Avene, Lotion Micellaire, Nettoyante, Demaquillante [Micellar Lotion, Cleanser and Make-Up Remover] (Płyn micelarny (nowa wersja))

Usuwa makijaż i oczyszcza skórę. Działa kojąco i łagodząco. Jego aktywne substancje powierzchniowo czynne w postaci miceli oczyszczają twarz. Jest tak delikatny, że można stosować go do demakijażu oczu. Wzbogacony w substancje nawilżające dostarcza skórze uczucia świeżości.
Woda termalna Avene, kojąca i zapobiegająca podrażnieniom, zapewnia skórze uczucie komfortu.
Płyn micelarny jest szczególnie polecany do skóry wrażliwej.

Dobry

Płyn dobrze zmywa makijaż lecz z tuszem trzeba się troszkę namęczyć tzn zużyć większa ilość płynu żeby zechciał zejść. Cena w promocji do przełknięcia myśle tu o dużej butli która jest często na promo w super pharm. Ogólnie przyzwoity płyn,nie wysusza skory i nie spowodował u mnie alergii.

Słabiutko

Chciałabym powiedzieć, że to przeciętniaczek, ale jako że ani cena, ani obiecywane przez producenta działanie nie są przeciętne - są wręcz nieadekwatne, produkt ogólnie wypada słabiutko.

Porducent zapewnia, że produkt znajdzie zastosowanie do demakijażu oka, podczas gdy w rzeczywistości z trudem domywa tusz do rzęs (zwykły, wodoopornego nie używam) i wymaga do tego użycia dwóch nasączonych wacików, na każde oko po jednym. Źle to wpływa na jego wydajność.

Nie czuję ukojenia skóry, przeciwnie, po zmyciu makijażu bywa zaczerwieniona i zaogniona, mimo, że unikam pocierania naskórka i demakijaż staram się wykonywać delikatnie.

Jedyny plus jaki zauważyłam, to fakt, że na dłuższą metę nie uczula, zaczerwienienie nie utrzymuje się długo, nie powoduje powstawania niespodzianek. Jednakże nie uczula również wiele innych produktów przeznaczonych do demakijażu, a kosztują one znacznie mniej i skuteczniej domywają makijaż oka, są też bardziej wydajne. W tym przypadku cena wydaje się być opłatą za markę.

Jest okej, ale oczekiwałam czegoś lepszego ;/

Produkt bardzo dobrze zmywa makijaż i ma przyjemny zapach. Szybko zmywał makijaż, ale również przy nim trzeba uważać, aby produkt nie dostał się do oczów, bo trochę szczypie. Jest przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej, ale ja sądzę, że to nie będzie idealny produkt dla tego typu cery.

Oceniam na czwórkę z plusem

Bardzo dobry płyn: dobrze i szybko oczyszcza twarz, łagodzi, nawilża skórę. Nie lubię perfumowanych miceli, ale ten zapach jest naprawdę przyjemny. Płyn nie uczula ani nie podrażnia, nie szczypie w oczy. Mój jedyny zarzut to fakt, że nie najlepiej radzi sobie ze zmywaniem tuszu. Potrzeba sporo czasu żeby makijaż oczu się rozpuścił.
Cena...hmmm...dość wysoka, chociaż mi udało wię kupić na promocji dwie butelki po 400 ml za 59zł. Wystarczy mi na ho ho ho albo i dłużej ;-)

Okropny!!!!!!!!!!

Najgorszy płyn micelarny jaki miałam !!!!!!!!!! Zanim go użyłam nie miałam problemów z alergiami itp mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchej. Uczulił mnie tak, że piekła mnie cała twarz byłam czerwona przez jakieś 15 min ( jakbym miała jakiś mocny peeling chemiczny ), oczy strasznie szczypały - nigdy nie sądziłam, że do tego stopnia może wywołać uczulenie ,,zwykły płyn micelarny'' tym bardziej że jest z apteki i jest dosyć drogi .Zapach ma nie przyjemny i faktycznie pozostawia na skórze klejącą warstwę.
Nie polecam !!!!
Płynu użyłam raz i więcej nie zaryzykuje!

Szczypie w oczy

Płynu micelarnego używam przede wszystkim do usuwania makijażu oczu, bo podkładu używam góra co 2 dni.
Produkt ten poleciła mi pani w drogerii kiedy zapytałam o coś do skóry wrażliwej. O ile cały makijaż usuwa bardzo dobrze, to potwornie szczypie w oczy!!
Żałuję że kupiłam butelkę 400ml bo męczę się z nią już długo.
Nie jest wart swojej ceny. Dużo lepsze i tańsze są płyny micelarne Garnier i Dermedic.

Przyzwoity

Wpadł mi w ręce bo nie było biodermy w aptece.Dobra cena-36 zł za 400ml.
Płyn całkiem ok, zmywa makijaż i odświeża skóre ,nie podrażnia mnie. Przyzwoity zamiennik ukochanej biodermy.

Najlepszy z płynów micelarnych

Do niedawna używałam popularnego płynu micelarnego Biodermy, który oceniam również dobrze, ale Avene uważam za jeszcze lepszy specyfik - delikatny, a przy tym skutecznie usuwający makijaż. Nie podrażnia, zostawia skórę przyjemnie nawilżoną, szybko wysycha (nie czuć na skórze lepkości). Świetny do demakijażu oczu, lepszy od Biodermy, która nie zmywała tak skutecznie tuszu, jak Avene. Dla mnie numer 1 wśród płynów micelarnych.

Nie wart swojej ceny

Pierwszy płyn micelarny jakiego spróbowałam. Jest tak kiepski, że po jego użyciu zraziłam się do płynów micelarnych na kilka lat.
Myślałam, że skoro płyn takiej firmy jest tak kiepski, to jak beznadziejne muszą być te drogeryjne.

Do rzeczy.
Nie rozpuszcza zwykłego tuszu, słado zmywa makijaż. Trzeba się bardzo namęczyć żeby dokładnie oczyscić skórę. Zostawia na twarzy lepiacy film. Czasem trochę szczypie.

Jeden z gorszych jakich próbowałam.

Skąd takie niskie oceny?

Dla mnie płyn micelarny od Avene jest jak najbardziej godnym do polecenia dermokosmetykiem. Zmywa makijaż (nie używam wodoopornego, ale maluję zarówno twarz, oczy jak i usta), nie podrażnia skóry, nie wysusza. Posiada delikatną formułę (producent deklaruje, że nadaje się nawet do cery wrażliwej i oczu), ale skuteczny. Polecam go wypróbować - zwłaszcza osobom, które mają problemy z cerą - ja zauważyłam różnicę na plus. :-)

Szczypał w oczka :(

Produkt dostałam jako prezent dołączony do wody micelarnej, była to próbka o pojemności 100ml. Jest to moim zdaniem dobry produkt, dobrze usuwa makijaż, jednak zdarzyło mu się podrażnić moje oczy. Może nie w jakiś tragiczny sposób, ale jednak. Uważam, że można znaleźć w sklepach inne płyny o podobnym działaniu, jednocześnie tańsze.

Idealny dla wrażliwych oczu

Często mam problem z płynami micelarnymi i generalnie z produktami do demakijażu- większość podrażnia mi oczy. Noszę soczewki, pracuję po 10 godzin przed ekranem, więc nie potrzebuję dodatkowych podrażnień, a to funduje mi VIchy, Nivea, Kolastyna, Ziaja, Eveline i inne. Ten dobrze oczyszcza, jest delikatny, nie pieni się na skórze (Eveline Różany tak ma plus zostawia mi lepką warstwę). Lubię go. Chociaż nie robi nic oprócz oczyszczana.