Laboratorium Pilomax, Daily WAX, Szampon codzienny do włosów cienkich bez objętości

Myje delikatnie i skutecznie. Kolagen morski tworzy film hydrofilowy na skórze głowy i włosach, dzięki czemu silnie je nawilża, włosy zyskują dodatkową objętość bez obciążenia. Ekstrakt z kasztanowca to naturalny filtr przeciw promieniom UVB, stosowany regularnie, pogłębia ciemny kolor włosów. Nadaje objętość i puszystość bez obciążania włosów. Odżywia skórę głowy i mieszki włosowe, dzięki czemu przeciwdziała wypadaniu włosów. Nadaje włosom objętość. Odżywia skórę głowy. Pobudza mieszki włosowe.

Szampon wart uwagi

Mam włosy cienkie, którym czasem brakuje objętości, bardzo łatwo je obciążyć, dlatego używam dobrze oczyszczających szamponów o lekkiej konsystencji bez zbędnych substancji, które potencjalnie mogłyby pogorszyć wygląd włosów po myciu. Szampon marki Pilomax do włosów cienkich jest moim pierwszym produktem tej marki, ale na pewno nie ostatnim. Bardzo go polubiłam i z pewnością zakupię kolejne opakowanie.

OPAKOWANIE

Dla mnie największą wada jest właśnie opakowanie,a konkretnie materiał z jakiego zostało wykonane. Jest to dość cienki, jednak twardy plastik, co w połączeniu z gęstym żelem jakim jest szampon, daje nam problemowe wydobycie kosmetyku z opakowania, trzeba po prostu się trochę namęczyć. od początku jest to problem, nie wiem jak będzie na końcu (na razie dobijam dna i jest bardzo ciężko). Szampon znajduje się w poręcznym, małym opakowaniu, idealnie sprawdzi się np. przy wyjazdach, bo nie zajmuje dużo miejsca. Ma wygodne zamknięcie w postaci plastikowej zatyczki, którą wciskamy, jest łatwa w obsłudze i praktyczna, bo świetnie zabezpiecza produkt.Szampon ma prostą szatę graficzną, charakterystyczną dla marki, kolorystyka jest również ograniczona - mamy tutaj zieleń, nieco czerni i srebra, jednak opakowanie wygląda schludnie i elegancko. Z tyłu znajdujemy opis, skład i sposób stosowania.

SZAMPON

Ogromnym plusem jest to, że nie zawiera SLS, parabenów, MIT i silikonów, ale w składzie już na 2 miejscu ma Sodium Laureth Sulfate, czyli SLES. Szampon posiada w swoim składzie kolagen, ekstrakt z pokrzywy i kasztanowca. Ma postać gęstego, bezbarwnego żelu o bardo delikatnym i przyjemnym zapachu. Jest bardzo wydajny, już niewielka ilość wystarczy na mycie włosów. Szampon bardzo dobrze się pieni i dokładnie oczyszcza zarówno skórę głowy jak i włosy. Nie plącze włosów, po umyciu można je łatwo rozczesać. Bardzo dobrze sprawdza się z odżywką, wtedy włosy są jeszcze bardziej podatne na czesanie i układanie. Co do obietnic producenta - szampon rzeczywiście zwiększa objętość włosów, które prezentują się lepiej, są lekkie, gładkie, lśniące i miękkie w dotyku. Szampon nie obciąża włosów i nie powoduje szybszego przetłuszczania. Jest wydajny i dobrze dostępnym produktem. Polecam go szczególnie osobom z cienkimi włosami.

PLUSY:
+ zwiększa objętość
+ dobrze oczyszcza
+ nie plącze włosów
+ ma delikatny zapach
+ dość przyjazny skład, choć nie do końca
+ brak silikonów, parabenów, MIT i SLS
+ dobra wydajność
+ praktyczne, małe opakowanie z zatyczką

MINUSY
- twarda butelka

Może być

Szampon spełnia swoją funkcję, włosy są po nim puszyste i lekkie. Ładnie pachnie, ogólnie ma przyjemną w użyciu konsystencję. Bardzo się pieni, jest wydajny. Włosy nie przetłuszczały mi się tak często, jak po innych szamponach. Bardzo gęsty, przez co miałam problem, aby go wydobyć z butelki. Pod prysznicem miałam wrażenie, że trwało to wieki....

Naprawdę fajny szampon

Uważam go za naprawdę dobry szampon. Jestem nosicielką loków, które twardo zapuszczam i dość mocno są obciążone. Straciły taką swoją objętość. Kupiłam ten szampon wraz z odżywką ekspress od Pilomaxu i naprawdę widzę różnicę. Jest wydajny i dobrze się pieni. Fajnie pachnie.

Bez zachwytu...

Szampon ma niezbyt gęstą, całkowicie przezroczystą konsystencję. Dobrze się pieni, dokładnie oczyszcza, nie obciąża włosów, aczkolwiek nie nadaje im też obiecanej przez producenta objętości. Stosowany codziennie nie podrażnia ani nie wysusza skóry głowy, nie powoduje łupieżu. Jego zapach określiłabym jako świeży z owocową nutą w tle. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 250 ml

Świetnie oczyszczający szampon

U mnie szampon sprawdzał się w ostatnich miesiącach bardzo fajnie, jednak używałam go na przemian z szamponami zawierającymi silikony, ponieważ moje włosy mimo wszystko ich potrzebują. Konsystencja szamponu do włosów cienkich i bez objętości jest gęsta, żelowa, pieni się łatwo, jednak potrzeba do tego większej ilości wody. Duży plus za opakowanie i zamykanie typu "push", dzięki któremu możemy w łatwy sposób kontrolować ilość wydobywanego szamponu. Zapach jest bardzo przyjemny, nie pachnie chemią, jest lekko owocowy. Jeśli chodzi o działanie, jakie zauważyłam w ciągu kilku ostatnich miesięcy, to szampon na pewno świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy - dzięki niemu włosy bez wątpienia zachowują świeżość na dłużej. Produkt bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem olejów, masek i innych mieszanek. Włosy są po jego użyciu widocznie wygładzone, zregenerowane i nawilżone. Dodatkowym plusem jest zwiększenie sprężystości i elastyczności włosów, co dzieje się za sprawą działania kolagenu morskiego. A co najważniejsze - szampon nie obciąża włosów! :)

Dobrze oczyszczający szampon.

+wygodne w użyciu opakowanie
+łatwo kontroluje się ilość wydobywanego szamponu
+bardzo dobrze oczyszcza włosy jak i skórę głowy
+nie podrażnia
+bardzo ładny zapach - lekko owocowy albo kwiatowy
+nie obciąża włosów
+włosy są świeże na dłużej
+zmniejsza wypadanie włosów

+/- nie zawiera SLS, ale zawiera SLES

-po umyciu włosy są szorstkie, lekko poplątane

Polecam dobrze zwilżyć włosy, bo wtedy szampon o wiele lepiej się pieni.
Wraz z nim używałam maski z tej samej serii.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

TO NIE TO

Wypróbowałam mnóstwo szamponów: tanie, drogie, bardzo drogie, apteczne i drogeryjne... Mam tłuste włosy ze skłonnością do tłustego łupieżu, o suchych końcach, lekko zniszczone farbowaniem.

Plusy:
+ buteleczka prosta w obsłudze i bezproblemowa
+ świetna konsystencja
+ wydajność
+ szampon świetnie rozprowadza się na włosach i skórze głowy
+ dokładnie myje i oczyszcza
+ lepiej działa pozostawiony ok 2 min na włosach
+ sprawia, że czupryna nie jest przyklapnięta i wygląda lekko
+ po dwóch tygodniach stosowania zauważyłam, iż moje włosy wolniej się przetłuszczają, nie jest to jednak efekt WOW

Minusy:
- niestety po kilku tygodniach stosowania wysuszył i podrażnił moją skórę głowy, doprowadzając do strasznego stanu !!!

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Idealny do codziennej pielęgnacji

Jestem właścicielką kręconych rozjaśnianych włosów. Moje loki były mocno zmacerowane i zaczęłam szukać preparatu do włosów dla mnie. W aptece polecono mi Wax. Kiedyś słyszałam, że są nawet polecane dla ludzi po chemioterapiach. Spróbowałam i fajnie mi się teraz włosy kręcą, układają. Nie są napuszone, tylko uniesione, lekkie. Szampon jest bardzo wydajny. Fajnie się pieni, i ładnie pachnie.

Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

ŚWIETNY!

Kolejny raz sie przekonałam, że tej firmie na prawde można zaufać.. Kolejny raz wyciąga mnie z tarapatów
Mam włosy bardzo cienkie, skłonne do przetłuszczania, wypadania i łupieżu.. generalnie- masakra
Ten szampon na prawde dba o moje włoski
-delikatny
-doskonale oczyszcza włosy ( z produktów do stylizacji )
-dba o skórę głowy ( zero łupieżu)
-nie przetłuszcza ( mogę myć rzadziej )
-jest bardzo bardzo wydajny!
-nie powoduje puszenia włosów
-włosy są lekkie od nasady, wiec optycznie zwiększa ich objętość.

Minusów nie widzę, bo nawet Cena jest adekwatna do jakości :) POLECAM!

Jeden z lepszych

+ nie obciąża włosów
+ unosi włosy od nasady
+ nie przetłusza
+ ładnie pachnie

Jestem bardzo zadowolona z jego używania. Spełnia oczekiwania producenta.

Używam tego produktu od: pazdziernik 2014