Cattier, Shampoo Yoghurt Solution (Szampon z formułą z naturalnego jogurtu)

Cattier, Shampoo Yoghurt Solution (Szampon z formułą z naturalnego jogurtu)

Zawiera bogate w składzie białka pszenicy, podobne do białka keratyny włosów, które odżywiają i wzmacniają włosy i ułatwiają rozczesywanie. Mleczne proteiny są szczególnie polecane osobom, których włosy narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych: nadmierne opalanie, klimatyzacja, centralne ogrzewanie. Intensywnie nawilża oraz zapobiega utracie wody. Uzupełnia niedobór naturalnych biopierwiastków. Wygładza strukturę włosa aktywnie regenerując i unosząc u nasady.
Likwiduje łamliwość. Wzmacnia jędrność i elastyczność. Włosy są błyszczące i miękkie. Zawiera olejki eteryczne i wody kwiatowe ekologicznej lawendy, które nadają piękny zapach. Szampon zachowuje właściwe pH skóry co sprawia, że nadaje się do częstego używania.

zapachowa
w butelce
100 – 250ml

Konsystencja, zapach, wydajność:
Konsystencja w sam raz, nie przelewa się nam przez palce. Szampon bardzo dobrze rozprowadza się na włosach i świetnie pieni. Niewielka ilość kosmetyku wystarcza, aby umyć włosy. Czyni to nasz szampon wydajnym. Zapach bardzo ładny i świeży, delikatnie ziołowy. Dość długo utrzymuje się na włosach po myciu.

Skład:
A co nam mówi skład? Przede wszystkim informuje nas, że mamy przed sobą produkt, którego bazę stanowią delikatne substancje myjące, ale zacznijmy od początku.

Aqua - woda, czyli standardowo. O sile myjącej kosmetyku decyduje m.in. Ammonium Lauryl Sulfate, który jest łagodniejszą alternatywą SLS. Kolejne środki myjące to Sodium Cocoamphoacetate oraz Cocamidopropyl Betaine, które są delikatne i mogą być stosowane również przy wrażliwej skórze głowy. Następnie mamy ekstrakt z liści Aloesu, który działa łagodząco, nawilżająco, wygładzająco, a nawet przeciwzapalnie. Phospholipids oraz Glycolipids są składnikami struktur skórnych, działają nawilżająco i natłuszczająco. Dalej mamy dwa emolienty sojowe - Glycine Soja Oil oraz Glycine Soja Sterols. Szampon wzbogacony jest o ocet roślinny, który zawiera ekstrakty z szałwii, lawendy, rozmarynu i tymianku oraz chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Gliceryna chroni oraz przede wszystkim nawilża włosy. Następnie mamy szereg substancji aktywnych: ekstrakt z lawendy, który działa łagodząco i tonizująco, hydrolat z rozmarynu ( działa antyseptycznie i odświeżająco), ekstrakt z szałwii (właściwości przeciwzapalne), ekstrakt z tymianku ( wzmacnia i chroni włosy przed wypadaniem). No i nasz tytułowy bohater, czyli ekstrakt z naturalnego jogurtu, który przywraca naszej skórze naturalną równowagę, w oparciu o witaminy i minerały w nim zawarte. Guma ksantanowa stanowi zagęstnik. Hydrolyzed Wheat Protein białka pszenicy- właściwości nawilżające oraz chronią przed potencjalnym drażniącym działaniem substancji myjących. Z konserwantów mamy Sodium Benzoate. Dalej mamy sól, która dostarcza nam wielu mikroelementów i również może zagęszczać nasz kosmetyk. Phytic Acid pełni funkcję konserwującą oraz reguluje pH. Kolejne konserwanty dopuszczony do użycia w kosmetykach naturalnych to Benzyl Alcohol oraz Potassium Sorbate. Kwas mlekowy w szamponie aktywizuje cebulki włosowe, co prowadzi do przyspieszenia porostu włosów. Parfum - kompozycja zapachowa. Limonene oraz Linalool to składniki kompozycji zapachowych, pierwszy imituje zapach skórki cytrynowej, a drugi konwalii. I co ważne producent zastrzega, że "w skład szamponu nie wchodzą syntetyczne perfumy".

Produkt posiada znak ECOCERT.
Oznacza to, że jest kosmetykiem ekologicznym i biologicznym. Minimum 95% składników produktu stanowią naturalne surowce mineralne i roślinne, minimum 50% wszystkich składników roślinnych pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Produkt nie zawiera surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, surowców z martwych zwierząt, olejów, silikonów, parafiny, syntetycznych środków zapachowych i barwiących, syntetycznych konserwantów. Produkt nie był testowany na zwierzętach.

Działanie:
Szampon, mimo dość łagodnych substancji myjących, bardzo dobrze oczyszcza włosy.
Kosmetyk bardzo dobrze się spłukuje. Nie plącze włosów, więc nie miałam najmniejszego problemu z rozczesaniem ich.
Nie spowodował u mnie podrażnień, czy łupieżu.
Włosy po umyciu są przyjemne w dotyku, aksamitne, błyszczące i gładkie. Nie puszą się oraz nie zostały przeciążone.