Crystal, Essence, Mineral Deodorant Roll-On, Lavender & White Tea (Dezodorant w kulce)

Mineralny dezodorant o przepięknym zapachu, neutralizujący bakterie powodujące przykry zapach. W 100% naturalny i hipoalergiczny. Działa kojąco, nie klei się i nie brudzi ubrań oraz natychmiast schnie. Nie zawiera parabenów i soli aluminium. Zawiera roztwór soli wulkanicznej - ałun.

idealny, jeśli wiesz, kiedy używać

To nie jest dezodorant na codzienne życie w biegu, nie zablokuje intensywnego pocenia się i nieprzyjemnego zapachu. Ale na mniej aktywne dni będzie idealny. Kiedy chcemy posiedzieć w domu, albo na działce, kiedy idziemy na grzyby i spokojnie chodzimy po lesie, kiedy idziemy na kawę w niedziele - to jest jego czas. Osobiście uwielbiam używać go nad morzem.

+ piękny zapach, naturalny skład
tylko NIE oczekujcie takiej samej ochrony, jak w przypadku produktów z aluminium.

Nie niweluje przykrego zapachu

Używałam kiedyś antyperspirantu tej firmy w formie kawałka ałunu. Postanowiłam więc sprawdzić antyperspirant w kulce, ale tak słaby produkt nieczęsto wpada mi w ręce. Dodam, że aktywna jestem przeciętnie, sport uprawiam amatorsko, nie stresuję się jakoś szczególnie, a moja potliwość to po prostu ,,średnia krajowa".

Działanie: Oczywiście tego typu produkt nie jest blokerem i to, że pachy nie będą suchutkie, było dla mnie jasne.
Oczekiwałam jednak, że przynajmniej zawartość olejku lawendowego powstrzyma przykry zapach potu. Nic z tego. Efekt placebo.
Skóra pach również nie jest szczególnie ukojona (co obiecuje producent) - ale nie jest to wielkim zastrzeżeniem, jako, że moja skóra reaguje przesuszeniem na każdy antyperspirant bez wyjątku.

Na plus:
-przyjazny skład
-ładny zapach

Na minus:
-przykrej woni potu (a więc rozwoju bakterii) niestety nie powstrzymuje w najmniejszym stopniu
-zapach dezodorantu się nie utrzymuje
-dość drogi

Podsumowując: Każdy antyperspirant z naturalnych składników robiony przeze mnie dotychczas w domu działał skuteczniej. Moim zdaniem ten nie jest zupełnie wart uwagi.

Świetny

Kiedyś miałam dezodorant tej firmy o zapachu granatu i byłam z niego zadowolona, tym razem wybrałam inny zapach. Ten działa tak samo skutecznie, a do tego ma bardzo przyjemny zapach. Nie chroni zbytnio przed samym poceniem się, ale to w końcu dezodorant, a nie antyperspirant. Mimo tego, zapewnia świeżość i chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Jeżeli chodzi o antyperspiranty, ostatno używałam blokera Ziai, ale moja skóra nigdy się do niego nie przyzwyczaiła i ciągle czułam okropne swędzenie i pieczenie po aplikacji, mimo, że nie mam wrażliwej skóry. Dlatego zrezygnowałam z tego typu produktów na rzecz delikatniejszych, jak na przykład ten dezodorant. Na pewno kupię go ponownie.

Dobry, NATURALNY i wydajny produkt

Używam tego produktu już prawie od roku i szczerze polecam go osobom bez większych problemów z potliwością.

Plusy:
-wydajny (jak dla mnie starcza na dłużej niż podobne produkty o tej samej, bądź nawet większej pojemności)
-ładny, niedrażniący zapach
-szybko się wchłania
-nie zostawia plam na ubraniach
-naturalny
-nie podrażnia, śmiało można używać go zaraz po depilacji

Minusy:
-nie jest bardzo tani, a i promocje na produkty Crystal zdarzają się niezbyt często (ja kupowałam swoje dezodoranty za ok. 12 złotych, standardowa cena to coś ok. 17)
-dostępność-praktycznie tylko w Rossmannie, czasem Hebe, i to nie w każdym; ponadto myślałam o tym żeby następnym razem kupić ten dezodorant w innej wersji zapachowej (z rumiankiem) bądź w sprayu ale chyba nie ma na stałe innych wersji niż te w kulce i o zapachu lawendy bądź granatu

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: prawie dwa opakowania

nie dla mnie

Kupiłam ten dezodorant w promocji, bo gdzieś z tyłu głowy mi siedziała pozytywna opinia o produktach crystal.
Niestety, dla mnie działanie ma dużo za słabe - i to przy jednoczesnym używaniu na noc kulki vichy na nadmierną potliwość.

Co na plus:
+ poręczne opakowanie
+ piękny zapach <3
+ szybko wysycha pod pachą

Minusy:
- nie działa-muszę się kilkakrotnie smarować w ciągu dnia, bo czuję się niekomfortowo a i tak po południu przebija się zapach potu.

Może dla osób, które w ogóle się nie pocą lub pocą tylko trochę to będzie dobry produkt. Ale dla tych, którzy muszą kombinować jak ja-nie sprawdzi się.

Naturalna skutecznosć :)

Ze względu na to, że nie należę do osób szczególnie nadpotliwych, postanowiłam porzucić stosowaną przeze mnie od dłuższego czasu Rexonę i wypróbować bardziej naturalne dezodoranty, nie zawierające soli aluminium i nie blokujące gruczołów potowych.

Z Crystal Essence jestem jak najbardziej zadowolona i na pewno kupię go ponownie. Wybrałam zapach lawendy - który uwielbiam, jednak mam w planach przetestować też inne wersje zapachowe.

Dezodorant zaczęłam testować w okresie letnim i na początku stosowania rzeczywiście czułam lekki dyskomfort w postaci zwiększonej potliwości i delikatnego zapaszku. Jednak po upływie tygodnia, dwóch, moja skóra przyzwyczaiła się do delikatniejszego traktowania i wszystko wróciło do normy. Czasem przy większym wysiłku lub sytuacji stresowej poczuję lekką wilgotność pod pachami, jednak nigdy nie idzie to w parze z jakimś nieprzyjemnym zapachem.

Jednak jedną z największych zalet tego dezodorantu uważam to, ze szybko wysycha oraz nie zostawia plam i nie niszczy ubrań. Bez stresu ubieram się zaraz po wysmarowaniu dezodorantem ;)

Do tego dezodorant jest bardzo wydajny - jedno opakowanie starczyło mi na jakieś pół roku codziennego stosowania!

Jak najbardziej polecam!