Perfecta, SPA, Złuszczająco-regenerujący cukrowy peeling do ciała `Trufle czekoladowe`

Cukrowy peeling oczyszczający do ciała o zapachu trufli czekoladowych ma właściwości złuszczająco-regenerujące. Zawiera naturalne kryształki cukru, które usuwając martwe komórki naskórka idealnie wygładzają powierzchnię skóry i niwelują wszelkie niedoskonałości. Ponadto zawarty w nich olej kokosowy doskonale nawilża i zmiękcza skórę, masło kakaowe działa ujędrniająco i uelastyczniająco, a także doskonale regeneruje naskórek. Wykwintny zapach z kokosową nutą uwodzi od pierwszej chwili i w zmysłowy sposób podkreśla kobiecość.

ujędrniający
zapachowa
w słoiku
100 – 250ml

Nie 'mój' zapach

Jestem ogromną fanką wersji Creme Brulee, chociaż wiem, że ona jest słodka jak ulep, ale też cudnie działa na moją skórę.
Dla odmiany jednak chciałam wziąć inną wersję zapachową i padło na Trufle.
Opakowanie jak najbardzej na plus, produkt ma dość gęstą i ziarnistą konsystencję i działa dość dobrze na skórę. Może nie jest to ścieranie na poziomie tarki do warzyw, ale jeśli nie dodamy do niego wody, to zauważyłam, że ściera martwy naskórek o wiele lepiej i skuteczniej, niż jeśli go z nia połączymy. Więc do działania absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń, bo jest dobre i cena też w porządku.
Jednak zapach nie do końca mi podszedł. taki jakby trochę za mocny i sztuczny. Ja mam mocno wyczulony węch i wszystkie jakieś takie niuanse zapachowe wychwytuję i po prostu zapachowo między nami nie do końca zagrało. Nie, żeby śmierdział - absolutnie nie, ale po prostu mniej ta wersja mi się podoba od Creme Brulee, więc wolę tamten. Wiadomo jednak, że zapach to kwestia gustu.

Słodka rozkosz

Pierwsze skojarzenie z marką Perfecta to peeling truflowy. Kocham ten słodki zapach i super zdzierak. Kupuję go przy okazji zakupów w Tesco. Po mimo faktu, że pozostawia (nie lubianą przeze mnie) grubą, tłustą warstwę to i tak chętnie do niego wracam.

Czekoladowa przyjemność

Jest to mój już któryś z kolei peeling do ciała z tej serii. Bardzo lubię je testować.

Plusy:
+wygodne opakowanie
+zbita, gęsta konsystencja
+cudowny czekoladowo-truflowy zapach
+kryształki cukru są na tyle duże, że świetnie ścierają martwy naskórek
+skóra po użyciu jest gładka i przyjemna w dotyku

Jedynym minusem jaki zauważyłam to to, że po wykonaniu peelingu na skórze pozostaje tłusta warstwa, która trochę mi przeszkadza.

tłusty, tłusty, tłusty

Peeling ma cudny zapach, nie sztuczny, nie chemiczny, tylko prawdziwych pysznych trufli. Opakowanie bardzo dobre, można łatwo nabierać kosmetyk i zużyć opakowanie do końca. Drobinki fajnie masują ciało.
Jednak dla mnie największym minusem jest tłusta warstwa jaka po nim zostaje na ciele i na wannie. Nie wiem czy przez to lepiej nawilża czy ta warstwa ma tylko sprawić wrażenie nawilżenia i gładkości.

Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Słodki tłuścioszek...

Dość spore drobinki cukru zanurzone są w gęstej, woskowej masie o jasno-brązowym zabarwieniu. Czuć, że pracują na skórze, czyniąc ją aksamitnie gładką i miękką. Peeling zostawia nieprzyjemną, tłustą warstewkę, niezwykle trudną do usunięcia. Nie wysusza przy częstym stosowaniu. Jego zapach określiłabym jako słodki, czekoladowy. Niestety, z każdym kolejnym użyciem staje się on coraz bardziej mdły i mydlany. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 225 ml

Kąpiel z czekoladowymi truflami

Ponieważ obecnie jestem na etapie ograniczania różnych wspaniałych słodkości, z pełną premedytacją wybrałam czekoladowe trufle. Niech to będzie jakiś zamiennik, cokolwiek co wynagrodzi mi odstawienie czekolady w codziennym jadłospisie :D.

Plusy:

- zdecydowanie zapach, prawdziwie truflowy i lekko kakaowy, po zamknięciu oczu przywodzący na myśl smakowite czekoladowe przysmaki :rolleyes:
- zapach nie zmienia się w trakcie kąpieli, przez cały czas to nadal wspaniały truflowy aromat bez chemicznej nuty, często wyczuwanej w kosmetykach o podobnym aromacie
- konsystencja zbitej masy z wyczuwalnymi drobinkami, która mimo wcześniejszych obaw, dobrze rozprowadza się na mokrej skórze
- efekt zdzierania całkiem przyzwoity, nie jest to mocny peeling ale do łagodnych też nie należy, drobinki średniej wielkości ładnie ścierają naskórek, wyrównując jego powierzchnię
- wesołe różowo białe opakowanie na zakrętkę pozwala wydobyć kosmetyk do ostatniego ziarenka no i te piękne trufle na zdjęciu.. :ehem:
- niska cena i dostępność

Minusy:

- zdecydowanie preferuję oleiste grube zdzieracze po których nie trzeba jeszcze dodatkowo smarować się kremem. W przypadku Perfecty balsam jest potrzebny bo sam peeling nie pozostawia specyficznej oleistej powłoki nawilżającej skórę, a w każdym razie dla mnie efekt obiecanego nawilżenia nie jest wystarczający.

Ogółem polecam dla każdego kto lubi czekoladowe zapachy w łazience. Używany co kilka dni daje naprawdę przyjemne wrażenia rodem z pudełka z najprawdziwszymi truflami czekoladowymi. Brawo Perfecta! :oklaski:

Używam tego produktu od: 4 tygodnie