Gucci, Flora by Gucci, Glorious Mandarin EDT

Gucci, Flora by Gucci, Glorious Mandarin EDT

Kolejna odsłona kolecji Flora Garden. Tym razem o zapachu soczyście radosnym i lekko kokieteryjnym.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, piwonia
nuta serca: pina colada, jaśmin
nuta bazy: piżmo, ambra, nuty drzewne

<50ml

Spodziewałam się więcej

Zapach dość ładny,bez ochów i achów,na codzień,nie drażniący ale też nie powodujący efektu WOW, wyczuwalne cytrusy,trwałość mierna, bliskoskórna,jednak wolę z tej serii Gardenię, jest wyraźista i zmysłowa, w tym przypadku wolę posmarować się olejkiem eterycznym z pomarańczki, mandarynki a efekt będzie o niebo lepszy

Urzekające...

Zapach z gatunku kwiatowo-owocowych, z delikatną słodyczą w tle. Lekki, świeży, jednakże zaznaczający swoją obecność, trzymający się blisko skóry. Mandarynka skąpana w płatkach jaśminu tworzy niezwykle urzekającą kompozycję. Zapach idealny na okres wiosenno-letni. Flakonik prosty, aczkolwiek cieszący oko.

Używam tego produktu od: 2014 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka o pojemności 2 ml

Wg. mnie najlepsza z sióstr Flora by Gucci Garden Collection

Flora by Gucci Glorious Mandarin marki Gucci to kwiatowo &#8211; owocowa EDT dla kobiet wypuszczona na rynek w 2012 roku i należąca do rodziny Flora by Gucci Garden Collection. Główną rolę w tym zapachu odgrywa znany wszystkim wizażankom owoc &#8211; mandarynka.

Mandarynka (Citrus reticulata Blanco) &#8211; gatunek rośliny wieloletniej z rodziny rutowatych (Rutaceae). Prawdopodobnie pochodzi z Azji Południowej, jest uprawiana w wielu rejonach świata o klimacie tropikalnym i subtropikalnym. W zależności od odmiany duży krzew lub małe drzewko o wysokości do 8 m.

W Glorious Mandarin mój nos od samego początku odbiera mandarynkę nie jako owoc, ale jako olejek eteryczny pozyskiwany z jej skórki: słodko - cierpki, rześki, cytrusowy, odświeżający i pobudzający jednocześnie, aromatem zbliżony do olejku bergamotowego lecz bardziej pomarańczowy, delikatny i odświeżający.

Temu zapachowi towarzyszy od samego początku delikatny i ulotny zapach kwiatów piwonii, dzięki czemu poczatkowo recenzowana kompozycja zapachowa nabiera kobiecego, zwiewnego, radosnego i wiosennego charakteru.

Po jakimś czasie Glorious Mandarin zyskuje na tropikalnej słodyczy za sprawą Pina colada - drinku opartego na rumie, mleczku kokosowym i soku za ananasa. Mój nos wyczuwa wtedy słodki zapach kokosa zbliżony zapachowo do Rafaello, orzeźwiającego, soczystego ananasa, do których po chwili przyłącza się upojny, słodki aromat kwiatów jaśminu zerwanych ręcznie nad ranem, okraszonych poranną rosą, aby zyskać na ich świeżości i intensywności zapachu.

W końcu, po mniej więcej godzinie pojawia się ciepła słodkawa, głęboka woń ambry przeplatająca się balsamiczno &#8211; kremowym, ciepłym aromatem nut drzewnych.
Ku mojemu zaskoczeniu, tak jakoś w połowie dnia, w tle zaczyna pobrzmiewać znajomy aromat olejku mandarynkowego wzbogacając znów recenzowaną EDT w słodko &#8211; cierpkie, ale delikatniejsze niż na samym początku nuty.

Glorious Mandarin to znakomicie wyważona, owocowa świeżość mandarynki połączona z delikatną i lekką wonią płatków piwonii, wspaniałym słodkim, wyrazistym zapachem kwiatów jaśminu, słodko &#8211; owocową nutą Pina colady, głęboką i ciepłą wonią ambry oraz balsamiczną, miękka i otulającą nosicielkę wonią egzotycznych drzew.

Zapach został mi polecony przez Panią konsultantkę (Douglas) jako zapach idealny na okres wiosenno &#8211; letni.
Ja jednak będę z niego korzystać również w okresie jesienno zimowym, gdyż jest optymistyczny, owocowo &#8211;słodki.
W zimowe dni swoim mandarynkowym aromatem będzie przypominał mi o wiośnie i lecie.
Z kolei dzięki słodko &#8211; balsamicznym nutom ocieplał paskudne jesienne oraz zimowe wieczory i dni.

Poza tym Glorious Mandarin to dla mnie to zapach 2 w 1:

- To piękna, idealnie owocowo - słodka kompozycja zapachowa, która utrzymuje sie blisko skóry, nie drażni otoczenia. Dodatkowo jest jak na EDT trwała - na mnie pachnie 0k. 8 godzin.

- To aromaterapia z wykorzystaniem olejku mandarynkowego:
Działa on uspokajająco, usuwa napięcie i stany nerwowe i lękowe. Należy do najbezpieczniejszych olejków wykorzystywanych w aromaterapii i jako taki nadaje się dla dzieci i kobiet w ciąży.
Pomaga też w łagodzeniu objawów nadaktywnośći i kapryśności u dzieci - łagodnie uspokaja.

Zalecany do zwalczania objawów napięcia nerwowego, depresji, bezsenności. Działa uspokajająco i relaksująco.

Doskonale działa na układ trawienny. Mianowicie jako składnik olejków do masażu brzucha pomaga leczyć kolkę, niestrawność i zaparcia. Z tego względu jest szczególnie zalecany dla osób starszych.

Ma także działanie odtruwające i pomaga w leczeniu zatrzymywania płynów w organizmie. Stosuje się do likwidacji rozstępów.

Jest środkiem łagodnie ściągającym i nadaje się dla cery tłustej ze skłonnością do wyprysków i trądziku.