Avon, Incandessence Flame EDP

Avon, Incandessence Flame EDP

Rozpal w sobie płomień dzięki nowej `Incandessence Flame`. Ta woda perfumowana to kolejna odsłona jednej z najbardziej popularnych serii zapachów Avon -` Incandessence`. Woda należy do zapachów kwiatowo-piżmowych z przeważającymi nutami różowego pieprzu, złotej gardenii i kremowego piżma.

Kategoria: kwiatowo-piżmowa

Nuty zapachowe: różowy pieprz, złota gardenia, piżmo

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Wbrew pozorom bardzo łagodny zapach

Zgadzam się z poniższymi opiniami. Zapach wbrew pozorom jest łagodny, słodko-kwiatowy. Nie jest duszący. Utrzymuje się przez kilka godzin. Nadaje się do codziennego użytku, jak i na wieczorne wyjścia.

Bezpieczny

Sądząc po nazwie perfum byłam przekonana, że będą one z takim charakterystycznym mocnym pazurem, który oczywiście nie każdy jest w stanie polubić. Kiedy flakonik trafił do domu od razu wzięłam się za testowanie.

Niby Flame, ale zapach był taki słodkawy, otulający i wcale nie miał w sobie czegoś w ogromnej ilości ognistego. Niby ma w sobie jakąś tam nutę, ale nie wychodzi ona naprzód. Na pewno jest to bezpieczna kompozycja, pomimo swojej nazwy - każdy może spróbować, ponieważ nie jest to zapach ciężki lub mdlący - po prostu jest w porządku i dobrze wyważony.

Trwałość jest bardzo przyzwoita - nie mam jej kompletnie nic do zarzucenia, bo bardzo długo utrzymuje się na skórze i szybko nie traci na intensywności.

Mdły, duszący i sztuczny zapach

Rzadko kiedy zdarza mi się znaleźć perfumy, które będą mi w 100% odpowiadały.
Często po mniej więcej tygodniu lub dwóch mam już dosyć wybranego wcześniej zapachu i służy mi on tylko do spryskiwania powietrza podczas wietrzenia domu.
Ostatnio postanowiłam zdobyć wiedzę z zakresu dobierania zapachów i kolorów do osobowości i nastroju, rozpoznawania i łączenia nut zapachowych,...
W związku z tym zamówiłam kilka próbek perfum, które myślałam, że będą mi odpowiadały i Incandessence Flame była wśród nich.

Niestety produkt ten od samego początku mi nie odpowiadał. Przez ok. 1 godzinę czuć tylko i wyłącznie piżmo przytłoczone różowym pieprzem. Zapach ten jest nie do wytrzymania i aż wstyd mi było przejść obok kogokolwiek. Później, kiedy można go wyczuć już tylko z bliska ukazuje się mdły, słodki i bardzo słabo wyczuwalny kwiatowy zapach.

Pierwszą rzeczą, która skojarzyła mi się z tym zapachem po skropieniu się, to zadymiony pokój i ktoś biegający w kółko z tanim sprayem różanym do odświeżania, w celu zamaskowania odoru papierosów.. Chociaż ostatnio zauważyłam nawet spore podobieństwo do zmywacza do paznokci Isany.
Natomiast współlokatorowi skojarzył się ze świecowymi kredkami dla dzieci, z tym że w tym produkcie jest dużo więcej alkoholu.

Widząc opakowanie sądziłam, że perfumy te będą wyraziste, eleganckie i ciepłe, jednak kiedy tylko ich użyłam miałam wrażenie jakbym znalazła się w jakiejś palarni. Więc rzeczywiście może i były wyraziste, ale nie o taki efekt mi chodziło.

Zdecydowanie polecam najpierw zamówić próbkę.

Używam tego produktu od: około 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedna próbka

Bardzo polecam

Jestem konsultantką Avon. Jedna moja klientka zamówiła ten zapach, a on od razu przypadł mi do gustu. Kocham zapachy kwiatowe. Bardzo podoba mi się Incadessence żółta, jednakże Flame jest moim zdaniem idealna. Zapach długu utrzymuje się na ubraniu i jest absolutnie świetny. Bardzo polecam !

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

miłe zaskoczenie

Nie przepadam zbytnio za klasyczną odsłoną Incandessence, więc wszelkie wariacje na ten temat dotychczas omijałam szerokim łukiem. Z ostatnim zamówieniem dostałam próbkę In.Flame i zapach ku mojemu zdziwieniu bardzo mile mnie zaskoczył, do tego stopnia że nabyłam pełnowymiarowy flakon (polecam zwłaszcza w cenie z allegro, bo katalogowa jest jednak troszkę nieadekwatna do trwałości produktu). Być może to jesienna aura tak na mnie podziałała, bo zapach wydaje mi się odpowiedni na chłodniejesze dni.
Pierwszy raz w Avon wykonanie EDP jest na tyle dobre, że jestem w stanie rozróżnić wszystkie nuty zapachowe; nie zlewa się to w popłuczynową całość, którą można podsumować jednym zdaniem. Wyczuwam na starcie pieprzne nuty, które w wodach uwielbiam. Potem wyraźnie wyczuwam uroczą gardenię na słodkawej kremowej bazie. Całość wypada bardzo ładnie - jest kwiatowo, przytulnie i kobieco. Zgadzam się z opiniami, że może wydawać się nudny, bo to z pewnością nie jest zapach dla sercołamaczek i wampów.Raczej dla pań, które już nie muszą nic nikomu udowadniać ;)
Polecam tym co gustują w typowych kwieciuchach - w tej kategorii to rewelacja za nieduże pieniądze. Trwałość zapachu typowa dla avon.

Używam tego produktu od: tego miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Wspaniała woda perfumowana!

Zakochałam się od pierwszego niuchnięcia :) Tak jak dziewczyny wspomniały - na poczatku czuć nutę różowego pieprzu, lecz jest lekka, dodaje pazura ;) Potem wyłaniają się kwiaty m. in. jaśmin, który ubóstwiam. Dzisiaj dostałam komplementy od dwóch osób, więc jest dość mocno wyczuwalny. Projekcja średnia, trwałość ok. 6 h spokojnie. To moja pierwsza buteleczka i nie ostatnia. Dodam jeszcze, że Avon ma w swojej ofercie zapachy, które są do siebie podobne i perełki, na które dobrze jest zwrócić uwagę. Incandessence Flame należy do tej drugiej grupy :) Polecam!

Używam tego produktu od: Od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Więcej nie kupię

Spodobał mi się na mojej przyjaciółce więc postanowiłam zaopatrzyć się również w to jak mi się wówczas wydawało , cudeńko... Cudeńkiem było przez kilkanaście dni...Zrozumiałam po czasie że to jednak nie mój zapach. Nudzi się szybciutko. Nie jest ciężki ale nie można go nazwać lekkim. Jak dla mnie jest to zapach przeznaczony dla dorosłych kobiet , na wieczór i raczej w okresie jesienno-zimowym. Więcej go nie kupię , wolę coś bardziej świeżego. Flame polecam osobom lubującym się w zapachach orientalnych. Co do nazwy Flame to raczej nie chodzi tu o ogień w sypialni wywołany zapachem...;) raczej o zachętę na zimowe wieczory spędzone przy kominku z herbatką ;)

Używam tego produktu od: czterech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno i więcej nie kupię napewno

Kobiecy

Zapach jest ładny, choć Flame bym go nie nazwała - według mnie jest zbyt kwiatowy, a nazwa i flakonik sugerują coś mocnego, zmysłowego. Nie można powiedzieć, żeby był to zapach delikatny, ale na pewno nie jest ciężki. Uważam go za bardzo kobiecy, raczej codzienny. Długo się utrzymuje i ma intensywny zapach. Ani mnie ziębi, ani grzeje, aczkolwiek współlokatorka jest w nim wprost zakochana.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Więcej słodyczy, niż pikanterii, ale jest ok.

O ile nie znoszę klasycznego Incandessence, wariacje na temat tego zapachu są dla mnie świetne! Nowość od Avonu kusiła mnie na tyle, że byłam gotowa kupić 50 ml w ciemno. Ostatecznie wzięłam próbkę i moje wrażenia są takie, że zapach jest zupełnie inny, niż się spodziewałam, ale podoba mi się ;)

Przede wszystkim nie jest tak gorący, ognisty, jak go reklamują. Faktycznie, jest najbardziej zadziorny ze wszystkich Incandessence, ale "Flame" to raczej za duże słowo ;)

Zapach ciepły, o dziwo bardzo słodki, przytulaszczy. Ma w sobie nutkę pikanterii, ale tego różowego pieprzu jest niewiele. Pierwsze skrzypce grają jaśmin z piżmem.

Jeśli mogłabym porównać je do jakiegokolwiek innego zapachu, to mi bardzo przypominają dawny zapach Isabella Rosselini, taki w czerwonawym flakonie.

Trwałość naprawdę dobra - czuję go długo na sobie, pozostaje na ubraniach przez długi czas. Flakon, z tego, co widzę w katalogu jest ok, miałam próbkę, więc nie wiem jaki jest na żywo. Cena całkiem przyzwoita.

Polecam, ale nie nastawiajcie się na ognie w sypialni, a na ciepło domowego ogniska z herbatą w kubasie.

Ilość zużytych opakowań: próbka

Dodaje energii i budzi nie tylko zmysły

Nie miałam jescze wody toaletowej z tej serii, ale ze trafiła do mnie próbka po jej przetestowaniu zaintrtygowała mnie. A może moje gusta się zmieniły.Spodobała mi się i polubiłyśmy się. Nie jest zbyt słodka. Początkowo różowy pieprz daje jej dosyć dużo pikanteri i ostrości. Ale potem dochodzą aromaty jaśminu i gardenii i łagodzą tonację. Zapach jest intrygujący i ciekawy. Piżmo dodaje przytulenia. Ja na trwałość nie narzekam 5-6 godzin, na ubraniach dłużej. Na okres jesienno -zimowy jest akurat. Ożywia i dodaje energi.

Używam tego produktu od: Od tygodnia.
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Nudy

Incandessence Flame to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Skład prosty jak i sam zapach. Miły, bezpieczny. Nutę głowy stanowi różowy pieprz; nutami serca są gardenia i jaśmin; nutą bazy jest piżmo. Trwałośc i projekcja wypadają dość słabo, czyli krócej i bardziej bliskoskórnie już się nie dało. Mam próbkę, wyprobowałam i na nic więcej raczej się nie skuszę.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka