Bottega Veneta, Knot EDP

Bottega Veneta, Knot EDP

`Knot` marki Bottega Veneta to kwiatowe perfumy dla kobiet, wydane w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Daniela (Roche) Andrier.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: klementynka, mandarynka, lima, neroli, kwiat pomarańczy
nuta serca: lawenda, biała róża, piwonia
nuta bazy: piżmo, fasolka tonka

Nuty
kwiatowe
<50ml

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

zapach mieniący się na skórze

Nie da się ukryć, że KNOT coś w sobie ma..

Szczerze powiem, że nie posądzałabym siebie o to, ze stanę się wielbicielką takich zapachów :)

Mam wrażenie, że lawenda, róża i piwonia, pewnie inne zapachy także, prześcigają się, które ma bardziej pachnieć. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zapach mieni się na mojej skórze. Są to bardzo przyjemne doznania.

Nie czułam zapachu cały dzień, wiec trwałość nie jest powalająca, ale i tak czas spędzony z KNOTem uważam za bardzo mile spędzony.

Mocne i eleganckie kwiaty

Uh-la-la, jak kwiatowo! To chyba najbardziej kwiatowe perfumy, jakie znam, są przy tym jednak mocno eleganckie i klasyczne, nadające się na każdą okazję, jednak najlepsze powinny być na wieczór. Trochę za ciężkie na lato, za mroczne na co dzień, można się czuć przytłoczonym. Oj tak, Knot ma bardzo silny charakter i dominuje nad nosicielem.
Silna projekcja, są bardzo intensywne, wyczuwalne z bardzo dalekiej odległości, więc należy uważać, żeby nie przesadzić z aplikacją.

Neroli, neroli, bardzo dużo neroli i już wiadomo, czemu tak kocham ten zapach. Poza tym róża, piżmo, fasola tonka, wanilia (której producent nie wymienia w składzie kompozycji), na drugim planie piwonia, na trzecim kwiat pomarańczy, a w tle cytrusy. Zapach idealny, trwałość doskonała. Cena bardzo duża, ale perfumy są jej warte.
Flakon ładny, klasyczny.

Perfumy są otulające, ciepłe, ale i zadziorne, mogą drażnić, szybko wypełniają przestrzeń.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

całkiem niezły

Zaczęłam od próbki. Potem kupiłam miniaturę.
Zapach długo utrzymuje się na skórze, nie jest duszący.
Produkt pełnowymiarowy jest drogi, więc raczej będę musiała się poważnie zastanowić zanim go zakupię. Jednak Ogólnie perfumy stwarzają dobre wrażenie i jak dla mnie to wyróżniają się z masy słodkich zapachów dostępnych na rynku. Polecam wypróbować :)

ZAPACH LUKSUSU

Zakochalam sie na zaboj . Mocny , trwaly zapach. Z moim PH skory wspolgra szokujaco .Jestem kwiatem, nie rozkladam na czynniki zapachu. Nikt nie przechodzi obojetnie kolo tego zapachu .Wiosenny ekskluzywny zapach.

Używam tego produktu od: 1 miesiac
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 75 ml

Nuzaco nobliwe

Bottega Veneta EDP mnie zachwycila, jednak zupelnie inaczej sprawa wyglada z zapachem Knot EDP. Kwiaty z dodatkiem owocow, raczej nobliwe niz eleganckie i szczerze mowiac... dosc nudne. Na mojej skorze w Knot EDP rozgrywa sie glownie walka lawendy z pomarancza, brutalna, bez oszczedzania przeciwnika (lawenda chyba wygrala, ale i pomarancza po drodze niezle dala do wiwatu).
Dodatkowo jest tu rowniez mydlo i wazon z kwieciem wiednacym w zbyt rzadko zmienianej wodzie.
Mimo to calosc nie odrzuca, raczej nuzy i budzi odrobine mdlacego niepokoju. Zdecydowanie nie jest to zapach dla mnie - chociaz po przeczytaniu recenzji na KWC widze, ze moze sie podobac.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

Piękny

Z Bottegą Venetą klasyczną mam niemiłe doświadczenia. Zupełnie nie mój zapach, nie mój gust, ogólnie wszystko na nie od początku do konca. W miarę powiększania się rodziny Bottega Veneta, moje oddalenie od ich zapachów nabierało juz około 2 metrów od &quot;ich&quot; półki w Sephorze. W niedziele robiłam zakupy i pani chojnie obdarowała mnie próbkami Knot. Boshe! Jaki ja miałam strach w oczach przed psiknięciem sie tym zapachem! A tu pierwszy niuch i gdyby nie to, ze kupiłam La vie Est belle i Flowerbomb to z drogi wróciłabym po ten zapach. jakie piekne kwiatki, jaka równowaga, zapach jest dyskretny, elegancki, pieknie się rozwija, jednocześnie jest mega trwały. Jest też bezpieczny, żaden tam krzyczący &quot;pazur&quot;, ale tak naprawdę jest cudny! Po kilku psikach pachną nim swetry i bluzy w których chodzę w domu. Na drugi dzień po przeszło 15 h od psiknięcia, na skórze wyczuwam zapach mydlany. Wczesniej taki typ zapachów mnie strasznie denerwował, gryzł sie ze skórą i nozdrzami mymi, ale tu jest zupełnie inna bajka. Już choruje na flakonik, ale cena porażająca, choć i tak tańsze niż Flowerbomb. W tej chwili LVEB i Flowerbomb czekają na swoją kolej, a ja chodze tylko w Knot. Pewnie znudzi mi się po jednej butelce, góra po 2, ale co tam. W tej chwili na jesienne dni jest idealny i leży jak ulał. Migocze, mieni się, rewelacja! Polecam!

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: próbki

Miłość od pierwszego \'\'niuchnięcia

Knot to jeden z tych zapachów, które nie ulatniają się po 5 godzinach od użycia. Ten zapach czuć bardzo dobrze na drugi dzień, szczególnie na włosach. Wspaniała projekcja, zostawia za sobą ogon ale nie jest nachalny. Ma w sobie &quot;to coś&quot;, bardzo działa na otoczenie.

Na skórze tłustej może nie do końca rozkwitać, ja mam suchą i czuję każde jego przejście. Po psiknięciu jest mocny, duszący, ale za parę minut to już kompletnie inny zapach. I przede wszystkim - działa na otoczenie, a szczególnie na mężczyzn :D
To moja miłość od pierwszego użycia, niebanalny, wyrafinowany, może trochę zimny i niedostępny, ale wspaniały własnie przez to. Dla mnie niszczy konkurencję, nawet klasyczna bottega nie jest tak piękna jak on, co więcej - nawet miss dior wobec niego jest zwykłym szaraczkiem.

Nie musisz wystrzałowo wyglądać, mieć zrobionych paznokci czy ulożonych włosow. Knot robi za ciebie całość wrażenia. CUDO

Ilość zużytych opakowań: jedno 30ml

Cudo, cudeńko.

Jesienią dostałam kilka próbek tego zapachu.
Bardzo mi się spodobał, więc dorobiłam się własnego flakonika.
Zapach jest piękny, kobiecy, drzewny, lekko orientalny.
Nie dla nastolatki i nie do biura.
Idealny na wieczór.
Trwały i ogoniasty.
Cudo.

Ilość zużytych opakowań: próbki i flakonik 30 ml

Luksus i melancholia

Mi akurat Knot bardzo się podoba i zgodzę się z recenzja ponizej, ze jest to zapach dojrzały i luksusowy, aż prosi się o dodanie do niego sznuru pereł, jedwabnej bielizny i skorzanej walizki LV. Nie ma w nim cienia tanizny alkoholowych kwiatkow, eterycznych owockow, klimatow z podrzednej dyskoteki, a powaga neroli, delikatnego szypru, przyjemnosc mydła najwyzszego gatunku. Stworzone w holdzie dla perfumeryjnego kunsztu zdobią toaletke, bo sama butelka to małe dzielo sztuki -ciezkie szklo z miodowym plynem w środku i zlotym korkiem w kształcie węzła.

Dla mnie osobiscie zapach jak najbardziej ,,noszalny\'\', nie jest przeslodzony, nie posiada ogona zabijajacego kazdego w promieniu 100 m. Wszystko jednak zależy od dnia, poniewaz przy gorszym samopoczuciu wyczuwam w nim pewna melancholie i ,,stara babę z rozmazana szminka\'\'

Mam swój własny flakonik idę pół roku i ubyla mi zaledwie połowa.

Ps wspaniałe pachnie w aucie jak go tam uzywam.

Ogólnie polecam, jest inny

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

zapach petarda :-D

Pierwsze wrażenie na temat KNOT - zdecydowanie negatywne. Niezbyt mnie urzekł i chyba nie zdecydowałaby sie na niego, gdyby nie drugie podejście. I tu - totalne oświecenie! Zapach jest perfumeryjną PETARDĄ, nie myślałam, że przebije klasyczną wersję BV (którą również lubię ). Jest niezwykle dojrzały i luksusowy. Na granicy zbytniego epatowania ekskluzywnoscią. Zastanawiałam się czy próba stworzenia perfum bardziej "ekskluzywnych" niż te za które uchodzi BV nie skończy sie fiaskiem. Uznałam, że twórcom udało się wybrnąć z tego zadania obronną reką. Na pierwszy plan wybijają się pamarańcza i mandarynka, potem zapach rozwija się i czuję lawendę, oraz delikatną różę. Trzeba na niego uważać bo KNOT jest przbiegły. Nienależy zbyt się z nim spoufalać i przesadzać z ilością, bo z eleganckiej kobiety, pełnej pewności siebie, zmieniamy się w starszą panią obleczoną w stare futro z czerwoną szminką na ustach. Ja zdecydowanie jestem amatorką tego zapachu, ktoś może zarzucić, że nie ma w nim nic odkrywczego, płasko się rozwija etc. uważam jednak, że naprawdę trzeba dać mu szansę, pozwolić zadziałać na nasze zmysły. Bowiem jak sama nazwa wskazuje jest to węzeł nie taki prosty w rozwiązaniu. Design flakonu nawiązuje do nazwy, nie przypadł mi do gustu ale nie jest też bardzo udziwiony. Prezentuje się na toaletce całkiem zgrabnie. Strasznie miło jest też przyjmować komplementy na temat perfum którymi się pachnie, a otrzymuje takich dużo kiedy noszę ten zapach. Jedynym ogromnym minusem jest cena z kosmosu, ale z tym trzeba się pogodzić chcąc nosić jakąkolwiek odsłonę BV.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jeden flakon 50 ml

Zapach luksusu...

Zapach kwiatowo-owocowy, subtelny i delikatny. Ciepły, trzymający się blisko skóry. Całość tworzy niezwykle kobiecą i elegancką kompozycję. Zapach idealny zarówno na dzień, jak i na wieczór. Flakon dopełnia jego charakter.

Używam tego produktu od: 2014 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 1,2 ml

very lux

co za okropna nazwa. jak można tak nazwać ten śliczny zapach. BV Knot są bardzo dziwnymi parfumami. na mnie, za każdym razem pachną inaczej. nie wiem, od czego to jest zależne. raz przypominają mi Infusion D\'Iris Prady, raz Versace Vanitas, innym razem 10-krotne stężenie klasycznej BV. kiedyś psiknęłam moją córkę, gdy koło mnie przeszła, poczułam niesamowicie elegancki i drogi zapach. fajnie mieć świadomość, że się pachnie w ten sposób. bardzo mocne, zadowalająca, duża projekcja. dość dobrze czuć neroli i kwiat pomarańczy, wspaniałą piwonię, różę i cytrynę. nieco mydlane i piżmowe, ale to się ze soba ładnie komponuje. zapach ciepły, otulający, z ogonem, intensywny. sądzę, że kupię sobie flaszkę. to naprawdę ładny zapach.

Ilość zużytych opakowań: odlewka z rozbiórki