Makeup Revolution, Pro Fix, Makeup Fixing Spray (Utrwalacz do makijażu w spreju)

Kosmetyk przeznaczony do codziennego zastosowania, utrzyma makijaż w niezmiennej postaci przez cały dzień. Fiksator ma za zadanie uchronić makijaż przed negatywnym wpływem upałów, wilgoci, zimna oraz wiatru. Gwarancja efektywności aż do 8 godzin.

Robi lepszy make-up

Lubię używać tego produktu. Może nie jest mistrzem w swojej kategorii, ale cały makijaż wygląda o wiele lepiej po jego użyciu.
Ten utrwalacz wspaniale wygładza cerę, jak i cały makijaż. Zbiera pudrowość, skóra nabiera blasku, sprawia, że pigmentacja kosmetyków kolorowych jest jeszcze bardziej widoczna. Pięknie rozświetla policzki, oczy.

Co do utrwalenia mam mieszane odczucia. Biorąc pod uwagę makijaż noszony od świtu do nocy, oczywiście ściera się w jakimś stopniu, ale mam wrażenie, że jakby mniej. Policzki, czoło, broda pozostają nienaruszone. Nie pomaga on w utrzymaniu trwałości okolic nosa. Zaznaczę, że mam cerę mieszaną. Nie czuję jakiegoś strasznego ściągnięcia skóry.

Aplikuje się bardzo prosto za pomocą atomizera. Nawet jeśli pryśnie nierówno, powstaną mokre plamy czy krople, po max minucie wszystko ładnie zaschnie, a produkt będzie niewidoczny.

Cena nie jest wygórowana, utrwalacz jest na pewno bardzo wydajny, mam go już długo. Dla mnie jest to bardziej scalacz makijażu, by cera wyglądała rzeźko, jednak w jakimś stopniu utrwala także makijaż.

Dobrze utrwala makijaż, ale potrafi ściągać skórę

Przed zakupem tego kosmetyku bardzo sugerowałam się innymi opiniami użytkowniczek. Fixer utrwalający makijaż to produkt, którego używam od wielu miesięcy i jakoś nie wyobrażam sobie wykończenia makijażu bez jego użycia na sam koniec. Dla mnie to taka kropka nad ,,i" :)

Pro Fix od Makeup Revolution to mała, zgrabna buteleczka o pojemności 100ml, której atomizer działa jak dla mnie bez zarzutu. Dobrze spryskuje twarz tworząc mgiełkę a nie strumień, przez co nic nie ścieka z twarzy ani się nie rozmazuje. Mogłabym się lekko przyczepić do alkoholowego zapachu (alkohol denat na drugim miejscu w składzie), nie lubię go czuć, ale wiem, że w dalszym ciągu jest często dodawany do kosmetyków jako konserwant. Plus jest taki, że dzięki temu szybko odparowuje z twarzy.

Pro Fix polecałabym dla osób z cerą tłustą oraz mieszaną. Obawiam się, że przez alkohol w składzie inne typy skóry mogłyby odczuwać dyskomfort. Moja cera jest mieszana w stronę suchą i tak naprawdę już z taką cerą nie zawsze mogę go stosować. Właściwie na zasadzie prób i błędów wiem już kiedy sięgać po ten produkt a kiedy po inny. Na pewno w okresie przesuszenia skóry, po zastosowaniu kwasów na noc, przy mocno matującym pudrze sypkim wolę sięgać po coś łagodniejszego.. Wysuszona skóra + alkoholowy utrwalacz = uczucie ściągnięcia, dyskomfort. Chętnie natomiast sięgam po niego kiedy skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona, wtedy ładnie scala makijaż, nie czuję ściągnięcia skóry a mat w strefie T trzyma się naprawdę długo.

Produkt nie był drogi, zapłaciłam za niego w drogerii internetowej w granicach 18zł w promocji i muszę przyznać, że dobrze sobie radzi. Mimo wszystko nie jest moim pewniakiem jak np fixer z Inglota czy Golden Rose, bo te mogę stosować niezależnie od stanu mojej skóry i ładnie wszystko będą spinać. Wydaje mi się, że moja skóra, mimo mieszanego typu - lubi bardziej te fixery nawilżające/rozświetlające. Ten jest ok, ale w mojej opinii dla mocniej przetłuszczających się cer.

Średni

Po pierwsze nieprzyjemny zapach alkoholowy ( da się go znieść). Przez atomizer prosta aplikacja, lecz rozpyla produkt nierównomiernie co jest strasznym minusem. Twarz w niektórych miejscach wygląda jakby miała plamy. Raczej nie zauważyłam efektu przedłużenia trwałości mojego makijażu. Efekt matu na krótką chwilę. Poręczne małe opakowanie. Wydajny.

Przyjemne wykończenie

Potrzebowałam dobrego kosmetyku do utrwalenia makijażu na ważną okazję i tak za czyjąś radą sięgnęłam po wtedy nowość - pro fix. Jako utrwalacz może niekoniecznie sprawdził się doskonale, przynajmniej nie u mnie. Ale w późniejszym czasie stosowałam go bezpośrednie na podkład, a pod puder. Bardzo dobrze pomagał się kosmetykom połączyć i wtopić w moją skórę. Gdy zdażyło mi się nie raz przesadzić z matowaniem twarzy również pomagał mi uratować makijaż na szybko bez ścierania. Bardzo ładne opakowanie, niewysoka cena, jakość średnia.

Taki sobie

Fixer scala makijaż, delikatnie przedłuża jego trwałość, ale delikatnie ściąga twarz. Nie podoba mi się błysk jaki zostawia na mojej tłustej w strefie T skórze, dlatego używam go gdy maluję mamę lub siostrę, które mają skórę normalną, u nich sprawdza się idealnie. Nie zauważyłam by przedłużał mat. Preparat ma dobry atomizer i jest bardzo wydajny

Produkt ok

Jest to pierwszy utrwalacz jaki miałam okazję testować. Używam go gdy wiem że nie będę miała okazji poprawić makijażu w ciągu dnia, lub po prostu na dłuższe wyjścia. Mam cerę mieszana i myślę że ten spray spełnia swoje zadanie. Jak pisałam to mój pierwszy spray więc będę chciała przetestować również inne produkty ale ten jak dla mnie daje radę.

Fajny produkt!

Mgiełki używam do utrwalania mocniejszych makijaży - na codzień bardzo sporadycznie.
Niestety nie znalazłam nigdzie jej stacjonarnie - zakupiłam ją w drogerii internetowej.

Plusy:
-minimalnie wydłuża trwałość makijażu
-zbiera pudrowość z twarzy
-scala makijaż
-na twarzy wysycha momentalnie
-nie podrażnia i nie uczula skóry
-dozownik nie zacina się, wypuszcza odpowiedniej ilości mgiełkę, równomierną
-cena - za opakowanie zapłaciłam ok. 15 zł

Zapach nie należy do najprzyjemniejszych, ale też z pewnością nie odrzuca.

Minusów nie zauważyłam.

Polecam!

najlepsza!

mgiełka zostawia na skórze ten blask i błysk. dzięki niej makijaż trzyma się cały dzień, a nawet dłużej. to rewelacyjny produkt za niewielkie pieniądze. jest też bardzo wydajny. nie powoduje podrażnień, nie zatyka skóry, nie szczypie w oczy i nie najgorzej smakuje (-;
poza tym doskonale absorbuje sebum, więc jeśli masz tłustą, bądź mieszaną skórę jest to produkt dla ciebie. użyj go, a twój makijaż będzie zachwycał przez długie godziny.

ULUBIONA

PLUSY:
+ wydajność
+ ładnie stapia ze sobą cały makijaż
+ przedłuża trwałość kosmetyków
+ ładne opakowanie, świetny atomizer

MINUSY:
- pachnie jak wódka
- dostępność (drogerie internetowe)

sam alkohol

Niestety nie przepadam za tym fixerem. Bardzo lubię fixer z Golden Rose i dlatego zakupiłam kolejny, jednak nie sprawdził się.

Minusy:
-bardzo brzydki zapach
-czuć wyraźnie alkohol
-nie przedłuża trwałości makijażu

Zalety:
-ładne opakowanie
-wygodny atomizer
-wydajna
-zdejmuje pudrowość z buzi

Niestety zapach tego produktu z moim wypadku zupełnie go dyskwalifikuje.

Świetna!

Tak się złożyło, że kupiłam ten spray na dzień przed wyjazdem na obrzędowania Nocy Kupały. Spanie w lesie, biesiadowanie do późnej nocy, tańce przy ognisku, nocne kąpiele w jeziorze... warunki były iście survivalowe. Na drugi dzień gdy się obudziłam dookoła słyszałam tylko komplementy "wow! wyglądasz świetnie, makijaż jak nowy!", "Jakim cudem to ci się utrzymało w takim stanie?". Koleżanki nie dowierzały.
Spray zdał trudny test, muszę przyznać.

Mój codzienny, świetnie utrwala

W porównaniu z wieloma innymi fikserami wypada bardzo dobrze, nieporównywalnie (!) lepiej od Sephory, lepiej też niż Avon. Od Inglota daje trochę inne wykończenie, bo spray Inglota działa mniej zastygająco, a bardziej scalająco i nabłyszczająco na makijaż. Jeśli komuś przeszkadza efekt blasku, jaki delikatnie, ale jednak, nadaje fixer z Inglota, MUR może być tutaj dobrym rozwiązaniem.

Fixer znajduje się w butelce z bardzo dobrym atomizerem, który dozuje równą mgiełkę produktu, nie moczy twarzy ani nie tworzy kropli. Z używanych przeze mnie jak dotąd kosmetyków tej kategorii ma zdecydowanie najlepszy dozownik. Wiadomo, wiele zależy od egzemplarza - mnie taki idealny akurat się trafił, ale jeszcze nie kupowałam drugiej butelki, także nie mam możliwości porównania. Opisuję więc na podstawie tego posiadanego.

Bardzo skutecznie scala makijaż, likwiduje pudrowość. Jest dobrym ratunkiem w sytuacjach, gdy trafi nam się puder dający efekt maski, a na poprawki jest już za późno - na pewno trochę zniweluje efekt sztuczności po użyciu jakiegoś makijażowego niewypału ;)
Utrwalanie makijażu: bardzo skuteczne. Zaznaczę przy tej okazji, że ze względu na typ mojej cery (normalna w kierunku suchej, bezproblemowa) kosmetyki zazwyczaj po prostu dobrze się na niej trzymają - ale nawet wtedy jestem w stanie porównać siłę działania jednego fiksera z innym. Ten jest bardzo skuteczny, mniej może widać to u mnie w przypadku użycia lepszej klasy produktów, które same z siebie są trwałe, ale widocznie przedłuża trwałość makijażu wykonanego tej gorszej jakości kosmetykami. Na pewno makijaż trzyma się o wiele dłużej niż utrwalony np. spray'em z Avonu (a i od Inglota MUR utrwala lepiej).

Nie wysusza, nie ściąga skóry (a mam cerę skłonną do przesuszania i ten spray absolutnie nie robi jej krzywdy). Używam go na co dzień, jest delikatny dla skóry.
Bardzo dobra wydajność, nie wiem czy on się kiedykolwiek kończy ;)

Wadą jest zapach - mocno chemiczny, nie czuć może wyraźnie alkoholu, ale jest intensywnie chemicznie perfumowany.

Podsumowując - polecam, jest to naprawdę dobrej jakości, skuteczny fikser. Nie wiem, jak spisze się przy mieszanej czy tłustej skórze - ale używany przy normalnej / suchej jest rewelacyjny.