Neostrata, Skin Active, Cellular Restoration (Odmładzająco-wzmacniający krem na noc)

Skin Active Cellular Restoration to krem odmładzająco-wzmacniający stanowiący terapię anty-aging na noc. Składniki aktywne kremu zawarte w formule SynerG 15.0 stymulują odnowę komórkówą, przywracają odpowiednią gęstość skóry, niwelują uszkodzenia spowodowane szkodliwym działaniem słońca i wolnych rodników.
Komórki macierzyste z łodygi szwajcarskiej jabłoni stymulują aktywność komórek skóry, spowalniając procesy starzenia.
Matrixyl stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, włókien odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry.
Kwasy AHA (kwas glikolowy) i kwasy PHA (kwas maltobionowy i glukonolakton) działają złuszczająco, stymulują procesy naprawcze w głębszych warstwach skóry.
Ekstrakt z winogron działa przeciwzapalnie, wraz z ekstraktem z granatu i owoców acai działa antyoksydacyjnie, chroniąc komórki przed starzeniem.

w tubce
krem
50 – 100ml
na noc

dobry krem ze spora zawartoscia kwasów

Kwasy nie sa moja miłością, nigdy nie robiłam zabiegu u lekarza czy kosmetyczki. Tak, wiem, ze mają dobroczynne skutki, ale wizja tego, ze ktoś nakłada mi substancję żrąca na twarz, a ja mam nadzieje, że mnie nie poparzy - odstrasza mnie skutecznie :D W dodatku nie mam konkretnego powodu do tak silnego złuszczania - mam cere dojrzała, bezproblemowa, wypielegnowana. Uważałam, że katowanie jej przez pare miesięcy retinolem wystraczy :D
No, ale powoli i do mojej szafki zawitały kwasy. Łagodny i miły krem Sleep and peel ( sympatyczny, ale bez widocznego złuszczania), potem kwasy od Pauli i teraz duet serum + krem z kwasem glikolowym.
Zawartosci kwasów dopatrzyłam się zresztą dopiero, jak go zaczęłam uzywac - i poczułam lekkie pieczenie i kwasny smak kremu neostraty ;) Nakładam go na serum Murada, również z kwasem glikolowym. Po serum pierwszy kwadrans może być szczypiący, potem nakładam właśnie ten krem. Oczywiście na noc. I oczywiście chronię się rano filtrami, choć nie mam tendencji do przebarwień.
PO tym nocnym duecie skóra wygląda po prostu dobrze - rzadkie niedoskonałości sa jeszcze rzadsze, pory zmniejszone...
Krem kupiłam taniej, niż cena regularna, ale nie wykluczam, że do niego wróce. Przekonuje mnie dobry skład, higieniczne opakowanie z pompka, brak zapachu. Konsystencja bardzo dobra - nie jest ani rzadki, ani za gęsty, dobrze się rozsmarowuje. Wchłania przyzwoicie, pozostawiając lekki film - skóra jest nawilzona i odzywiona, a nie tłusta. Mam tendencje do nakładania za dużej ilości - i wtedy po jakims czasie zaczyna się wałkowanie, ale nie wiem, czy to serum czy krem ;)
Podsumowując - traktuje go jako miłe i wygodne dawkowanie kwasu glikolowego, warte przetestowania. Rzecz jasna - nie oczekuje nagłego odmłodzenia - to krem, nie medycyna estetyczna ani photoshop :) Element pielęgnacji.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca