Nacomi, Normalizing Cream 20+ (Krem normalizująco - nawilżający na dzień dla młodej cery)

Krem o wysokiej skuteczności normalizującej, nawilżającej i regulującej wydzielanie sebum przez skórę. Pozostawia skórę zmatowioną i pełną blasku. Może również ograniczyć występowanie wyprysków skórnych oraz zaskórników. Nie zatyka porów skóry.
Zawiera:
- Kompleks oligoelementów w postaci soli kwasu pirolidonokarboksylowego (PCA) w kompleksie z glikozaminoglikanów roślinnych. Cynk jest uważany za minerał, który zmniejsza wydzielanie sebum skóry tłustej i kontroli trądziku. Działa przeciwbakteryjnie. Absorbuje wodę, dzięki temu jest głęboko nawilżający. Miedź ma działanie ściągające, reguluje ilość wydzielanego łoju przez skórę.
- D-Pantenol zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność. Stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa gojąco i regenerująco; pomocny przy gojeniu ran i drobnych uszkodzeń skóry.
- Olejek jojoba hamuje wydzielanie sebum. Przyśpiesza regenerację komórek skóry i łagodzi stany zapalne. Swoją budową chemiczną zbliżony do sebum wydzielanego przez ludzką skórę.
- Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające, odtruwające, reguluje pracę gruczołów łojowych. Oczyszcza skórę z toksyn.
- Zimnotłoczony olej z konopi indyjskiej zawiera chlorofil, który łagodzi stany zapalne takie jak trądzik i nadmierny łojotok skóry.
Krem powstał na bazie ciekłokrystalicznej stworzonej na naturalnych składnikach. Baza ta pomaga utrzymać optymalne nawilżenie skóry. Krem stworzony jest również na bazie naturalnego oleju z pestek winogron oraz oleju kokosowego. Są to lekkie oleje, które nie zatykają porów.
Zawiera orientalne ekstrakty z trzęsaka oraz twardnika japońskiego, które stymulują odnowę komórkową oraz regenerują skórę.
Dodatkowo zawarty olejek z grejpfruta oraz ekstrakt z lukrecji, działają przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie.

Składniki aktywne: cynk, miedź, D-Penthanol, olejek jojoba, olej z konopi indyjskiej, oleju z pestek winogron, oleju kokosowego, ekstrakty z trzęsaka oraz twardnika japońskiego.

Produkt nie zawiera parabenów, alergenów i sztucznych barwników. Nie zatyka porów skóry.

na dzień
Wiek
20+

Masakra...

#Nacomi - Krem do twarzy, 20+

Trochę oszukańcze denko bo nie zużyłam, ale krem poszedł do kosza. :-/
✔ Naprawdę uwielbiam apteczne zapachy, nie mam nic przeciwko dziwnym i dla innych odrażającym zapachom... Ale to niewiadomo jak to nazwać, bo to śmierdzi jak klej do tapet z czymś wymieszany. Zapach pozostawał na twarzy cały czas
✔ Konsystencja jakby mega drobno zmielona owsianka z wodą.
✔ Matował, ale po godzinie już się świeciłam
✔ Eksponował na twarzy wszystko co najgorsze, wszystkie niedoskonałości
✔ Skóra była lekko zaczerwieniona tam gdzie zwykle bywa, niektóre kremy to maskują bądź uspokajają, ten nie :/
✅ Cena znośna, wydajność dobra
Niestety bubel dla mnie :-( Kocham firmę Nacomi, ale to dla mnie jakiś niewypał

Pieniądze wyrzucone do kosza

Nie tego spodziewałam się po marce Nacomi. Kocham ich balsamy, pianki. Jeśli chodzi o ten krem to jakieś nieporozumienie. Nie wart złamanej złotówki. Wyskoczyły mi po nim jakieś dziwne krostki mimo tego, że nigdy nie miałam żadnych zmian trądzikowych. Totalna porażka.

Uważajcie na ten krem :(

Wizażanki, uważajcie na ten krem. Skład naturalny, ale olej kokosowy może narobić biedy. Skuszona pozytywną recenzją dziewczyn piggypeg postanowiła zakupić krem chłopakowi. Po krótkim czasie zaczął się skarżyć na coraz częściej pojawiające się bolące, podskórne pryszcze. Po odstawieniu kremu problem zniknął. Ten sam problem miała moja przyjaciółka, która miała ogromne rany na policzkach po dłuższym stosowaniu tego kremu.

Hmmmmmmmmmm

No nie wiem. Z początku byłam zadowolona, ale zauważyłam, że po kremie moja cera szybciej się tak na prawdę przetłuszcza i zaczyna się świecić, być może krem nie nadaję się po prostu na dzień. Zgodzę się, że zapach nie każdemu może się podobać, ale mi osobiście nie przeszkadza. Na plus zdecydowanie opakowanie, które jest po prostu ładne i solidne. Krem nawilża, ale czy można go nazwać normalizującym? Nie jestem pewna, na razie poszedł w odstawkę i próbuje go wykończyć przy pielęgnacji wieczornej.

Mieszane uczucia...

Kupując go jedyny obawy jakie miałam to zapchanie (olej kokosowy w składzie). Nic takiego się nie wydarzyło. Za to co innego mnie zaskoczyło. Mimo słabych ocen tutaj,mi przez pewien czas bardzo się sprawdzał- nie zmniejszył przetłuszczenia (,nie pamiętam by wgl matowił mi skórę),ale fajnie nawilżał nie podrażniając i nie zapychając jej,do tego delikatny zapach. Nie zauważyłam by zmieniszył pojawianie się wyprysków itp. Po pewnym czasie (miesiącu - półtora) po prostu stęchł,zmienił kolor na żółtawy, zaczął śmierdzieć . Nie trzymałam go w jakimś mega ciepłym miejscu,nie wystawiałam słoiczka na słońce. W takim czasie nie było mowy by go zużyć (a z tego co pamiętam po otwarciu miał wytrzymać do 3 miesięcy ). Cieszę sie,że kupiłam go w przecenie bo w oryginalnej to byłabym nieźle wkurzona (dlatego 3 gwiazdki w tej kategorii). Nie wiem czy kiedykolwiek wrocę,czy to była feralna sztuka czy taki jego urok

Ja go lubię, ale może wprowadzać w błąd

Tak jak w tytule, opis producenta może zmylić. Na pewno nie jest to typowy krem normalizujący, jak inne kremy dedykowane młodej cerze. Szczerze mówiąc troszkę się go obawiałam, bo nie mam mocno zanieczyszczonej, tłustej cery, ale moje obawy okazały się bezpodstawne.
Do rzeczy:
- kremik ma lekką formułę, nie jest tak tłusty jak chociażby wersja arganowa 30+, ale jednak zostawia na skórze delikatny, lepki film
- trzeba dozować go ostrożnie, w przeciwnym razie będziemy mieć na twarzy mocno błyszcząca się maskę
-bardzo wydajny
- świetny, naturalny skład
- ładnie nawilża
- nie podrażnia skóry, nie powoduje łzawienia oczu
- zamknięty w eleganckim, szklanym słoiczku

Jest jednak jedno "ale": to nie jest krem matujący! Producent obiecuje zmatowienie skóry i regulację pracy gruczołów łojowych. Tymczasem po jego nałożeniu skóra jest jeszcze bardziej błyszcząca niż przed jego aplikacją. Ja mam cerę mieszaną, więc aż tak ten blask mi nie przeszkadza, jednak przed nałożeniem makijażu zawsze pilnuję, by nie nałożyć zbyt grubej warstwy, w przeciwnym razie puder matujący mógłby nie poradzić sobie w strefie T.

Podsumowując: dobry kremik dla cery normalnej i mieszanej, ale dla osób z cerą tłustą raczej nie będzie nadawać się na dzień, może ewentualnie na noc.

Bardzo dobry

Czytając negatywne opinie na wizazu zaczęłam zastanawiać sie, czy to aby napewno ten sam krem ;). U mnie sprawdza się bardzo dobrze, przyjemnie nawilża, wchłania się bardzo ładnie, przyjemnie pachnie (ale to kwestia gustu), ma bardzo dobry skład. Skóra po nim jest mięciutka i odżywiona.
Opakowanie jest ciężkie, ale zrobione ze szkła, więc w sumie jest to na plus, wolę ciężkie szkło od lekkiego plastiku, jeżeli chodzi o krem. Podoba mi się też plastikowe wieczko w środku, które jest standardem w kosmetykach Nacomi, dzięki temu opakowanie jest jeszcze bardziej higieniczne.
Myślę, że powodem negatywnych opinii jest niedopasowanie kremu do Waszych potrzeb :). W składzie widać olejki, co oznacza, że nie jest to krem na letnie miesiące (chyba że na noc w lato) oraz, że może być za ciężki dla przetłuszczających się cer. Polecam go osobom z cerą normalną do suchej oraz używać go na jesieni i w zimie, kiedy nasza skóra potrzebuje natłuszczenia.

Nie dla tłustych cer

Krem normalizujący od Nacomi ma dosyć, gęstą i treściwą konsystencję jak na krem normalizujący do cer mieszanych - jak zapewnia producent. Zapach jest początkowo świeży, ale po chwili strasznie śmierdzi. Ciężko to opisać, jakby chiński plastik. Coś strasznego. No ale skład jest obiecujący więc dałam mu szansę.
Krem rozprowadza się szybko i ładnie się wchłania, ale pozostawia lepką warstwę. W dodatku nadaje skórze blask. I teraz w zależności od naszych upodobań jednym to będzie odpowiadało innym nie.
Moja cera przetłuszcza się w strefie T, a mimo to nie przeszkadza mi ten blask. Przynajmniej później nałożony podkład matujący nie wygląda na kredowy i mega suchy. Za to nie zauważyłam by normalizował wydzielanie sebum. Raczej pozostało to bez zmian.
Próbowałam również użyć kremu na noc. Wydawało by się, że tu się lepiej spisze, ale mimo swojej treściwości rano buzia była dostatecznie nawilżona. Fakt skóra była wygładzona, ale jakby jej brakowało dodatkowego nawilżenia. Mam mieszane uczucia, co do tego kremu. Na dzień za tłusty, na noc za słaby.

Niestety nie

Kupiłam ten krem nie sprawdzając wcześniej opinii na jego temat. Darzyłam dużym zaufaniem i sympatią markę Nacomi i dlatego kupiłam ten krem w ciemno. Problem numer jeden jest taki, że bardzo brzydko pachnie, ale to jeszcze byłabym w stanie znieść. Niestety po nałożeniu, twarz bardzo piecze. Za pierwszym razem było jeszcze w miarę okej, ale za drugim i kolejnym było tylko gorzej, więc żeby się nie męczyć czy nie obudzić z czerwoną i/lub zapchaną twarzą musiałam go zmyć. Nie wiem właściwie do czego go użyć, więc najprawdopodobniej trafi do kosza. Szkoda.

średni krem

Aż nie wiem co o nim napisać. Już lepiej sprawdza się u mnie krem nivea.
pokładałam w nim nadzieję, kupiłam go z polecenia pracownicy w hebe. Poprosiłam wtedy o coś z dobrym składem,naturalnego.
Dość ciężko się wchłania, pozostawia na skórze dziwną warstwę niewchłoniętom.
Zapach nawet ok, ale kremu zbytnio nie polecam. Skóra sie po nim świeci.

Nie polecam

Kiepski krem. Skład i firma zachęcają, ale efekt i działanie porażka. Stosowałam go, gdy moja cera była tłusta niż teraz, mieszana i skłonna do zapychania. Plusem była lekka konsystencja i ładny zapach. No i to chyba na tyle, bo minusów jest więcej. Po pierwsze, piecze. Po nałożeniu cera szczypie i się czerwieni. Na dłuższą metę za to mnie uczula, mam reakcję alergiczną. Nie jest to produkt do cery wrażliwej. Niesamowicie szybko się psuje. Chciałam oddać krem koleżance, ale się po 2 tygodniach popsuł i zwarzył. Nie polecam.

nie dla mnie

zakupiłam z 4 produkty tej Marki i krem mnie rozczarował. Kiedy odkręciłam słoiczek udeżył mnie baaardzo cytrynowy zapach. Na początku się wystraszyłam ponieważ mam uczulenie na cytryne. jednak ponoć jst to grapefuit - nie uczulił mnie. Więcej plusów nie ma. Skóra się swieci, krem jakby się nie wchłania do końca ( a użyłam go naprawdę mało.) w dodatku mam wrażenie, że skóa zrobiła się jakaś WIOTKA.... teraz smaruje nim ręce i stopy . Szkoda pieniędzy a zapowiadało się tak dobrze.