Yves Rocher, Quelques Notes d`Amour EDP

Yves Rocher, Quelques Notes d`Amour EDP

Zapach miłości obrazujący euforię i stan zakochania. Wydany w sierpniu 2014.
Domitille Bertier jest nosem zapachu. Zapach otwiera bergamota ze szczyptą czerwonego pieprzu. Nuty serca zawierają różę damasceńska, drzewo gwajakowe i paczulę. Bazę stanowią cedr, drzewo amyrisowe i słodka benzoina.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamota, czerwony pieprz
nuta serca: róża damasceńska, drzewo gwajakowe, paczula
nuta bazy: cedr, drzewo amyrisowe, benzoina

53% jesień/zima 47% wiosna/lato

Idealnie wyważone

Zapach z tych ciepłych, lekko słodkich, nie najlżejszy, ale też nie dusi, nie przytłacza, słodycz jest delikatna, nie mdli, nie są to też typowo ciężkie perfumy. Wg mnie nadają się zarówno na wieczór jak i na dzień. Kojarzą mi się z zimą, ale używam ich też latem. Zapach trwały. Może mój opis nie powala, ale tak naprawdę są to jedne z moich ulubionych perfum, nie przesadzone, ale wyraziste, idealnie wyważone :)

Lubię

Otrzymany w prezencie był miłym zaskoczeniem. Jak dla mnie typowo wieczorowe, ciężkie perfumy. Bardzo kobiecy zapach łączący w sobie kwiatowo - owocowe nuty. Szczególnie wyczuwalna jest wiśnia, jaśmin. Klasyczny zapach dla eleganckich pań.

nie mój zapach, dość trwały

Otrzymałam na kilka złotych do wypróbowania przy okazji innych zakupów.
Nie mój zapach, więc nie będę oceniać obiektywnie, dość mocny, ciężki, dla mnie za słodki, niektórzy mogą opisać jako duszący.
Ładne opakowanie, wygodne użytkowanie.

Nie przekonały mnie...

Przy okazji zakupów w Yves Rocher zostały mi zaproponowane mini perfumy za 5,99, no to wzięłam na spróbowanie. :)

Buteleczka jest minimalistyczna, aczkolwiek piękna. Wgłębienie na serduszko robi całą robotę, dzięki czemu flakon staje się lżejszy i ładnie wygląda na półce.

Zapach na początku jest bardzo mocny, wyczuwalny, pozostawiający ogon. Nie duszący, choć osobiście mnie drażnił. Bardzo mocno czuć różę i paczulę z pieprzową nutą. Całość jest mocna, ale lekko słodka. Niestety dla mnie pachną ciągle tak samo tylko słabiej, nie rozwijają się, nie zmieniają zapachu, nie ma zaskoczeń. Stabilnie, choć ciekawie.

Trwałość bez szału. Na początku jest wyraźnie wyczuwalna przez otoczenie, jednak z każdą chwilą zanika i choć dalej można je wyczuć, to już trudniej o wyraźną nutę i zostawianie ogona. Na ciele utrzymują się u mnie około 4-5 godzin, na ubraniach dłużej, nawet cały dzień. Mimo wszystko całość blednie, wiec poprawki w ciągu dnia mile widziane, a wręcz wskazane.

Zapach wydaje mi się odpowiedni na wieczór, jest dość elegancki i zdecydowanie dla wyrazistych, starszych, kobiet. Nie polecam go dla nastolatek. Myślę, że będzie również odpowiedni w ciągu jesiennego i zimowego dnia, ale tak jak napisałam, dla lubiących się wyróżniać Pań, nie bojących się wyrazistych zapachów.

Osobiście zużyłam tę miniaturkę na specjalne wyjścia, ale zapach kompletnie mnie do siebie nie przekonał, zdecydowanie wolę delikatniejsze kompozycje, dlatego zakupu nie będzie.

NEUTRALNE:
- trwałość

Uwielbiam

Jest piękny, bardzo kobiecy, trwały, szczególnie na ubraniach długo się trzyma, wydajny, ma ładny flakonik, jeden z moich ulubionych perfum. Zapach nie jest podobny do żadnych innych perfum jakie miałam okazję testować, więc duży plus za oryginalność. Bardzo polecam!!!

Egoztyczny

Zapach jest ciekawy, niemal zatytułowałam recenzję "słodko-kwaśny", chciałam jednak uniknąć kulinarnych skojarzeń :) Myślę, że dzieje się to za sprawą połączenia mojej ukochanej bergamotki i paczuli z różowym pieprzem i cedrem. Jest dość ciężki, raczej wieczorowy i zimowy. Długo się utrzymuje i w trakcie noszenie ewoluuje w kierunku słodszych nut. Cena nie należy do niskich, zdaje mi się jednak adekwatna do jakości.
Flakonik jest skromny, minimalistyczny, natomiast próbki dodawane do zamówień ze strony Yves Rocher mają zupełnie pomyloną formę :) zamiast malutkiego flakonika lub papierka nasączonego zapachem dostajemy cienką chusteczkę, z której zapach szybko wywietrzeje. Ostatecznie ta chusteczka pomaga rozeznać się w zapachu i przekonać do zakupu, wybaczę więc jej formę :)

Ciekawy zapach

Mocno pudrowy, elegancki, ciekawy, raczej wieczorowy, jesienno-zimowy. Zapach pracuje ze skórą, rozwijając się, jednak nie do końca odpowiada mi wyłaniający się ogon, który czasem może zbyt przytoczyć. Flakon jest uroczy, bardzo dekoracyjny.

Interesujące

Zacznijmy od tego, że wąchając te perfumy nie sprawdziłam (chyba po raz jednyny w życiu) jak będą pachniały na mojej skórze - przetestowałam je tylko na papierku, który później nosiłam kilka dni w torebce. Tak ładnie pachniały, że zdecydowałam się na cały flakon, który ostatecznie dostałam w prezencie od przyjaciółki :) Ku mojemu zdziwieniu, mimo obecności nut drewna cedrowego i różowego pieprzu, nie jest to mój zapach. Gdy go noszę, czuję tylko lepką, lekko duszącą słodycz, a to zdecydowanie nie to, czego szukam w perfumach. (NB Moja skóra ma tę zadziwiająco właściwość, że intensyfikuje każdą słodką nutę zapachu. )
Podsumowując, mimo niechęci do lepko-słodkich zapachów nie nienawidzę go. Są w nim nuty, które do mnie przemawiają ale szybko zostają zgaszone przez te przytłaczająco słodkie.
Generalnie, przywodzi mi na myśl babie lato i wczesną jesień i też na jesień go polecam, szczególnie na chłodniejsze wieczory, kiedy wciąż powracają wspomnienia z gorącego lata. Przy chłodnej lecz wciąż słonecznej pogodzie daje radę, ale spodoba się tylko fankom "słodziaków", takich jak Coco Mademoissele czy Miss Mon Cherie.

delikatny

Delikatny perfum, ładny zapach, świeży, niezbyt słodki, choć delikatnie owocowy. Niezbyt trwały, ale czego się spodziewać za taką cenę. Używam na co dzień, choć dobrze się sprawdzi też na "wyjście". Chyba ulubiony perfum tej marki.

Lubię ten zapach, jest pudrowy, delikatny, przywołuje miłe wspomnienia, nie dusi i nie ciągnie się uporczywie, trwałość zadowala. Opakowanie ładne delikatne. Kilka słów o miłości....

hmmm

Ładny jest , zapach wyczuwalny to róża. Jest ciezki i duszący w sam raz na jesień i zimę. Nie mowie mu NIE ale tez nie powiem TAK. Ma w sobie cos aczkolwiek dla mnie jest zbyt ciezki.
Śliczny kartonik i buteleczka. Trwałość tez nie za dobra jak na ta cenę.

Wyzwala najpiękniejsze wspomnienia

Perfumy te zakupiłam po raz pierwszy, gdy byłam w Paryżu i od tamtego czasu jest to zapach, który towarzyszy mi podczas specjalnych okazji.

Zapach kojarzy się z Orientem. Wyraźnie wyczuwalne są cedrowe nuty. To właśnie cedr czuję na początku, gdy otwieram flakon. Następnie bergamotka - nieco gorzka, która ładnie komponuje się ze świeżością nut drzewnych. Różowy pieprz dodaje zapachowi odrobiny ekskluzywności, czegoś wyjątkowego.

Osobiście używam zapachu wieczorowo, na ważne spotkania i wyjścia. Do pracy/na uczelnię korzystam z zapachów świeższych i lżejszych. Ten jednak idealnie pasuje mi do eleganckich kreacji, gdy spryskuję nim nadgarstki, czuję się wyjątkowo wytwornie.

Perfumy mają niezłą trwałość, na skórze wyczuwalne są przez kilka godzin, na ubraniach dużo dłużej. Nie trzymają się kurczowo skóry, można je wyczuć z bliska, nie ciągną się jednak za nami niczym tren (co dla mnie osobiście jest zaletą).

Zapach polecałabym paniom preferującym elegancki, klasyczny styl ubioru. Dla młodziutkich dziewczyn może okazać się zbyt poważny, wiem po sobie, że jeszcze kilka lat temu nigdy bym go nie użyła, obecnie, gdy sytuacja zawodowa zmusza mnie do uczestniczenia w wieczornych bankietach, zapach ten jest mi bardzo wiernym przyjacielem. Nie potrafię określić idealnej pory roku dla tych perfum - ja używam ich przez okrągły rok i za każdym razem budzą we mnie zachwyt, przywołują piękne wspomnienia.

Jeśli chodzi o flakonik, to jest on skromny, choć nie niegustowny. Mnie osobiście odpowiada jego prostota, nie potrzebuję kryształowej otoczki, by cieszyć się zapachem Kilku Nut Miłości...

W połączeniu z żelem pod prysznic i perfumowanym mleczkiem z tej samej serii, efekt jest naprawdę zjawiskowy.