (wyciąg z kwiatów rumianku), Arnica Montana Flower Extract (wyciąg z arniki górskiej), Laminum Album Extract (wyciąg z jasnoty białej), Salvia Officinalis Leaf Extract (ekstrakt z liści szałwii lekarskiej), Pinus Sylvestris Bud Extract (ekstrakt z szyszki sosnowej), Nasturtium Officinale Extract (ekstrakt z rukwii wodnej), Arctium Majus roqt Extract (ekstrakt z korzenia łopianu), Citrus Medica Limonum Peel Extract (ekstrakt z pestek cytryny), Hedera Helix Extract (wyciąg z bluszczu pospolitego), Calendula Officinalis Flower Extract (ekstrakt z nagietka), Tropaeolum Majus Flower Extract (ekstrakt z nasturcji), Disodium EDTA (sub. konserwująca), Citric Acid, Parfum, Limonene (zapach), Hexyl Cinnamal (sub. zapachowa imituje zapach jaśminu), DMDM-Hydantoin (sub. konserwująca), Methylchloroisothiazolinone (sub. konserwująca), Methylisothiazolinone (sub. konserwująca)

Jeśli coś pokręciłam to liczę na to że następna osoba coś sprostuje :)

Cena:

Ja zakupiłam serum w Auchan za niepełne 10 zł

Konsystencja i zapach:

Rzeczywiście to serum jest o wiele gęstsze od typowych szamponów, jest przeźroczyste i pachnie tak słodkawo. Nadal myślę do czego porównać zapach takie żelki owocowe....coś takiego. Pieni się bardzo dobrze, a piana jest taka aksamitna i kremowa. Muszę przyznać, że przyjemnie się go używa.

Butelka ma 300 ml. Przez trzy tygodnie używania na dwie głowy (mąż je bardzo polubił, używa codziennie, ja co drugi dzień), została jeszcze 1/3 szamponu także według mnie jest wydajny.

Działanie:

Przyznam, że trochę się obawiałam tego szamponu. Jak na moje jeszcze nie bardzo wprawne oko ;) ekstrakty w nim zawarte sprawiały, że szampon wydawał się dosyć interesujący. Było jeszcze szamponowe serum z olejem arganowym ale końcem końców wybrałam z keratyną, ponieważ obawiałam się nadmiernego obciążenia moich cienkich włosów. Wolę szampony o klarownej przeźroczystej konsystencji. I przyszedł wieczór aby go wypróbować. Borykam się z ŁZS i te mocne detergenty mnie trochę odstraszały. Pomyślałam sobie, że jak się nie sprawdzi jako szampon n co dzień to będę go używała do oczyszczania raz w miesiącu. Każdy szampon rozrabiam z wodą obojętnie czy ma delikatne detergenty czy te mocniejsze. U mnie metoda kubeczkowa jest raczej metodą butelkową. Wtedy powstaje większa piana i łatwiej rozprowadzić go na włosach. Polecam butelki szamponów z YR ja stosuje tę po szamponie oczyszczającym pokrzywowym, bo plastik jest dość miękki a butelka się nie "łamie". Kiedy rozrobiłam szampon piany było mnóstwo w butelce. Po nałożeniu na włosy była taka aksamitna. Bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło. Podczas mycia, pomimo tego, że mój skalp jest wrażliwy, nie odczuwałam pieczenia. Zawsze podczas mycia zabezpieczam końcówki odzywką ale spokojnie to serum szamponowe może być stosowane samodzielnie bez wsparcia odżywki. Po wysuszeniu włosy były miękkie, błyszczące i takie gładkie. Nie odważyłam się umyć włosów samym szamponem nie nakładając odżywki bo moje końcówki mają tendencję do kruszenia. ale dziewczyny, które nie mają tego problemu, spokojnie mogą spróbować umyć włosy tylko serum i nałożyć na końcówki serum silikonowe. Efekt też powinien być zadawalający.

Dodatkowe plusy:

+ ograniczył przetłuszczanie włosów - już po tygodniu stosowania spokojnie mogłam myć włosy co dwa dni nie pomagając sobie suchym szamponem w drugim dniu. A dodam, że włosy myję wieczorem także to są dwie noce kiedy podczas snu włosy mogą się o wiele bardziej przetłuścić

+ szampon nie podrażnił mojej wrażliwej skóry głowy - była czysta, uspokojona, nie odchodziły płaty skóry

+ jak już mówiłam serum jest bardzo wydajne

+ cena też jest przystępna. Na stronie BingoSpa rzeczywoście serum kosztuje ok. 15 zł ale w Auchan możecie go znaleźć już nawet za niepełne 10 zł

+ dość ładny zapach. Trochę mdlący po czasie ale jeśli rozrabiacie szampon z wodą jest delikatniejszy i przyjemny. Po wyschnięciu włosy nim pachną przez dwie godziny

+ nie wysuszył końcówek ani włosów na długości, wręcz przeciwnie były wygładzone, nawilżone i lśniące

+ mam cienkie włosy a on ich nie obciążył

Minusy:

- po zakończeniu stosowania przetłuszczanie wróciło do normy i musiałam znowu myć włosy codziennie. Ale moja skóra głowy czasem tak wydziwia, że można się akurat tą uwagą nie sugerować

- słaba dostępność

Podsumowanie:

Ogólnie polecam to szamponowe serum. Ciekawa rzecz na prawdę, różni się rzeczywiście samą konsystencją od innych szamponów. Widocznie nawilża włosy i wygładza BH. Jak większość z nas uwielbiam szukać szamponu idealnego dla mnie i cały czas testuje coraz to nowe produkty. Obecny produkt, który mam i stosuje prawdopodobnie będzie wreszcie moim "szamponowym KWC" :) i powoli przedłuża świeżość moich włosów. Marzy mi się osiągnięcie świeżości do 3 dni. Ale ogólnie warto wypróbować to serum. :)

Doskonałe uzupełninie wcierek i olejowania

świetny szampon do codziennego użytku. Doskonale współgra z wcierkami i olejami które używam. nadaje włosom blasku. Pachnie ładnie (landrynkowo/kwiatowo), ale zapach nie jest ani zbyt nachcalny, ani zbyt długo nie utrzymuje się na włosach. Włosy po jego używaniu mniej się plączą. ładnie się pieni i świetnie usówa zapach olejów i wcierek z włosów. Doskonałe uzupełninie mojej codziennej pielęgnacji.

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 300 ml