Wellness & Beauty, Meersalz-Ol-Peeling mit Reichhaltiger Shea Butter & Mandelöl (Peeling do ciała `Masło shea i olej migdałowy`)

Poczuj się ożywiona olejkiem migdałowym i ekstraktem z masła shea. Niewielkie drobinki peelingujące z naturalnej soli morskiej usuwają łagodnie i gruntownie martwy naskórek i pobudzają mikrocyrkulację skóry. Skóra staje się miękka i jedwabista w dotyku.

Ma coś w sobie...

Ma minusy ma plusy, produkt mega ciężki dla mnie do oceny... Zacznę od opakowania. Z jakiś względów 99% kosmetyków do kąpieli, peelingów generalnie do łazienki jest w tubkach i plastiku, w łazience podczas kąpieli jest mokro i ślisko zrobienie peelingu w szkle to dla mnie pomyłka. Słoik owszem fajny na konfitury czy jakieś marynowane grzybki ale nie na kosmetyk który bierzemy se sobą pod prysznic czy do wanny. Otwarcie tragedia no chyba że chcemy zdjąć hybrydy albo połamać paznokcie. Dla mnie od razu po zakupie produkt należy przełożyć do czegoś poręczniejszego i bezpieczniejszego. Samego produktu jest dość mało ale jest też dosyć wydajny nie trzeba go używać garściami, Produkt to po prostu sól z olejkiem, zapach kwestia gustu mnie nie powala jednak sam peeling ma coś w sobie, lubię go używać, daje jakąś przyjemność podczas kapieli, wyraźnie natłuszcza ciało i wannę, nadal zostawia tłustą warstwę na skórze po zmyciu wody mi to odpowiada.

Bardzo pozytywne zaskoczenie!

Peeling kupiłam w Rossmannie z ciekawości - ma wzorowy skład INCI, przystępną cenę a także pięknie prezentujące się opakowanie.

Kosmetyk bardzo pozytywnie zaskoczył mnie swoim działaniem - skutecznie złuszcza martwe komórki naskórka. Jest to dość mocny, solny peeling, ale preferuję tego typu peelingi.

Po zastosowaniu skóra jest niesamowita - mięciutka, gładka, nawilżona, SPRĘŻYSTA ale nie tłusta! Ciężko opisać mi ten efekt - należy samemu spróbować =)

Opakowanie budzi wiele kontrowersji - z jednej strony szkło stwarza ryzyko potłuczeń, jednak z drugiej strony - jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska i kosmetyku. Osobiście jestem na "TAK" dla tego opakowania =)

Duży plus za szczelne zamknięcie - dzięki niemu woda nie dostaje się do preparatu a jest to bardzo istotne, ponieważ nie posiada konserwantów poza witaminą E (wystarczającą dla kosmetyków o olejowej formule).

Peeling ma dość mocny zapach, jednak dzięki temu pozostaje on na skórze i długo się utrzymuje, co bardzo mi się podoba! Kosmetyk na chwilę obecną jest moim hitem i zakupiłam kolejne opakowanie!

Więcej nie kupię

Od czego tu zacząć... Opakowanie na pierwszy rzut oka ładne, niestety niepraktyczne. Z pokrywki słoiczka gumka pękła i obsunęła się, z racji tego, opakowanie już tak ładnie nie wygląda ( a na wyjazd tym bardziej się nie nadaje! )
Konsystencja peelingu jest dość lejąca się przez dużą ilość tłustego olejku w środku, przez co peeling po nałożeniu na skórę spada momentalnie, ba nawet z dłoni spadnie zanim zdążę go nałożyć na daną część ciała - przez co jest mało wydajny.
Skóra po peelingu jest wygładzona ale również bardzo tłusta.
Zapach intensywny ale przyjemny.

Taki sobie

Na pierwszy rzut oka, co zwróciło moją uwagę to opakowanie, w którym jest zapakowany peeling do ciała. Jest to słoiczek . Ładnie to wygląda, ale w praktyce niestety niezbyt zdaje egzamin, ponieważ gumka, która miała za zadanie uszczelniać zawartość słoika, po kilku aplikacjach najzwyczajniej się odczepiła i zerwała na pół. Gdy otworzymy słoik na wierzchu znajduje się tłusty olejek, który trzeba wymieszać z resztą. Samo nabiera z tego słoika jest dość kłopotliwe, ponieważ peeling szybko spada i ciężko go wmasować w ciało. Co powoduje, że peeling jest praktycznie wszędzie ,a potem mamy ślizgawkę w wannie, jak i na podłodze. Trzeba bardzo uważać. Konsystencja tego produktu jest bardzo tłusta, lejąca się. Peeling jest dość szorstki, ale ładnie oczyszcza skórę, która potem jest ładnie gładka, nawilżona, wygładzona. Jeżeli chodzi o zapach to jest mdły i najbardziej czuć olejek migdałowy. Podsumowując niezbyt się polubiliśmy. To co mi w nim nie odpowiada to konsystencja, opakowanie, no ale działanie jest dobre.

Średnio...

Bardzo lubię kosmetyki w estetycznych słoiczkach oraz słodkie nuty zapachowe. Tutaj akurat mamy obydwa atrybuty. Sam peeling nienajgorszy, ale chyba problem tkwi w jego konsystencji. Jest zbyt wodnisto-oleista przez co oddziela się w nim warstwa solna. Preferuję bardziej zbite produkty tego typu lub samodzielne przygotowanie peelingu z kawy i oliwki. Gotowiec musi spełniać inne oczekiwania, choć naturalnie rozumiem, że praw fizyki i chemii (zwłaszcza) czasem nie da się przeskoczyć.

wszystko co dobre szybko się kończy...

Uwielbiam w nim wszystko: zapach, idealny rodzaj i wielkość zdzierających drobinek oraz końcowe uczucie gładkości i nawilżenia. No i oczywiście ta baaardzo przystępna cena :)
Słoiczek wygląda bardzo ładnie, może nie jest on najporęczniejszy, ale mimo wszystko dopełnia uczucie przyjemności z aplikacji produktu.
Jedyny minus to wydajność. Przed zakupem czytałam podobne opinie, ale nie sądziłam, że opróżnienie słoiczka nastąpi aż tak szybko... Na pewno wypróbuję jeszcze inne wersje zapachowe, ale do tej jeszcze kiedyś wrócę :)

Najlepszy solny peeling na rynku, tylko ten słoiczek...

Mam świra na punkcie peelingów, zwłaszcza takich olejkowych. Testuję każdy, który mi wpadnie w ręce. Ten odkryłam kilka late temu w Rossmannie i zawsze do niego wracam. Ma wszystko, czego oczekuje po takim produkcie: genialnie ściera i wygładza skórę, natłuszcza i nawilża (po użyciu nie trzeba używać balsamu) i przepięknie pachnie (polecam tez wersję mango-papaya, którą stosuję na zmianę, oliwkowa mi nie podchodzi...). Jego wydajność jest taka sobie - słoiczek starcza na kilka peelingów całego ciała, ale z innymi takimi peelingami jest podobnie. Ja używam go także przy manicure dłoni. Jedynym minusem jest ładne, acz fatalnie otwierające się opakowanie - ale ja mam na to patent: jako, że używam go non stop, to zawsze po zakupie (a kupuję zwykle 2-3 naraz, jak są w promocji) i od razu wszystko przekładam do słoiczka z zakrętka przez co nie meczę się z tym "klikaczem". Cenowo też jest bardzo ok, bo w Rossmanie podczas promocji kosztuje ok 10-11 zł (kiedy indziej ok 14zł). Pewnie są lepsze peelingi, ale przy tak częstym stosowaniu, jak u mnie, jego stosunek jakości do ceny jest świetny i sprawia, że to mój hit! No i ta chwila przyjemności podczas jego stosowania:-)

Jest ok, ale to nie to

Lubiłam ten produkt za zapach i nawet skuteczne działanie, ale ile trzeba się namęczyć, żeby go nałożyć i utrzymać pocierając na przykład udo! Spada tak szybko, nie trzyma się dłoni ani skóry, jest bardzo twardy. To nie to, wolę już zrobić peeling z kawy, który też jest trudny do nakładania, ale naturalny i są lepsze efekty! ;)

lubię

Wszystkie obietnice producenta spełnione. Bardzo ładnie pachnie, ma duże drobiny, pozostawia na skórze taki film, jakby była nasmarowana balsamem/olejkiem :) bardzo lubię taki efekt. Opakowanie też mi się podoba, zostawiam je i robię własne peelingi czasem lub wkładam w nie peeling kawowy, który zawsze jest jedynie w saszetce i kiepsko się wyjmuje mając mokre ręce w kąpieli. Lubię i kupię jeszcze nie raz. Przez te duże drobiny nie jest jakoś bardzo wydajny, ale cena nie jest duża czyli sumując stosunek jakości do ceny - ok !

dobre

piling spełnia swoje zadanie uszczelka gumowa także mi się rozerwała i nie był przez to szczelny- utrata olejku, co spowodowało że zrobił się dość suchy i trudniejszy w użyciu. Zapach, konsystencja, działanie bez zarzutu do tego rozsądna cena.

Niezły, ale...

Plusy:
- ładny zapach
-dostępność
- cena
- sprawia, że skóra jest naprawdę miękka i gładka
-idealny do dłoni i stóp

Minusy:
-ciężki w używaniu - na sucho spada, a na mokro zbyt szybko się rozpuszcza a więc nie peelinguje tak, jak bym chciała
- opakowanie z początku podobało mi się, ale uszczelka wewnątrz odpadła i teraz pojemniczek nie zamyka się szczelnie. To dla mnie ważne ponieważ synek lubi kąpać kosmetyki znajdujące się w jego zasięgu.

Ogólnie na plus i pewnie jeszcze do niego wrócę, jeśli nie znajdę ideału.

dla mnie porażka

Nie rozumiem zachwytów nad tym kosmetykiem. Owszem jeśli chodzi o właściwości jakie powinien mieć dobry peeling to spełnia swoje zadanie- bardzo dobry scrub, ale....zacznijmy od tego, że podrażnia moją skórę, Podczas peelingu jeśli kosmetyk ma dłuższy styk ze skórą to mnie zaczyna piec i to bardzo. Do tego jak dla mnie właściwości nawilżające porażka- skóra zamiast zostać dobrze nawilżona jest po prostu oblepiona olejem. Przez co po peelingu muszę ją dobrze umyć. Pomijam już fakt niewygodnego opakowania ( zwłaszcza jeśli używa się peelingu pod prysznicem). Nie wyobrażam sobie też aby podróżować z tym kosmetykiem, przez słoiczek całość jest ciężka. Dla mnie duże rozczarowanie.

Ilość zużytych opakowań: jedno zuzyte z trudem