Lancome, La Vie Est Belle L`Eau EDT

Lancome, La Vie Est Belle L`Eau EDT

`La Vie Est Belle L`Eau` to perfumy wydane w 2014 roku, stworzone przez Anne Flipo i Dominique Ropion. To lżejsze, bardziej kwiatowe (ale ciągle bardzo słodkie) wydanie popularnej wody perfumowanej.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: magnolia, migdał
nuta serca: irys, białe kwiaty, paczula
nuta bazy: deser spun sugar, praliny, fasola tonka, wanilia

Nuty
kwiatowe
50 - 100ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Tylko przyjemny

Powiem szczerze, że wersja EDT klasyka od Lancome w mojej kolekcji jest dziełem totalnego przypadku. Po zapoznaniu się z wodą perfumowaną czaiłam się na kupno swojego flakonika. No i się zaczaiłam... Nie dooglądałam, nie doczytałam i mam w domu wersję toaletową...

La Vie Est Belle EDT jest z pewnością lżejsza i mniej obezwładniająca niż pierwowzór. Jest słodka, ale absolutnie nie przesłodzona. Jest przyjemna i myślę, że bezpieczna. Kwiatowo-słodka z lekką pudrowością irysa.
Kojarzy mi się z ciepłem, radością, otulającym ciepłym sweterkiem. Tak, dla mnie to zapach dający ukojenie i bezpieczeństwo.

Jeśli ktoś szuka perfum takiego rodzaju, to szczerze polecam. Dla mnie jest zbyt łagodny. Brakuje mu tego czegoś, co by go wyróżniało. Jednostajnie słodki. Bez pazura. Ale w końcu nie zawsze potrzebujemy energii i ognia. Czasem trzeba się zatrzymać i wyciszyć, a wtedy naszym kompanem może zostać La Vie Est Belle EDT, który nie zdominuje i nie odwróci uwagi.

Zapach będzie nadawał się do pracy i do szkoły. Na spotkania oficjalne i te nieoficjalne. Na jesienny spacer i domowy seans filmowy we dwoje.
No właśnie, nie za dużo go wszędzie?

Na mnie niestety też nie jest zbyt trwały. Ale kupiłam od razu 100 ml, więc mam czym się psikać. ;-)
Flakon w tych małych pojemnościach wygląda niezwykle uroczo. Moja wielka butelczyna jest ciężka i toporna. Cóż, nie warto być zachłannym.

Wiosenno-letnia wersja klasyka

O klasyku już pisałam w recenzji, więc nie będę się powtarzać.
Wersja Edt to perfumy w sam raz na wiosnę i lato, bo umówmy się, że w upały edp może zabić ;)
Czuć w nich ducha pierwowzoru. Jest jednak subtelniejszy i o mniejszej sile rażenia.
Otwiera je magnolia z migdałami. W tle czuć pralinową słodycz klasyka. Mniej czuć też irysa.
Zapach jest taki bardziej cielesny, wręcz mleczny, kojarzy mi się z noworodkiem.
Projekcję i trwałość ma, ale mniejszą, jak to edt.
Jednak są tak samo piękne.

Używam tego produktu od: Tygodnia
Ilość zużytych opakowań: Zaczęte 50ml

Przeciętne.

Wodę toaletową otrzymałam rok temu w konkursie. Na początku sądziłam, że to EDP, bo zapach wydawał mi się dość trwały. Dopiero mała nalepka znaleziona na spodzie po kilku tygodniach wyprowadziła mnie z błędu.
Tzn., żeby nie było - trwałość tego EDT i tak nie jest powalająca, ale jest lepsza od używanych przeze mnie wcześniej EDP - choć przyznam się, że wcześniej używałam takich "średniopółkowców" dostępnych w drogeriach, czyli Beyonce, Aguilera, Kate Moss czasem Yves Rocher, więc pewnie stąd to wrażenie. Jednak w związku z powyższym sądzę, że wersja EDP może mieć moc ;)
Wracając jednak do trwałości EDT, który posiadałam, to czułam go na sobie około 3-4 godzin po użyciu (u mnie to naprawdę dobry wynik, bo jaki zapach by nie był - no, ok. Alien czy Angel się nie liczą - to naprawdę szybko go gubię :/)
Początki z nim były naprawdę obiecujące. Zapach był inny od wspomnianych "średniaków" - ale też nie to, żeby mój nos nigdy wąchał czegoś droższego, po prostu pierwszy miałam perfumy wyższej półki na własność :) Mimo, że EDT, to muszę powiedzieć, że ten zapach jest bardziej wielowymiarowy w stosunku do poprzednich i różni się od nich czymś więcej niż tylko grupą zapachową.
Na początku wyraźnie wyczuwałam nuty owocowe, choć w EDT ich nie ma.Gdzieś tam w tle cały czas sobie majaczy wanilia i kwiaty. Wszystko, ładne i przyjemne dla nosa. No, i właśnie: "ładne i przyjemne" po ok. 2-3 miesiącach stosowania, to było jednak za ma mało. Zapach mi się zwyczajnie znudził i stwierdzam, że na tle swojej półki cenowej, nie jest dla mnie aż tak ciekawy i to jednak nie moja bajka. Do tego jeszcze, rzeczywiście jest podobny do Chanel Mademoiselle (osoba z otoczenia była w posiadaniu), co akurat nawet jest na plus, bo byłam też posiadaczką Kerastase Elixir Ultime Imperial Tea, którego zapach jest często porównywany do tego drugiego, więc się ze sobą nie gryzły i ładnie uzupełniały, choć szczerze przyznam, że wolałam zapach olejku :D
I nie wiem czy mam być mu za to wdzięczna czy nie, ale zniechęcił mnie do zapachów dostępnych w zwykłych drogeriach (no, ok kilku faworytów jeszcze mam z tej półki, lecz o nich kiedyś ;)) i obecnie rzadko w ogóle podchodzę je wąchać.
Ogólnie, zapach jest bardzo ładny, zużyłam go bez negatywnych emocji, ostatnie psiknięcie nie było ulgą, że to koniec... może nawet mi się zrobiło nieco żal? Ale nie wrócę do niego, to nie moja bajka zapachowa :]

Używam tego produktu od: ponad rok

Piękne

Piękne, słodkie, ale nie landrynkowe perfumy - subtelne, delikatne, acz wyraziste. Kojarzą mi się z Innocent, chociaż nie są podobne - ale tak samo nie ma w nich zadziorności, tylko słodka błogość. Czuję nuty pralinkowe, waniliowe i migdałowe, wzbogacone o kwiaty - jak nie jestem fanką irysów, tak tutaj wypadają przyzwoicie. Kwiaty świetnie współgrają z nutami cukierniczymi i efekt jest bardzo udany. Zapach intensywny i trwały, ale nie przytłaczajacy. Moim zdaniem najbardziej udany z serii.

Używam tego produktu od: około tygodnia