M.A.C., Lightful, Softening Lotion (Tonik rozświetlający do twarzy (stara wersja))

Tonik do skóry wzbogacony kompleksem Marine-Bright i Super-Duo Charged Water zwiększającymi jego skuteczność. Sprawia, że skóra jest gładsza i bardziej promienna.

w butelce
płyn
>100ml

Świetny, ale ta cena.... :-(

Podobno stara wersja tego toniku nie różni się niczym oprócz nazwy od nowej, piszę więc moją recenzję tutaj.

Do rzeczy: nie wyobrażam sobie poranków bez przemycia twarzy tonikiem, jak również codziennego demakijażu bez zastosowania toniku po oczyszczeniu twarzy.
Jeśli zdarza się, że nie mam pod ręką toniku do tych czynności, czuję wręcz psychiczny dyskomfort;-)
W związku z tym przetestowałam już masę toników i mam dość wysokie wymagania odnośnie tego typu produktu.
Moim stałym must have w tej dziedzinie od ponad roku jest tonik Fitomedu Lukrecja Gładka
( ok.10 zł/200 ml), którego zużyłam już wiele opakowań.
Mam skórę mieszaną, z tendencją do reagowania podrażnieniem na niesprzyjające składniki
( również substancje zapachowe) oraz przesuszeń w okresie zimowym.
Tonik ma przede wszystkim usuwać ewentualne resztki snu/makijażu, koić , lekko nawilżać i stymulować skórę do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Bez oblepiania i podrażnainia.
Wkrótce wybieram się pomieszkać na "tonikowe odludzie" ( daleko za granicą), gdzie nie ma polskich produktów, jak również Vichy i innych toników wartych uwagi ( a królują alkoholowe cudaki typu L\'oreal lub inne ubogie treściowo pachnące wody). Postanowiłam więc zrobić solidny "research" w tym temacie, wiedząc, ze MAC jest tam powszechnie dostępny.
I okazało się, że ten produkt spełnia wszystkie wymagane przeze mnie co do toniku kryteria...Tak!
Ma niestety jednak istotną wadę- kosztuje krocie jak na tonik! ( 150 ml. za 154 zł)
Zgadzam się, że jest dość wydajny( gęstszy niż inne toniki) i w związku z tym, że ma bardzo dobry skład ( witamina C, antyoksydanty, substancje odbudwujące naturalną barierę skóry) można w zasadzie traktować go jako serum.
Ja jednak jestem przyzwyczajona, by tonik traktować lekką ręką ( wylewając na wacik a nie w zagłebienie dłoni) i wręcz chlapnąć nim sobie na twarz;-)

Z tym tonikiem nie ma opcji takiej swobody, bo opakowanie nie pozwala dojrzeć ile zostało jeszcze produktu, a po drugie ta kosmiczna cena!
Przy tym warto zauważyć, że ceny produktów tej firmy w Polsce nie są wcale zawyżone w stosunku do "nieamerykańskich" standardów.

Podsumowując: kupię go na pewno w przypływie gotówki lub/i z braku alternatywy;-)

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy temu

absolutne cudo, które naprawdę działa!

Tonik ten kupiłam, podobnie jak poprzedniczka, zachęcona pozytywnymi recenzjami na Beautypedii, i w moim przypadku również nie było mowy o żadnym zawodzie, z zakupu jestem w 100% zadowolona.

Mam suchą skórę i mało co jest w stanie nawilżyć czy zmiękczyć ją tak, żeby prezentowała się godnie. A już na pewno nie oczekiwałam tego od toniku, a tu właśnie nastąpiła niespodzianka ;-)
Określam ten kosmetyk mianem toniku, ale jest to zgodnie z nazwą "softening lotion", czyli emulsja zmiękczająca. Używam jej jak toniku - wylewam troszkę na dłoń i rozprowadzam na twarzy, a na koniec wklepuję. Z tym że konsystencja tego kosmetyku jest nieco gęstsza niż typowego toniku. Efekt nawilżenia i zmiękczenia skóry jest naprawdę odczuwalny. Skóra odczuwa niesamowitą ulgę po nałożeniu tego kosmetyku, jestem naprawdę zachwycona. Super przygotowuje cerę do przyjęcia innych kosmetyków, ładnie ją zmiękcza i nieco wygładza.

Przy dłuższym używaniu widzę różnicę w kondycji skóry - nie mam już aż takich problemów z jej wysuszeniem, skóra ogólnie prezentuje się lepiej, ma bardziej jednolity koloryt.

Zapach bardzo przyjemny, nienachalny, mi bardzo odpowiada. Opakowanie miłe dla oka, praktyczne, doskonale dozuje kosmetyk.

Cena dość wysoka, ale w zestawieniu z wydajnością, która w moim przypadku jest niesamowita, nie odczuwa się jej jakoś szczególnie boleśnie. Mi ten tonik wystarczył na ok. pół roku używania rano i wieczorem (z tym że 2-3 razy w tygodniu używam wieczorem toników złuszczających).

Nie ma mowy, żebym szukała dla niego zastępstwa, zostaje ze mną. Produkt genialny! Aż jestem w szoku, że to właśnie MAC wyprodukował najlepszy tonik, jakiego w życiu używałam ;-) Nigdy nie kojarzyłam tej marki z pielęgnacją, bardziej z kolorówką, ale doznałam przemiłego zaskoczenia :-)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno całe, w trakcie drugiego

Jeden z niewielu toników, które są czymś więcej niż pachnącą wodą.

Edycja, 07.2015: "nowa wersja" od starej różni się tylko dopiskiem w nazwie i wzorkiem na opakowaniu. Reszta bez zmian.

******

Podobnie jak krem Strobe, kupiłam ten tonik pod wpływem pozytywnych ocen w rankingu Beautypedii i to była jedna z lepszych decyzji kosmetycznych w ogóle.
Toników używam mniej więcej od roku i bardzo pomogły mi w walce z suchą skórą. Dziś, gdy mało kto myje twarz mocno zasadowymi mydłami, tonizowanie chyba nie jest aż tak palącym problemem jak kiedyś. Tonik jest dla mnie przede wszystkim medium dla serum czy kremu. Dzięki swojej wodnistej konsystencji działa jako nośnik, ułatwia wchłanianie innych kosmetyków i potęguje ich działanie. I tyle robi każdy, nie musi kosztować półtorej stówy. Byle nie wysuszał i nie podrażniał.
Rzecz w tym, że przeciętne toniki (ze wszystkich półek cenowych) zawierają głównie wodę, jakiś nawilżacz, promotory przejścia, może parę ekstraktów roślinnych i zapach. (Te alkoholowe zupełnie pomijam.) Ten jest pod tym względem wyjątkowy i jeśli go wycofają, to nie wiem, czym go zastąpię.
Myślę, że ten tonik w dużej mierze odpowiada za sukces Stroba i mogłabym powtórzyć to, co napisałam w tamtej recenzji. Ich działanie świetnie się uzupełnia. Skóra jest miękka i gładka, wyraźnie lepiej nawilżona i przede wszystkim jasna, promienna i nie opala się. Nie sądzę, żeby witamina C występowała w poważnych ilościach, ale ten tonik daje na mojej skórze lepsze efekty niż wiele serów z tym składnikiem (Smart Custom Clinique, Ava z acerolą), a przynajmniej podbija ich efekty.
Tonik działa na skórę wzmacniająco. Od kiedy go używam zniknął problem naczynkowych wykwitów, nie czerwienię się już tak łatwo i mogę używać różu. Skóra jest mocniejsza, lepiej radzi sobie z niesprzyjającymi warunkami, nie ulega tak łatwo podrażnieniom.
Nie spodziewałam się tyle po żadnym toniku, nawet z tak dobrym składem.
/tu znowu edycja, bo widzę, że pominęłam kwestie techniczne: to dość treściwy tonik (o ile tonik w ogóle może być treściwy), zgodnie z nazwą w typie japońskich lotionów. Bardzo dobrze sprawdza się na (norm.)/suchej skórze, możliwe, że dla mocno przetłuszczającej się byłby trochę ciężki. Producent sugeruje 3 sposoby używania: 1) bez wacików, w zagłębienie dłoni i prosto na twarz, 2) nasączyć wacik i zrobić maskę, 3) przecierać wacikiem./

Nieprzezroczyste opakowanie na plus. Na minus obecność dodatków zapachowych i barwnika, ale mogę z tym żyć.
Stosunek ceny do wydajności nie jest korzystny, butelka starcza mi na ok. 2-3 m-ce codziennego używania 2 razy dziennie; małe porcje przelewam też do buteleczki z atomizerem i używam w trakcie dnia jako mgiełki.

Używam tego produktu od: wakacji
Ilość zużytych opakowań: dwa