Babydream, Extrasensitive, Panthenol Wundschutzcreme (Krem przeciw odparzeniom dla niemowląt i dzieci)

Bez kompozycji zapachowych. Pielęgnuje bardzo wrażliwą skórę w okolicach pieluszki. Zawiera pantenol i witaminę E.
Ochronny krem przeciwodparzeniowy z pantenolem pielęgnuje wrażliwą skórę w okolicach pieluszki i zapobiega podrażnieniom i odparzeniom. Pantenol koi skórę i wspomaga gojenie się podrażnień. Witamina E wiąże wilgoć, co korzystnie wpływa na regenerację skóry. Krem jest idealnie również dla wrażliwej skóry dorosłych. Produkt gwarantowanej jakości. Nie zawiera:
- substancji zapachowych,
- barwników ani substancji konserwujących,
- oleju mineralnego ani oleju parafinowego,
- olejków eterycznych.
Do pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry podatnej na uczulenia. Produkt przetestowany i zalecany przez Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy (DAAB).

Polecam osobom z AZS!

W okresie zimowym na moich łydkach i znamionach pojawiła się "rybia łuska" charakterystyczna dla osób z AZS. Na te okolice potrzebowałam czegoś treściwego, co natłuści i nawilży, ale jednocześnie nie podrażni uwrażliwionej skóry. Z dermatologami nie mam zbyt miłych wspomnień, więc postanowiłam leczyć się sama. Na dziale z kosmetykami dla dzieci, w Rossmann'ie, zwróciłam uwagę na krem ochronny przeciw odparzeniom z Babydream. Bardzo lubię kosmetyki tej marki, mają spoko składy, niską cenę i, co najważniejsze, moja skóra je bardzo lubi.

Po ok. 2 tygodniach codziennego stosowania na zmienione chorobowo miejsca, na noc, problem znikną. Co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem, bo w przeszłości potrafiłam przez kilka miesięcy męczyć się z "rybią łuską" na skórze. Potem używałam go sporadycznie, wtedy kiedy widziałam, że moje ciało znowu zaczyna się mocniej przesuszać i potrzebuje ekstra kopa dogłębnego nawilżenia.
Kremik sprawdził się również do smarowania łokci i stóp. Mocno wygładzał i zmiękczał tamte partie. Stosowałam go też kiedy miałam podrażnioną, obtartą czymś skórę. Wspaniale wtedy łagodził i przyśpieszał regeneracje.

Produkt jest biały. Nie posiada zapachu. Jego konsystencja jest odrobinę tępa, ale to niewielki minus jeśli weźmiemy pod uwagę działanie.

Serdecznie polecam, szczególnie osobom z AZS!

Skład:
Aqua- woda
Ethylhexyl Stearate- emolient
Isopropyl Palmitate- emolient
Glycerin- alkohol, humektant, substancja nawilżająca
Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate- substancja o właściwościach kondycjonujący skórę i zmiękczające
Prunus Amygdalus Dulcis Oil- lej ze słodkich migdałów
Hydrogenated Vegetable Oil- uwodorniony olej roślinny, otrzymywany z oleju palmowego lub oleju kokosowego, nadaje delikatną, kremową strukturę oraz stabilizuje emulsję
Zinc Sulfate- siarczan cynku, substancja ściągająca
Zinc Stearate- emulgator
Tocopherol- wit. E
Glyceryl Caprylate- emolient, emulgator
Levulinic Acid- substancja chroniąca skórę, konserwant
p- Anisic Acid- naturalny konserwant otrzymywany z ziaren anyżu, wykazuje wysoką skuteczność mikrobiologiczną i zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji o podłożu grzybiczym
Sodium Hydroxide- regulator pH
Sodium Levulinate- regulator pH, konserwant
Citric Acid- regulator pH

Ulubiony

Skóra mojego synka łatwo ulega podrażnieniom, więc szukałam kremu o przyjaznym, nietoksycznym składzie, który chroni, nawilża i nie uczula. Po "parabenowych" popularnych mazidłach dla dzieci przyszedł czas na bezparabenowy babydream. To był strzał w dziesiątkę! Nie zawiera substancji zapachowych, ma przyjazny skład, nie podrażnia, świetnie nawilża i jest wydajny. Polecam wszystkim mamom!!!

Używam tego produktu od: dłużej niż rok
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 3

dla mamy-polecam

Krem kupiłam dla córeczki. Niestety, ale mam wrażenie że nawet nasila odparzenia. No nic, musiałyśmy z niego zrezygnować.

Zaczęłam używać go jako mój krem na noc. W tej roli sprawdza się naprawdę nieźle.
Krem ma dość gęstą konsystencję, ale nie ma problemu żeby go rozsmarować. Wchłania się długo, jednak jako że był używany na noc nie był to dla mnie problem.
W okresie wakacyjnym świetnie nawilża skórę twarzy. Czy sprawdził by się zimą nie wiem, ale jestem posiadaczką cery suchej dlatego na zimę poszukam czegoś treściwszego.
Pachnie bardzo delikatnie.
Nie zapycha, nie ma po nim żadnych niechcianych niespodzianek. Jest za to ładnie nawilżona i wypoczęta twarz.
Opakowanie jest wygodne, fajnie, że ma zamknięcie typu klik. Szata graficzna jest ładna, cieszy oko. Pojemność w porównaniu do ceny jest wielkim plusem. Dostępny w każdym Rossmannie, więc niemal wszędzie.

Ze swojej strony polecam, ale nie na dziecięce odparzenia :)

Używam tego produktu od: maj 2015
Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

świetny

Świetny krem, który używamy na spółkę z synkiem. Łagodzi i goi jego stany zapalne na skórze.
\\nJa używam go często jako kremu na noc. Rano mam wypoczętą i wyciszoną skórę. Nie zapycha, goi ranki. Delikatnie pachnie, naturalny i niedrogi. Starcza na dość długo. Denerwuje mnie tylko ta tubka - nie lubię jak mam "popaplane" zakrętki z zaschniętym dookoła kremem, a tutaj to się zdaża.

Wielofunkcyjny też dla dorosłych

Z przerażeniem myślę o coraz bardziej zbliżającym się czasie, kiedy trzeba będzie zacząć używać kremu na noc dedykowanego dla swojego wieku, najlepiej intensywnie przeciwzmarszczkowego. Póki co, odmładzam się na siłę od paru lat nakładając przed snem prawie wyłącznie kremy dla dzieci Babydream - testowałam chyba już 3 czy 4 różne wersje i z każdą kolejną jestem jeszcze bardziej zadowolona.

Wersja przeciw odparzeniom, poza tym, że wspaniale nawilża skórę przez noc, pozostawiając ją rano promienną i wygładzoną, ale absolutnie nie tłustą czy zapchaną, to korzysta z dobrodziejstw panthenolu i cynku jednocześnie zaleczając to, co trzeba. Mamy jakieś krostki, stany zapalne? Różowy babydream z pewnością je złagodzi. Uczulił nas inny kosmetyk i wyskoczył nam rumień na policzku czy inna wysypka? Babydream nie tylko przyniesie ulgę, ale sprawi, że następnego dnia nie będzie śladu po podrażnieniu. Oczywiście nadaje się również na inne części ciała, więc smarujta co Wam przyjdzie na myśl - kremik kosztuje niecałe 5 zł za 100 ml tubkę, więc można szaleć z ilością i pokryć nim i całe łydki, a co!

Bezzapachowy. Mimo tłustej konsystencji, stosunkowo szybko się wchłania, ale nie polecałabym go na dzień - niekoniecznie musi polubić się z podkładem. Inna sprawa, że gdy na zewnątrz -20 stopni, jak to czasem w Polsce się zdarza, to nie ma nic lepszego niż gruba warstwa Babydreama na buzię i już mróz w policzki nie szczypie.

Tani, dobry, wielofunkcyjny, wydajny, nawet bez parafiny - nic, tylko kupować!

Ilość zużytych opakowań: jedno w połowie