Dove, Advanced Hair Series, Pure Care Dry Oil (Lekki olejek do wszystkich rodzajów włosów)

Lekki olejek do wszystkich rodzajów włosów z afrykańskim olejkiem makadamia. Wyjątkowa kuracja dla niezwykłego odżywienia, pozostawia Twoje włosy miękkie i jedwabiście gładkie. Dodaje włosom blasku nie pozostawiając poczucia tłustych włosów.
Cechy i zalety:
- odżywia i chroni włosy,
- nadaje włosom blask i miękkość,
- ma lekką formułę, która nie obciąża włosów.
W celu uzyskania najlepszych rezultatów, nałóż 3 - 4 porcje olejku na dłonie, a następnie rozprowadź go na umytych, wilgotnych włosach od połowy ich długości, aż po same końce. Wysusz włosy suszarką lub pozostaw do wyschnięcia. W przypadku kontaktu z oczami, dokładnie je przemyj. Spróbuj też użyć olejku w inny sposób:
- przed myciem, aby odżywić włosy wmasuj olejek i pozostaw na 30 min, a następnie umyj włosy szamponem,
- po myciu, aby zatrzymać nawilżenie nałóż na suche włosy - będą one bardziej elastyczne,
- jako wzmocnienie działania innych produktów dodaj jedną porcję olejku do swojej ulubionej odżywki, maski lub produktu bez spłukiwania, aby wzmocnić ich działanie odżywiające.

Dobry

Olejek jest w porządku. Ładnie pachnie, wygładza włosy jednak trzeba uważać podczas stosowania bo można przesadzić i włosy będą wyglądać na tłuste. Można go używać na suche lu mokre włosy - ja osobiście używam go na mokre włosy i tak idę spać, rano włosy są miękkie i wygładzone.

Moje włosy go lubią

Olejek nie obciąża włosów mimo dosyć tłustej konsystencji i starcza na dosyć długi okres. Dzięki niemu końcówki nie rozdwajają się już tak bardzo a same włosy sprawiają wrażenie zadbanych i dobrze nawilżonych. Można go stosować zarówno na mokro jak i na sucho. Pięknie zmiękcza włosy. Polecam.

Sprawdza się przy sianowatych włosach

Mam z natury suche, a właciwie bardzo suche włosy. Gdybym pozostawiła je samym sobie, przypominałyby zarówno wyglądem jak i w dotyku przysłowiową kopkę siana. Olejek od Dove cudownie je zmiękcza, sprawia, że stają się one jedwabiste i miłe w dotyku. Produkt ładnie pachnie, nie wpływa na przetłuszczanie się włosów, odżywia je i nawilża. Mimo dość wysokiej ceny jest wydajny i starcza na długo, tak więc od kilku lat regularnie do niego wracam.

Idealny

Na wstępie zaznaczę,że moje włosy od skóry głowy b.szybko sie przetluszczaja. Dodatkowo elektryzują oraz puszą.Niefarbowane,proste.Olejek ich nie obciąża,za to ładnie odżywia i nabłyszcza.Pomaga w rozczesaniu po umyciu.Stosuje głównie na końcówki.Bardzo przydatny podczas suszenia gorącym powietrzem,stosowaniem prostownicy.Czasem kiedy użyje profesjonalnej odzywki efekt uzyskuje jak po wyjsciu z salonu fryzjerskiego.
Zaznaczyłam,że nie wiem czy zakupie po raz kolejny ze wzgledu na wydajnosc i czesto zmieniam kosmetyki.Nie wykluczam,że wróce do niego.

Fajny zapezpieczacz

Kosmetyk kupiłam na promocji w Super Pharm za zawrotną cenę 29.99 za butlę 100ml. Olejek dostajemy w ciężkim, eleganckim, szklanym opakowaniu z pompką. Bardzo podoba mi się jego zapach-trochę orientalny, słodkawy, ale czuję też mydlaną nutę-długo pozostaje na włosach. Produktu używałam jako serum na końcówki-w tej roli sprawdził się świetnie. Mimo obecności parafiny, nie przesuszył moich włosów. Zdarzało mi się używać kropelki na puch i również dawał sobie radę. Jest faktycznie dość lekki, choć używając zbyt dużo zdarzało mu się wzmagać strączkowanie. Oczywiście po takim typie produktu (silikonowe serum, a nie faktycznie olej) nie możemy spodziewać się tego mitycznego 'odżywienia', jedynie zabezpieczenia i chwilowej poprawy wizualnej włosów (chwała filmformerom!). Serum jest szalenie wydajne, mam je chyba już z półtora roku i dalej nie dokończyłam butelki, mimo nakładania po 90% myć.

Moje wlosy sie z nim polubily

+wygodna buteleczka,ktora pozwala kontrolowac zuzycie
+glownie uzywam go do zabezpieczania koncowek (w tej roli swietnie sie sprawdza)
+jest wydajny ,fajna pojemnosc
+nie obciaza
+lekka formula
+wydobywa blask wlosow
+zmiekcza wlosy
+chroni przed szkodliwym UV
+regeneruje

Niezły

+faktycznie odżywił moje włosy, kiedy zaczyna się sezon grzewczy, moje loki zaczynają się puszyć i przez moment zawsze jest kiepsko, nie chcą się układać, ten olejek nadał im więcej życia, zauważyłam widoczną poprawę,
+nakładam go tylko na końcówki, ewentualnie do połowy długości włosów (na mokre) (mam długie włosy) i widzę, że ten skręt jest wyraźniejszy,
+ładnie nabłyszcza,
+wcale nie obciąża,
+ma bardzo przyjemną konsystencję, nie obtłuszcza rąk w taki nieprzyjemny sposób, nakładam go więc z przyjemnością,
+bardzo ładna butelka, pompka się nigdy nie zacięła, porządny twardy plastik, dobrze, że nie szkło, bo butelka byłaby cięższa,
+estetyka opakowania także mi odpowiada, zwężana butelka, ładna grafika,
+lubię kosmetyki Dove, ale ich propozycje do włosów przeważnie mi wyjątkowo bardzo nie odpowiadają , tymczasem z olejku jestem naprawdę zadowolona,
+nie brudzi się, miałam olejek z Gliss Kura, który przy każdym wciśnięciu pompki cały się brudził, Dove pozostaje czysty,
+włosy są faktycznie jak z reklamy, tylko oczywiście 10 razy słabiej, są miękkie, błyszczą,
+wydajność tego olejku jest zabójcza, używam go już od wakacji i mam wciąż 1/4, a używam przecież dwa razy tyle, ile sugeruje producent,
+w żaden sposób nie przetłuszcza włosów,
+przezroczyste opakowanie, widać dokładnie ile zostało,

-/+pompkę można zamknąć,
-/+nie nakładałam go nigdy przed myciem ani na suche włosy, zawsze nakładam 8-10 pompek na włosy po umyciu i pozwalam im wyschnąć,
-/+ładnie pachnie, nie jest to zapach zapierający dech w piersiach, ale jest przyjemny, wąchany z opakowania pachnie inaczej, typowo olejkowo, a podczas nakładania bardziej korzennie, goździkowo-piernikowo, co podoba mi się mniej, ale nadal jest ok,

-drogi, na rynku jest wiele innych olejków, które mają podobne/identyczne działanie, a są tańsze

Bardzo dobry

Opakowanie zawierające 100 ml produktu jest szklane i ciężkie, trzeba więc uważać na twarde podłoże i w ogóle twarde obiekty. Mamy tutaj też pompkę, która bardzo ułatwia aplikację dozując właściwą ilość produktu. Sam mechanizm pompki można zablokować przekręcając ją lewo, także może się przydać ten patent na wyjazdy, chociaż jak już napisałam, opakowanie jest ciężkie, więc lepiej sobie przelać trochę w plastikowy pojemnik.
Konsystencja olejkowa, zapach dosyć przyjemny, nie drażniący, czasami czuję go w ciągu dnia na włosach, a czasami nie, nie mam pojęcia, od czego to zależy.
Olejek ów stosuję w sposób, że po umyciu biorę około 3 pompki na dłoń i wmasowuję sobie w wilgotne włosy, jednak nie od nasady, a od linii karku. Czasami taka warstewka cieniutka jeszcze zostaje na dłoni, to ją nakładam u nasady, ale bardzo ostrożnie i delikatnie, bo jednak to olejek, a nie mam ochoty zaraz po myciu głowy myć ją drugi raz tylko dlatego, że kłaczki wyglądają na tłuste bo użyłam olejek. Rozczesywanie dzięki temu produktowi idzie jak z płatka, co jest dla mnie bardzo ważne, bo chociaż już nie mam włosów za pupę, to jednak prawie do pasa wciąż sięgają, także dzięki produktom tego typu najczęściej radzę sobie z rozczesywaniem. Jeśli chodzi o wygląd i nawilżenie to faktycznie, moje włosy wyglądają dobrze, ale ja ich nie farbuję, ani nie stylizuję, więc one generalnie wyglądają dobrze, podejrzewam, że na trochę bardziej zniszczonych efekt byłoby lepiej widać, jednak da się zauważyć, że włosy są wygładzone, wyglądają jak nawilżone (nie oszukujmy się, że preparat tego typu nam "naprawi" cokolwiek długofalowo, włos jest przecież martwy, tutaj tylko zależy nam na ujarzmieniu, na efektownym wyglądzie i ten produkt to robi), są miękkie, błyszczące (ale moje nieskalane żadną stylizacją i tak takie są z natury), wyglądają na odżywione i są sypkie. Sprawdziłam, że Dove Pure Care Dry Oil ma filtry UV, spoko opcja, chociaż skoro nie nakładam go na skalp to nie wiem, jak to miałoby mnie chronić. Użyty w dużej ilości może obciążyć, ale na długie włosy te 3 pompki spokojnie starczają, no, można 3,5 dać i też będzie ok.
Co do wydajności to jak większość olejków tego typu są to preparaty wydajne, ja używam swojego już chyba ponad pół roku, a podejrzewam, że jeszcze na kilka tygodni mi starczy, potem zamierzam wrócić do olejku Macadamia, nie dlatego, że tego nie polubiłam, ale głównie dlatego, że tamten fajniej pachnie, a dla mnie zapach ma wielkie znaczenie, więc wybiorę tamten. Pod względem działania jednak nie ma jak dla mnie różnicy. Oba robią to, co robić mają, chociaż jak powiedziałam - obietnice o długotrwałym nawilżeniu i inne takie bajeczki trzeba z przymrużeniem oka potraktować.
Miałam wcześniej podobny olejek z L'Oreal i jeśli się zastanawiacie, który z nich wybrać dla siebie, to ja osobiście polecam Dove ze względu na zapach, a najbardziej Macadamię za najładniejszy zapach z nich trzech (miałam jeszcze taki z Avonu, też był spoko, ale nie pamiętam, jak pachniał). Wszystkie jednak zapewnią Wam wygładzenie, ujarzmienie włosów i lepszy wygląd, dadzą też blask i miękkość (którą można jednak uzyskać również dobrym szamponem i odżywką), ale nie dadzą długofalowych rezultatów, bo zawsze trzeba pamiętać, że włosy są martwe, więc jeśli coś można z nimi zrobic, to jedynie wizualnie.

Olejek tak jak odzywka. Najwyzszej jakosci. Mozna uzywac i na mokre i na suche wlosy. Nie obciąża, nie jest zbyt tlusty co jest duza zaleta. Starcza na bardzo dlugi okres. Wystraczy uzyc odrobine.polecam

Wszechstronny olejek

W olejku podoba mi się to, że dzięki konsystencji (nie jest tłusty ani klejący) może być używany w różny sposób. Możemy nałożyć go przed myciem, po myciu na wilgotne włosy, lub na suche, kiedy okaże się, że użyte wcześniej produkty zrobiły nam z włosów siano lub nie dociążyły tak jak powinny. Na moje włosy najlepiej działa nałożony w dużej ilości przed myciem (łatwo zmywam go szamponem Radical lub odżywczym Viankiem) i na czyste, suche włosy. Są wtedy cudownie miękkie, gładkie i błyszczące o pięknym zapachu. Wystarczą 3-4 porcje, aby włosy zachwycały, bez nieestetycznego tłustego wyglądu.
Olejek dzięki lekkiej formule przeznaczony jest także do tłustych włosów, lecz jeśli obawiacie się nakładać go na całą długość (dla moich suchych włosów to idealny ratunek), to nie ma przeszkód, aby nakładać go niżej, choćby na same końcówki dla ich regeneracji.
W składzie olejku na głównych miejscach znajdują się silikony i parafina, więc jeśli Wasze włosy nie reagują na nie dobrze, niech olejek Was nie kusi. Jednak zaraz za nimi jest olej makadamia, kokosowy, ze słodkich migdałów, słonecznikowy, palmowy i z nasion granatu, więc mieszanka bogata i spodoba się wielu z Was.
Zapach jest zdecydowanym atutem olejku - mi kojarzy się z orientalnymi perfumami, ale nie jest bardzo mocny ani duszący. Mogłabym mieć takie perfumy.
No i wygląd. Smukła buteleczka prezentuje się bardzo luksusowo i powoduje, że aż chce się po nią systematycznie sięgać, co przy dążeniu do pięknych włosów jest koniecznością.

Zakochana!

Uwielbiam ten olejek, zwłaszcza mix z olejkiem arganowym. Włosy są po prostu idealne. Używam od 2 lat i w końcu pożegnałam się z rozdwojonymi i szorstkimi końcówkami. Szybko się wchłania i pięknie zmiękcza włosy. Odżywki w spray'u się chowają przy nim !

Fajny

Bardzo fajny produkt.
Ma wygodne opakowanie z pompką, łatwe w dozowaniu i bardzo higieniczne.
Formuła samego kosmetyku, choć olejkowa, jest raczej lekka. Wiadomo-lepiej z nim nie przesadzić. Jak to olejek może wtedy obciążyć ale generalnie jest raczej lekki i nie obciąża włosów. Użyty w rozsądnej ilości wygładza włosy, ujarzmia puszenie, pomaga w stylizacji, poprawia mocno wizualnie stan włosów, zwłaszcza ich końcowki.
Wydajny, dość tani i przyjemnie pachnie!